Гешко готовий відмовитися від знівельованого звання Заслужений майстер спорту

0

Якщо колись навіть звання майстра спорту було достатньо престижним, то тепер, великою мірою, через безвідповідальну політику профільного міністерства, яке «закриває очі» на «плодіння видатних успіхів» у неолімпійських видах (де насправді переважно «ховаються» ті, які не можуть досягти успіхів в умовах високої олімпійської конкуренції, але, обходячи її, «видурюють» собі звання, статус, гроші та інші матеріальні блага), навіть звання «Заслужений майстер спорту України» стає чимось «масовим» і «буденним»…

 

Пригадалось, як Віктор Корж у перший період свого перебування на посаді міністра розповідав, як припинив було підписувати накази про присвоєння заслужених майстрів спорту – мовляв, підписав штук до десяти відповідних документів і зловив себе на думці, що про жодного з тих «заслужених» ніколи навіть не чув, хоча не був «далеким від спорту», як попередній та наступні після нього міністри… Але минув час і «конвеєр» відновив свою роботу – й надалі продовжували «штампувати» заслужених-перезаслужених з тих неолімпійських видів спорту, хоча реальний спортивний рівень багатьох або більшості тих неолімпійських «заслужених» – десь в районі призера чи максимум чемпіона області з олімпійських видів. І це не голослівне порівняння, а підтверджене на практиці. Свого часу, коли панкратіон лише починав розвиватися в Україні, у Чернівцях до цього нового виду єдиноборств залучили представників дзюдо та вільної боротьби, які у своїх видах, як згадують відповідні фахівці, навіть чемпіонат області не вигравали (дорослий, зрозуміло), а у панкратіоні вже за декілька місяців стали переможцями і призерами європейських та світових змагань…

Можливо, той факт, що одному з чернівецьких представників панкратіону нещодавно присвоїли звання заслуженого і «підштовхнуло» зіркового бігуна Івана Гешка написати такий пост на своїй сторінці у Facebook:

Система дозволяє люди оформляють. � Колись я мріяв стати майстром спорту, потім виконати майстра міжнародного класу. Заслужений мастер спорту це було для мене як космос. Тепер у нас так знівелювали ці звання, що вже думаю, може, взагалі відмовитися офіційно від заслуженого? Або давайте будемо давати заслуженого всім, хто потренується пару років. Де межа цьому безумству держави у спорті?»

Його оперативно підтримала срібна призерка Олімпійських ігор з бігу на 1500 м Ірина Ліщинська: «Полностью согласна! Иногда их присваивают кому попало».

І справді час вже серйозно проаналізувати ці всі «нюанси» і, як кажуть, розставити всіх і все по своїх місцях.

У всьому світі загальновизнано, що найпрестижніші змагання сучасності – Олімпійські ігри, відповідно, найпрестижніші і найпріоритетніші види – олімпійські. В наших реаліях, коли і так дуже-дуже не вистачає коштів на розвиток фізичної культури і спорту, держава мала би чітко оголосити замовлення на олімпійські успіхи та масовий оздоровчий спорт (це взаємопов’язані речі). Відповідно, спорт вищих досягнень фінансувати суто в напрямку олімпійських видів спорту. А природна ніша неолімпійських видів – спортивно-масова робота, залучення до фізичної активності, для єдиноборств – підготовка потенційних кадрів для армії, поліції, спецпідрозділів і т. ін. Тоді все стало би на своє місця. І реально здібні та перспективні йшли би в олімпійські види, а не шукали би як «схитрити» і, в обхід високої олімпійської конкуренції, отримати звання, титули і фінансову підтримку з різних джерел…

У профільному міністерстві виношують ідею скасувати взагалі всі спортивні звання – за прикладом цивілізованих країн, де ніяких подібних звань немає, є просто такі-то місця на таких-то змаганнях, або такі-то результати. Якщо й робити це, то попутно слід було б законодавчо зняти будь-які привілеї (доплати і т.п.) за спортивні звання, присвоєні за успіхи у видах, які на час виконання (присвоєння) не входили до програми Олімпійських ігор. А в подальшому прив’язувати ті привілеї до певних результатів або місць на змаганнях в олімпійських видах спорту (не нижче призерів національних змагань, напевно).

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»

***

Представнику буковинського панкратіону присвоїли звання заслуженого

***

На Євро-2016 з панкратіону учасників було менше, ніж медалей?!

***

Міністерство виділило панкратіону на Євро-2016 450 тис. Депутати і спонсори знали це?

***

Міськрада виділила гроші ФК «Буковина»: +300 тис. чи -500 тис.?..

***

Січенікова – Заслужений майстер спорту (з другої спроби). Проблеми у Лупу і карате

***

Успіх буковинців на ЧС-2016 з панкратіону (фото)

***

Про передачу освітянських спортшкіл у підпорядкування спортуправлінням

***

Верховна Рада констатує негатив у спортивній сфері і чекає пропозицій (відео)

***

Іван Гешко: «дозована» і «безлімітна» правда (відео)

***

Гешко «наїхав» на бюрократію і вимагає від влади окремий підрозділ спорту (відео)

***

Іван Гешко: Хтось проти, а я за ліквідацію Міністерства молоді та спорту

***

У Кіцмані на імені Гешка замість підтримки спорту… поповнюють бюджет

***

Гешко, Лупу і Ко виступили проти «політичних наїздів» на Кіріла (відео)

***

Радійте спортсмени – міністр Жданов доповів про суцільний позитив! (Згідні?!)

***

Міністр Жданов переклав відповідальність за фінансування ДЮСШ на облуправління

***

Асамблея НОК 2015: За Євробаскет-2017 у Києві та припинення спортивної еміграції

***

На Волині заняття в ДЮСШ роблять платними (на Буковині теж «мусять»?)

***

Новий міністр молоді та спорту – вінницький політик з «команди Кучми» (біографія)

***

«Спортивна реформа-2014»: Позитивні зміни чи збільшення витрат на бюрократію?

***

Фізкультура і спорт в Україні: які зміни потрібні/можливі централізовано і на місцях?

***

Фото: На змаганнях у Чернівцях – найбільше міністрів «на квадратний метр»

***

Фото: Міністр Булатов і зірковий Гешко підтримали оздоровчий флешмоб у Чернівцях

***

Міністр молоді та спорту – Дмитро Булатов (біографія і зв’язок зі спортом)

***

Особливості і перспективи розвитку системи управління сферою фізичної культури і спорту

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.