МУНТЯН Тетяна Степанівна

2

Заслужений майстер спорту, дворазова чемпіонка світу зі стрільби з лука.

Народилася 7 березня 1968 року в Чернівцях. Закінчила чернівецьку СШ №4 та Львівський інститут фізкультури.

З 5 років займалася спортивною гімнастикою. У школі відвідувала секції баскетболу та гандболу. У 5 та 6 класах займалася, відповідно, спортивними танцями та легкою атлетикою. На стрільбу з лука записалася у 8 класі. Під керівництвом тепер заслуженого тренера України Анатолія Єгорова за 9 місяців (!) дійшла до рівня майстра спорту. У 1985 році вперше виграла юнацьку першість УРСР, а вже через рік у складі збірної СРСР святкувала особисту перемогу на турнірі соціалістичних країн “Дружба” у Болгарії. Того ж року виконала норматив майстра спорту міжнародного класу. У 1987 році виграла чемпіонат та Кубок СРСР, а на Олімпіаді-88 у Сеулі посіла 7 індивідуальне та 4 командне місця. Командою разом із подругами по збірній тріумфувала на чемпіонаті Європи-88. У 1995 році вже у складі збірної України стала чемпіонкою світу в приміщенні з новим світовим рекордом. Найврожайнішим на міжнародні успіхи виявився 1997 рік, коли Тетяна на зимовому чемпіонаті світу в Туреччині виборола індивідуальне “золото” та командну “бронзу”, а на літньому чемпіонаті світу в Канаді – командне “срібло”. 6 червня 1997 року присвоєно звання заслужений майстер спорту.

У 1998 році перемогла серед жінок на І чемпіонаті світу з натуральних видів спорту в Бразилії (стрільба з лука + орієнтування + 50 км).

З 2000 року працювала «граючим» тренером клубу з Марселя (Франція).

Співзасновник фірми «TASA» з виготовлення комплектуючих для луків.

Нагороджена орденом «За заслуги ІІІ ступеню».

У 2009 р. працювала тренеро жіночої збірної України зі стрільби з лука.

27.02.2010 відкрила у центрі Чернівців зі своїм партнером Олегом Віксичем спортивно-стрілковий клуб «Старий замок».

Син Михайло Косташ (1990 р.н.) займається стрільбою з лука, майстер спорту, 14.08.10 на Молодіжних іграх України у Чернівцях встановив молодіжний рекорд України на дистанції 30 м (357 очок з 360-ти можливих).

***

Буковина має ще одного олімпійця, маленького;)

***

Чернівчанка здобула право представляти на чемпіонаті світу… США

***

Січенікова вийшла заміж і… затягнула за собою ще одну олімпійку Дорохову (фото)

***

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.