Іван Гешко: Хтось проти, а я за ліквідацію Міністерства молоді та спорту

0

Зірковий бігун Іван Гешко зазначив, що ліквідація Міністерства молоді та спорту цілком може піти на користь сфері фізичної культури і спорту. І пояснив свою позицію.

 

Чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м, кращий спортсмен України 2006 р. Іван Гешко, який 2006-1500_Heshko_T2I0744_prapory-sportbuk.comнині на громадських засадах очолює Чернівецьке обласне відділення НОК України та профільну комісію обласної ради, відповідаючи на запитання SportBuk.com щодо реакції на інформацію про можливу ліквідацію Міністерства молоді та спорту України, зауважив, що це цілком може бути корисним кроком для сфери фізичної культури та спорту:

Це не означає, що я не розділяю стурбованість, яку висловив виконком НОК щодо можливої ліквідації Міністерства молоді та спорту (текст нижче – прим. SportBuk.com). Я трохи про інше. Що таке в цій ситуації Міністерство? Це «понти» і політичні амбіції. Вже не раз фахівці, як кажуть, на пальцях доказували, що найкраще наша сфера працювала і розвивалась, коли був Держкомспорт, а не коли спорт об’єднували то з туризмом, то з сім’єю, то з молоддю, а Янукович з Азаровим пішли ще далі – вони ще й з освітою і наукою об’єднали.

Чому ж стільки разів «наступали на ті самі граблі» і ліквідовували (чи то реорганізовували) Держкомспорт? Давайте дивитися правді в очі – тому що когось треба було зробити міністром. А навіщо нам ці «понти»? Якби у верхівці хтось реально думав про інтереси нашої сфери, повернулися би до варіанту Держкомспорту, як центрального органу виконавчої влади з питань фізичної культури та спорту, підпорядкованого напряму Кабміну, та й не морочили би людям голови цими безкінечними реорганізаціями з мотивів «політичної доцільності»…


Чому я не запропоную це земляку-прем’єру Яценюку? Запропонував би, якби мав таку нагоду.

От нашому губернатору я запропонував і публічно, і особисто «не вигадувати», а створити окремий підрозділ обласної влади з питань фізичної культури і спорту. А то знову пішли було чутки, що хочуть об’єднати управління молоді та спорту з освітою. Слава Богу, поки що до цього не дійшло. Але й окремий підрозділ не утворюють.

Знаєте, коли спортсмени майже весь час присвячують тренуванням, відновленню після них, поїздкам на змагання і збори, нам, звісно, можна «вішати лапшу», що «так не можна», «це не законно» і таке інше. Тепер я закінчив кар’єру професійного спортсмена, і, хоч теж часу бракує, все ж встигаю трохи дивитися законодавчу і нормативну базу. Тому й кажу нашому губернатору: питання створення окремого підрозділу з фізичної культури та спорту повністю залежить від його бажання, і це цілком входить в його повноваження.

До слова, зараз ми з колегами вивчаємо і інші законодавчі «нюанси». Як там кажуть: все, що не заборонено, – дозволено, так? Так ось може виявитися, що деякі реформаторські зміни в організації та управлінні сферою фізичної культури та спорту можна зробити експериментально на крайовому рівні і в межах теперішніх законодавчих реалій. Я не раз говорив і повторюю, що є серйозним противником зайвої бюрократії. Не виключено, що найближчим часом ми з однодумцями запропонуємо обласній владі проект деяких кардинальних змін в обласному спорті. І якщо це, як мінімум, не буде заборонено законами, сподіваюсь, вдасться переконати колег в обласній раді підтримати маленькі, але конкретні реформи у місцевому спорті.

А взагалі рішення про реальні реформи, зокрема, у нашій сфері, звісно, мають приймати на центральному рівні. І туди, надіюсь, також вдасться достукатися, як кажуть. Є чимало цікавих відповідних ініціатив, проектів та ідей, лише треба, щоби влада хотіла і чула «низи» – фахівців-практиків. А не займалась «бутафорними реформами», які не лише не змінюють ситуацію на краще, а на практиці навіть шкодять досягненню позитивних результатів».

Записав Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»

Виконком НОК висловлює глибоку стурбованість щодо можливої ліквідації Міністерства молоді та спорту

Виконком Національного олімпійського комітету України висловлює глибоку стурбованість щодо можливої ліквідації Міністерства молоді та спорту.

У відповідальний період підготовки до Ігор ХХХІ Олімпіади, яка вже за 133 дні розпочнеться в бразильському Ріо-де-Жанейро, такий крок може поставити під загрозу ефективність забезпечення належного підготовчого процесу та великого спектру організаційних питань, пов’язаних з цим.

Більше того, як свідчить досвід численних минулорічних трансформацій, відсутність центрального органу виконавчої влади, що опікується питаннями фізичної культури та спорту, ставить під загрозу як розвиток спорту вищих досягнень, так і  забезпечення фізичної культури як основного чинника здоров’я нації.

Українські спортсмени, попри різні труднощі, продовжують прославляти нашу країну в світі, а на честь їх перемог над найпрестижнішими світовими аренами підіймається державний прапор та лунає гімн України.

