Тетяна Шинкаренко (Tetyana Shynkarenko)

4

ШИНКАРЕНКО Тетяна Володимирівна – заслужений майстер спорту України, бронзова призерка Олімпіади-2004 з гандболу.

Народилася 26 жовтня 1978 року в Хотині Чернівецької області. З 14 років навчалася у Броварському спортивному інтернаті. Закінчила Львівський інститут фізкультури.

Гандболом почала займатися з шести років під керівництвом тепер заслуженого тренера України Федора Литвинюка. Під час шкільних зональних змагань здібності юної хотинчанки помітили й представники спортінтернату з Броварів, куди її й запросили. Після довгих вагань мама Людмила Володимирівна таки відпустила єдину доньку до іншого міста. Після закінчення спортінтернату Тетяна запрошення до своєї першої команди майстрів – львівської “Галичанки”. Через рік перейшла до запорізького “Мотора”, з яким п’ять разів вигравала чемпіонаті і двічі Кубок України. У 2001 році у складі “Мотора” виборола Кубок Кубків. Того ж року стала срібною призеркою Суперкубка європейських країн.

Перший успіх на рівні збірних – “срібло” молодіжного чемпіонату Європи 1996 року.

З 2003 року захищає кольори захищає кольори австрійського “Хіпо-Банка” (Відень), з яким до сезону 2006/07 чотири рази поспіль виграла і чемпіонат, і Кубок Австрії. У сезоні-2003/2004 дійшли до фіналу Кубка Кубків. З 2004 року – капітан віденського клубу.

З дитинства мріяла про участь в Олімпійських іграх. Ця мрія здійснилася у 2004 році, коли збірна України вперше пробилася на головні змагання чотириріччя. З Олімпійських Афін Тетяна повернулася з бронзовою нагородою!

Тетяна заміжня. Чоловік Сергій – юрист і комп’ютерник. У грудні 2006 р. народила сина Олександра.

Персональний сайт: shynkarenko.com

Відео телеканалу «Чернівці» (надане для розміщення на SportBuk.com)

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО


***

Тетяна Шинкаренко (гандбол)
4 Comments
  1. вика says

    Прочла статью и должна сказать, что Татьяна большая умница. Ведь в гандболе ничего не даётся просто так. Это прежде всего работа над собой. Труд каторжный и подозреваю каждодневный. Очень приятно, что в своих интервью она не забывает своего первого тренера Фёдора Фёдоровича Литвинюка, тренера выдающегося да и человека замечательного. Я сама тренировалась у него 7 лет и хоть в последующем моя жизнь не была посвящена гандболу, в жизни, добилась многого благодаря выдержке, силе воли воспитанной во мне именно Фёдором Фёдоровичем. Дай Бог ему здоровья и долгих лет жизни!!! Он тренер от Бога.

    1. Дуже приємно, що Ви так пишете про тренера і подругу по групі;) Можливо, назветесь, щоби вони та інші знали, від кого ці слова?;)

  2. Сергій says

    Моє вітання! Пройшло вже багато років, але мені дуже цікаво переглянути матчі збірної України з гандболу на тій Олімпіаді, особливо матч із Францією. Шукав, та ніде не знайшов. Може Ви, Георгій, знаєте, де можна подивитись. А взагалі ці ігри повинні бути на Ютубі, щоб всі бачили і пам’ятали досягнення наших спортсменів!

    1. Вітання! Так, дуже приємно переглядати;)

Leave A Reply

Your email address will not be published.