«Буковину» ставлять у приклад, як передовий досвід розбудови клубу

0

Чернівецька «Буковина», яка останнім часом демонструє позитивну динаміку в плані клубного менеджменту, організації матчів тощо, опинилась у центрі уваги прес-служби Професійної футбольної ліги України.

Ще не так давно чернівецька «Буковина» була на межі зникнення. Про клуб якщо й згадували, тоbukov-vnutr- хіба в негативному контексті. Єдиним інтересом столичної преси було не прозівати момент, коли клуб офіційно підтвердить зняття зі змагань. Все це тривало до зимового антракту сезону 2014/2015. Саме тоді, пізньої осені буремного 2014 року, до керма ФК «Буковина» прийшли нові люди, котрі започаткували новий етап у розвитку славного клубу з багатою на події історією.

До футболу – від футзалу

Прийнявши керівництво клубом, новий адміністративний штаб вимушений був вирішувати складні питання – існувала серйозна заборгованість (як поточна, так і задавнена), потрібно було гасити її відразу за кількома напрямками – зокрема, і за заявковим внеском, і за зарплатою гравцям, тренерам і працівникам клубу.

Тут чернівчанам допомогло те, що новий президент футбольного клубу «Буковина» Сергій Гринюк – людина не чужа спорту й футболу. Він не лише сам із задоволенням виходить на поле, 141105-mini-Biznes-liga-sportbuk.com (9)-Grynukале уже й мав управлінський досвід. Як президент футзального клубу «Меркурій» (Чернівці), він неодноразово приводив його до медалей першості України. До слова, у цій команді він перетинався і з легендою буковинського футболу Віктором Мглинцем, який пізніше став головним тренером «Буковини».

Витративши перші місяці роботи на вирішення найнагальніших питань, Гринюк і його однодумці добилися головного – «Буковина» утрималася на плаву й дограла сезон. Якби команда знялася, її шлях назад у професіонали був би довгим, витратним і складним.

Формуючи клуб за новими зразками

Приступаючи до роботи у «Буковині», Гринюк разом зі своєю командою ставив за мету створити не звичайну структуру – «проїдача коштів», а повноцінно працюючий клуб. Для цього було зроблено багато, а головне – напрацьований пул спонсорів. Коли нині авторитетний буковинський коментатор Георгій Мазурашу веде прямі трансляції на обласному телебаченні, чимало слів йому доводиться виділяти на спонсорів клубу. І це – приємна, обнадійлива місія.

Сучасний ФК «Буковина» не покладається на одне лише джерело фінансування. Звичайно, стержень стабільності клубу – це діяльність його президента Сергія Гринюка, фундатора фірми Grico. Серед брендів, які рекламує клуб – чимало товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Це також данина Grico.

Серйозним і надійним спонсором є мережа одягу й взуття Obnova Euroshop, котра навіть залучає до реклами футболістів команди, що можуть відчути себе фотомоделями (рекламу з гравцями «Буковини» можна зустріти навіть у столичному метро). Підтримують клуб «Чернівціжитлобуд», КП міський торговий комплекс «Калинівський ринок», «Ната-люкс»…

Завдяки співпраці з мером Чернівців Олексієм Каспруком та за підтримки віце-президента ФК «Буковина» Романа Дріня вдалося залучити і підтримку міської влади.

А головне – клуб поважає і розраховує на своїх уболівальників. Налаштований продаж абонементів (у тому числі й онлайн – рідкість для нашого футболу, якщо не рахувати грандів). Кожне зайняте місце на одному з найвідвідуваніших стадіонів чемпіонату України – це підтримка клубу.

Усе для шоу

Разом із цим, клуб робить усе для того, щоб кожен матч перетворювався на незабутнє шоу. bukov-gol-Календарні поєдинки супроводжуються обов’язковими приємними доповненнями. Клуб спільно з телеканалом «Чернівці» традиційно транслює всі домашні матчі – попри те, що багато хто вважає, що при наявності трансляції падає відвідуваність, «Буковина» доводить – це не так!

Попри те, що цього сезону вболівальницький «бум» спостерігається відразу у кількох містах ПФЛ, саме Чернівці зібрали найбільшу аудиторію в цьогосезонній другій лізі. 5400 глядачів відвідало матч «Буковина» – «Барса» (1:1). Тільки двічі в сезоні на матчах другої ліги збиралося п’ять і більше тисяч глядачів, і обидва рази – саме на домашніх матчах чернівчан. Звісно, такі прекрасні показники відвідуваності не були б можливими без системної роботи.

Клуб регулярно знімає оригінальні ролики – анонси матчів. З екранів говорять футболісти, тренериObnova-Euroshop-logo-kolir-copy- – вони звертаються до своїх вболівальників і запрошують їх на стадіон. Там зроблено багато для того, щоб всі почували себе комфортно. Стадіон зазнав чергового оновлення. Оригінальні лави запасних, забрендовані назвами спонсорів, роблять чернівецькі матчі одними з найвпізнаваніших у другій лізі. Анонсери проводять цікаві конкурси для вболівальників із різноманітними призами. Спеціалізовані лотереї тримають у напрузі не менше, ніж сама гра.

