Січенікова – Заслужений майстер спорту (з другої спроби). Проблеми у Лупу і карате

0

Зіркова чернівецька лучниця Лідія Січенікова офіційно стала Заслуженим майстром спорту України. Це почесне звання присвоєне наказом Міністерства молоді та спорту України від 6.09.16 №3443. Вітаємо!

160807-sichenikova-rio-sportbuk-com

У наказі фігурують наступні досягнення вихованки Олега Осипенка: Чемпіонат Європи 2013 р. – 1 місце (в команді), Чемпіонат світу 2014 р. – 1 місце (в команді), Чемпіонат Європи 2016 р. – 1 місце (в команді), І Європейські ігри 2015 р. – 3 місце (в команді та міксі). Про інші успіхи Лідії Січенікової можна прочитати тут:

Цікаво, що це звання Лідія Січенікова (03.02.93, Чернівці, «Спартак», «Динамо», ШВСМ, Сумський державний педагогічний університет, тренер – Олег Осипенко, офіційний партнер – житловий комплекс «Водограй»)  отримала лише з другої спроби, перше подання чомусь і профільному Міністерстві проігнорували…

А ось іншій буковинській дворазовій учасниці Олімпійських ігор Наталці Лупу з двох спроб поки що так і не присвоїли Заслуженого… Напевно, чекають третього клопотання?.. Або чогось іншого чекають?..


Взагалі хотілось би, щоби перший заступник міністра Ігор Гоцул (він же, як «спортяга», – «головна особа» в управлінні спортивним напрямом), можливо, запустив механізми автоматизації присвоєння цих звань. ДЛЯ ЧОГО міністерству клопотання територій чи федерацій? Хіба багато випадків, коли спортсмени, виконуючи звання МС, МСМК або умови присвоєння ЗМС, просили би не присвоювати їм ці звання? Бодай один такий випадок є? (Наприклад, як Олег Скрипка відмовився публічно від звання Заслужений артист України). Хіба не логічно, щоби після виконання нормативу відповідне звання спортсменам присвоювали автоматично, а федераціям і/або територіям просто повідомляли, що відповідні посвідчення та значки лежать у нагородному відділі міністерства, де їх можуть отримати самі спортсмени або уповноважені? НАЩО ці подання?!

Міністерство піддає сумніву включення карате у програму Олімпіади-2020?:)

150606-Euro-regiony-karate-Morovylin-chobotar (1)-copy
Потенційні чернівецькі олімпійці-2020 Валерій Чоботар та Євген Мотовилін

Або як у нашумілій вже ситуації з переведенням карате з неолімпійські в олімпійські види. Керівник Української федерації карате Сергій Левчук (уродженець Чернівців, до слова), після того, як цей вид спорту був включений до програми Олімпійських ігор 2020 р., звернувся до Міністерства з проханням включити карате у відповідний перелік і в Україні, але отримав відповідь, що це питання має розглядати якась там комісія і т.п. Який, перепрошую, «бред»! Яка ще комісія? Вона або міністерство мають повноваження переглядати рішення Міжнародного Олімпійського комітету щодо включення того чи іншого виду у програму Олімпійських ігор? Звісно, ні! Тоді до чого тут комісія міністерська? Хіба не логічно автоматизувати цей процес, передбачивши в офіційному документі, що олімпійськими в Україні протягом олімпійського циклу вважати, приміром, ті види спорту, які включені до програми наступних Олімпійських ігор (до слова, тут позиція міністерства різниться з позицією НОК, який саме так підходить до статусу олімпійський, а ось міністерство затримує у списку олімпійських всі види, які коли-небудь були у програмі Ігор). І не треба ніяких додаткових комісій, бо це виглядає якось «смішно» – ніби якась комісія нашого Міністерства має «візувати» чи «затверджувати» рішення цілого МОК.:)

Скільки Лупу ще чекати звання Заслуженого?..

Але повернемось до ситуації з Наталкою Лупу та її поки що «невизнаними міністерством заслугами»:) Для тих, хто в міністерстві, можливо, не в курсі, нагадаємо, що Наталія Лупу (04.11.1987, Чернівці/Новоселиця, «Динамо», СК «Гешко», Анатолій Якимчук, Володимир 130303-Euro-800-final-Lupu-15Степанов, офіційний партнер – готель «Буковина») є переможницею Європейського Олімпійського юнацького фестивалю (2003 р., 1500 м), чемпіонкою Європи серед юніорок (2005 р.), срібною призеркою чемпіонату Європи U-23 (2009 р.), переможницею Командного чемпіонату Європи 2010 р., срібною призеркою чемпіонату світу (2012 р.) і чемпіонкою Європи в прим. (2013 р., 800 м), плюс двічі півфіналісткою Олімпійських ігор і т.д. (про інші її досягнення можна прочитати тут:) То нехай відповідальні працівники міністерства прочитають кваліфікаційні вимоги і переконаються, що вона виконала 3 (раніше з 5-ти, тепер з 6-ти) позиції тих умов, а для присвоєння достатньо однієї. То коли вже?:) Ні, автор цих рядків залишається прихильником думки, що ці всі звання взагалі скасувати треба (як немає їх і в цивілізованих країнах), але поки вони не скасовані, нехай би «дали по шапці» працівникам міністерства, які «гальмували» ті два подання, і нехай, нарешті, присвоять Наталці належне звання…

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
у 2005-08 рр. керівник обласного спорту

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.