З огляду на те, що розвиток фізичної культури і спорту є одним із пріоритетів державної політики Національний олімпійський комітет виступає за збереження Міністерства молоді та спорту.

noc-ukr.org

Микола Томенко: За результатами 2015-го року Уряд треба оголосити ворогом фізичної культури і спорту

Про це завив віце-президент НОКу, народний депутат України Микола Томенко під час свого виступу на парламентських слухань на тему: «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади».

Він зазначив, що метою проведення цих слухань в парламенті була ініціатива зібрати керівників органів влади та місцевого самоврядування, щоб проаналізувати ту надкритичну ситуацію, що склалася у фізичній культурі і спорті.

«Натомість, згідно з реєстрацією Верховної Ради, на цих парламентських слуханнях відсутні усі голови обласних адміністрацій, усі голови обласних рад, всі заступники з гуманітарних питань голів ОДА, і присутні лише 4 заступники голів обласних рад. У мене питання: з ким ми обговорювали питання розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації?», – зауважив Микола Томенко.

Він назвав нинішній Уряд України головним ворогом фізичної культури і спорту через загальне нерозуміння стратегічних пріоритетів всіх цивілізованих країн, які називаються «якість життя людини», «здоровий спосіб життя», «масовий спорт», «фізична культура».

«Найбільший ворог цієї сфери, зрозуміло, Міністерство фінансів. А також серед ворогів мусимо назвати і Міністерство освіти, яке за останні кілька років поперед Мінфіном пропонувало то скоротити кафедри фізичної культури і спорту у вищих навчальних закладах, то зменшити кількість уроків з фізкультури у школах… Натомість влада мусила би не пропагувати радянські нормативи, а зробити уроки здоров’я для дітей (90% яких вважаються хворими чи потенційно хворими), де вони би мали можливість кожен день під час навчального процесу зайнятись загальнозміцнюючими фізичними вправами, порухатись на вулиці і подихати свіжим повітрям. До того ж, на жаль, питання змісту уроків та викладання фізичної культури жодного разу не були предметом обговорення структур влади», – зазначив Микола Томенко.

Він також зауважив, що серед ворогів фізичної культури і спорту на місцевому рівні можна «відзначити» КМДА на чолі з В. Кличком. «Київ вже давно втратив статус спортивної столиці. Адже Київ, за даними профільного Міністерства, має лише 6% охоплення фізичною культурою і спортом! Менший відсоток в Україні – лише у Донецьку та Луганську, де йде війна», – зауважив народний депутат.

Він ще раз наголосив, що фізична культура і масовий спорт – це виключний пріоритет держав у всіх цивілізованих країнах. «Це не може бути пріоритетом чи завданням лише органів місцевого самоврядування. Тому необхідно повернути державну політику в галузь фізичної культури і спорту», – вважає Томенко.

Що стосується професійного спорту, то, на його думку, тут держава може передати більше повноважень і коштів Національному олімпійському комітету і спортивним федераціям.

«Але хочу наголосити: в країні, яка на перших місцях за коефіцієнтом смертності у світі, яка має наднизькі показники тривалості життя і високий рівень захворюваності серед молодих людей, – оздоровлення, масовий спорт, здоровий спосіб життя мусить бути одним із пріоритетів діяльності влади. Сподіваюсь, що новий уряд зробить висновки із «діяльності» нинішнього уряду як ворога фізичної культури та спорту, і поверне до ключових своїх пріоритетів це питання», – підсумував Микола Томенко.

tomenko.ua

***

Верховна Рада констатує негатив у спортивній сфері і чекає пропозицій (відео)

***

Іван Гешко: «дозована» і «безлімітна» правда (відео)

***

ГЕШКО Іван Тарасович

***

У Кіцмані на імені Гешка замість підтримки спорту… поповнюють бюджет

***

Гешко, Лупу і Ко виступили проти «політичних наїздів» на Кіріла (відео)

***

Гешко «наїхав» на бюрократію і вимагає від влади окремий підрозділ спорту (відео)

***

Радійте спортсмени – міністр Жданов доповів про суцільний позитив! (Згідні?!)

***

Міністр Жданов переклав відповідальність за фінансування ДЮСШ на облуправління

***

Асамблея НОК 2015: За Євробаскет-2017 у Києві та припинення спортивної еміграції

***

На Волині заняття в ДЮСШ роблять платними (на Буковині теж «мусять»?)

***

Новий міністр молоді та спорту – вінницький політик з «команди Кучми» (біографія)

***

«Спортивна реформа-2014»: Позитивні зміни чи збільшення витрат на бюрократію?

***

Фізкультура і спорт в Україні: які зміни потрібні/можливі централізовано і на місцях?

***

Фото: На змаганнях у Чернівцях – найбільше міністрів «на квадратний метр»

***

Фото: Міністр Булатов і зірковий Гешко підтримали оздоровчий флешмоб у Чернівцях

***

Міністр молоді та спорту – Дмитро Булатов (біографія і зв’язок зі спортом)

***

Особливості і перспективи розвитку системи управління сферою фізичної культури і спорту

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.