Про Україну в Ріо крізь домашні реалії: «Нашому спорту є ще куди падати…»

0

Україна на Олімпійських іграх 2016 у Ріо-де-Жанейро станом на 14.08.16 має в активі 4 медалі (3 срібні і 1 бронзова) і поки що посідає у загальнокомандному заліку 48 місце.

 

48 місце – це для нас «провал», «дуже погано» чи просто «наше місце»?.. Звісно, ми ще маємо надії на медальні і навіть «золоті» виступи наших спортсменів у Ріо! Але ці всі успіхи – як кажуть, «не завдяки, а попри»… І коли «великі спортивні фахівці» часом не дуже коректно, або навіть дуже некоректно дорікають українським спортсменам за те, що не показали свій кращий результат» на Олімпійських іграх, не потрапили до півфіналу, не потрапили до фіналу, не здобули медаль, так і хочеться нагадати, що взагалі-то потрапити на Олімпійські ігри – це вже великий успіх, адже для цього треба виконати високий олімпійський норматив, який не під силу багатьом-багатьом майстрам спорту міжнародного класу (за нашою класифікаційною системою). Спорт – це змагання на межі людських можливостей! І підкоривши цей високий норматив, ці спортсмени добилися права представляти Україну на найпрестижніших змаганнях, де збираються кращі з кращих зі всього світу, де рівень конкуренції «зашкалює», а не просто роздають медалі всім, хто достоїть в якійсь там черзі (як, можливо, уявляють собі наші «великі критики»). Більше НІКОМУ в Україні, крім олімпійців-2016, не під силу пробитися на Олімпійські ігри в Ріо. А вже як кому вдається реалізувати свій потенціал на Олімпійських іграх – це вже інша справа. Емоції, психологія, умови підготовки (не секрет – далеко не ідеальні у наших спортсменів), побутові та інші проблеми і т.п. – це все так чи інакше впливає на виступи наших спортсменів. Це не якісь роботи, яких можна «накрутити» чи «запрограмувати» на певний результат. У кого всі важливі складові та різні дрібнички складаються добре на той день, ту годину чи хвилину – ті і добиваються видатних успіхів, яких багато і в активі українців…

А ще іноді влучно кажуть: щоби ми так жили, як наші спортсмени виступають на Олімпійських іграх! Навіть коли ці виступи «великі критики» називають вкрай невдалими і провальними… От подумайте самі, чи погано було б, якби наша країна була за економічним розвитком на 48 місці у світі, а не в другій сотні, м’яко кажучи?..

У цьому контексті влучно, на думку SportBuk.com, висловився у ніч на 15.08.16 відомий спортивний журналіст і телеведучий Денис Зерченко (ТРК «ЕРА»):ZercvenkoDenys-eratv-com-ua

«Зусиллями держави, його байдужим ставленням – український спорт нарешті опустився до рівня всієї держави. Ми нині на 48-му місці в медальному заліку Олімпійських ігор. Деградація…

Хоча, бачачи, куди наша влада заганяє економіку і людей, нашому спорту є ще куди падати … За рівнем ВВП на душу населення Україна в 2015 перебувала на 115 місці в світі (за оцінкою МВФ).

Так що у нашого спорту є ще величезний потенціал для падіння … Вперед, Мінмолодьспорт, вперед, Кабмін, урізати ще витрати, закрити ще пару десятків ДЮСШ – певно, жирують ці спортсмени, раз ще й якісь медалі на Олімпійських іграх виграють…

З іншого боку, якщо сьогодні раптом Верняєв, Беленюк і Чернецький виграють три золота – Україна тут же стрибне на 13-е місце в медальному заліку.

І ми тоді всі заспокоїмося… :)»

Як зазначав зірковий буковинський бігун Іван Гешко, дуже хочеться, щоби наші спортсмени виступили якнайкраще на Олімпійських іграх, але так само ми розуміємо, що чим більше у нас медалей буде на головних змаганнях чотириріччя, тим менше шансів на якісь системні позитивні зміни у сфері фізичної культури і спорту в Україні…

Далі буде;)

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

Нагороди українців у Ріо-2016 (станом на 14.08.16)

8.08.16

Сергій Куліш (Черкаси, 17 квітня 1993 р.) – «срібло» (стрільба з пневматичної гвинтівки, 10 м)

Ольга Харлан (Миколаїв, 4 вересня 1990 р.) – «бронза» (фехтування)

10.08.16

Олег Верняєв (Донецьк, 29 вересня 1993 р.) – «срібло» (гімнастика, багатоборство)

13.08.16

Ольга Харлан (4.09.90, Миколаїв/Київ), Аліна Комащук (24.04.93, Хмельницька обл.), Олена Кравацька (22.06.92, Одеса), Олена Вороніна (5.05.1990, Харків) – «срібло» (фехтування, шабля).

***

Рекомендуємо також прочитати:

Ріо-2016: Уродженка Чернівців – срібна призерка Олімпійських ігор! (відео)

***

Гешко «нарізав завдання» міністру Жданову на час візиту на Буковину

***

Іван Гешко: Хтось проти, а я за ліквідацію Міністерства молоді та спорту

***

Верховна Рада констатує негатив у спортивній сфері і чекає пропозицій (відео)

***

Іван Гешко: «дозована» і «безлімітна» правда (відео)

***

ГЕШКО Іван Тарасович

***

У Кіцмані на імені Гешка замість підтримки спорту… поповнюють бюджет

***

Гешко, Лупу і Ко виступили проти «політичних наїздів» на Кіріла (відео)

***

Гешко «наїхав» на бюрократію і вимагає від влади окремий підрозділ спорту (відео)

***

Радійте спортсмени – міністр Жданов доповів про суцільний позитив! (Згідні?!)

***

Міністр Жданов переклав відповідальність за фінансування ДЮСШ на облуправління

***

Асамблея НОК 2015: За Євробаскет-2017 у Києві та припинення спортивної еміграції

***

На Волині заняття в ДЮСШ роблять платними (на Буковині теж «мусять»?)

***

Новий міністр молоді та спорту – вінницький політик з «команди Кучми» (біографія)

***

«Спортивна реформа-2014»: Позитивні зміни чи збільшення витрат на бюрократію?

***

Фізкультура і спорт в Україні: які зміни потрібні/можливі централізовано і на місцях?

***

Фото: На змаганнях у Чернівцях – найбільше міністрів «на квадратний метр»

***

Фото: Міністр Булатов і зірковий Гешко підтримали оздоровчий флешмоб у Чернівцях

***

Міністр молоді та спорту – Дмитро Булатов (біографія і зв’язок зі спортом)

***

Особливості і перспективи розвитку системи управління сферою фізичної культури і спорту

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.