Робота на майбутнє

Багато уваги ФК «Буковина» приділяє розвитку дитячо-юнацького футболу. Причому, знову ж таки, до цього питання підійшли з сучасним підходом. Так, були внесені серйозні зміни в систему підготовки молодих гравців – фактично, «Буковина» перезавантажила цілу систему. Дитячо-юнацька школа змінила керівництво, з ініціативи керівництва клубу отримала тренера-методиста Дениса Черняєва – фахівця з досвідом роботи у «Карпатах». Він розробив програму для всіх команд за віковими категоріями, яка розписує роботу буквально на кожен день.

Підготована ціла стратегія – приділяється увага не тільки фізичній підготовці, а й всесторонньому розвитку юних футболістів. Фахівці з наукової групи «Карпат» спеціальним тестуванням визначають рівень підготовки й прогрес підопічних ДЮСШ. А футбольний клуб «Буковина», зі свого боку, підтримує свою зміну й власним коштом забезпечує участь команд ДЮСШ у чемпіонаті України ДЮФЛУ.

Цього року ФК «Буковина» досягнув прориву й у підготовці гравців 16-20 років. Це у клубів найвищого рівня, само собою, є свій дубль, юнацькі склади. А клуби першої й другої ліг вирішують питання підготовки самотужки. Ось, до прикладу, у Чернівцях створена команда U-20. Сергій Гринюк запропонував Олегу Кердею, який раніше був відомий у крайовому футболі за роботою з очолюваним ним клубом «Спарта», взятися за молодіжний футбол області. Тож тепер за підтримки Кердея почала роботу команда під керівництвом відомого у минулому воротаря, члена тренерських штабів «Буковини» й юнацької збірної України Олександра Гуменюка.

Плани – амбітні. Само собою, «Спарта-Буковина» U-20 візьме участь у чемпіонаті області. Також влітку стартує в Кубку України серед аматорів. А уже ближче до осені зіграє у новому турнірі – першості України U-20, котру організовує ДЮФЛ. Таким чином, ФК «Буковина» буде спокійна за системний розвиток юних талантів області, котрі зможуть брати участь у хороших, сильних всеукраїнських турнірах.

З мрією про краще

Звичайно, футбольний бум у Чернівцях не трапився б без, власне, хорошого футболу. «Буковина», вилетівши з першої ліги, практично повністю оновила тренерський штаб та склад гравців, але, попри це, вибилася в лідери й уже від 4-5 туру незмінно йде у п’ятірці кращих.

Ясна річ, вболівальникам завжди хочеться більшого, та й сама команда живе мрією про першу лігу. Але варто відзначити ті позитивні зміни, які відбулися в клубі за останні рік-півтора. Уже вони повинні радувати й обнадіювати на майбутнє. «Я бачив багато прекрасних матчів у виконанні «Буковини». Мій уболівальницький стаж немалий, але й футбольний – досить значний. Для мене історія «Буковини» – це не просто пожовклі сторінки програмок та газет. Я сам бачив великі події своїми очима, брав участь у багатьох важливих справах. На ветеранському рівні виходив на поле з багатьма зірками нашого футболу. Тому вірю в «Буковину» й зичу цього ж нашим футбольним діячам, вболівальникам, усім землякам», – сказав у одному з інтерв’ю взимку 2014 року Сергій Гринюк.

Надія – це двигун змін і прогресу. Важливо, що по ходу сезону 2014/2015 команда однодумців зберегла для ФК «Буковина» професіональний статус. Важливо, що влітку минулого року клуб не зійшов з дистанції, а продовжив виступи у другій лізі. Просто чудово, що багато робиться для того, щоб було майбутнє у «Буковини» й чернівецького футболу взагалі. Тож слідом за системною роботою прийдуть і турнірні успіхи. І, віриться, що чернівецький стадіон збиратиме й по десять тисяч чоловік, як це було кілька років тому.

Прес-служба ПФЛ, pfl.ua

Sport Arena  інформаційний партнер ПФЛ України

Фото fcbukovyna.com, sportbuk.com

Нагадаємо, у неділю, 17.04.16, «Буковина» приймає вдома «Інгулець», який має на очко більше за чернівчан і посідає у турнірній таблиці 3 місце. Початок – о 16:00.

Всі – на футбол підтримати нашу команду!

На клубному сайті «Буковини» в режимі онлайн та у касах до передостаннього дня перед матчем квитки можна придбати за нижчою ціною!

***

Усі результати, календар та турнірну таблицю ІІ ліги можна подивитися тут:

Футбол (ІІ ліга): Календар і результати (сезон-2015/16)

***

Фото: «Буковина» і «Нікополь» здивували

***

Дивимось «Буковина» – «Нікополь-НПГУ» 10.04.16 – у прямій трансляції (відео)

***

Футбол: ФК «Буковина» має нових керівників

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.