ГЕРАСИМЕНКО Ліна Сергіївна

3

Заслужений майстер спорту з і стрільби з лука, абсолютна чемпіонка Європи, чемпіонка світу в команді, рекордсменка Олімпійських ігор.

Народилася 29 вересня 1974 року у Хотині Чернівецької області. Але вже через місяць сім’я переїхала до столиці Буковини.

Закінчила чернівецьку СШ №4, кооперативний технікум (правознавство) та юридичний факультет Чернівецького національного університету – з червоним дипломом.

Спортом почала займатися з 2 класу. До 13 років було плавання, а потім басейн закрили, і доля привела до секції стрільби з лука. Перший тренер – Світлана Франко. До вершин спорту дійшла під керівництвом залуженого тренера України Анатолія Єгорова.

На національній арені вперше “засвітилася” бронзовим виступом на юнацькій першості України у Сумах (1991 рік). Там же виконала норматив майстра спорту. Уже через рік виграла індивідуально чотири етапи юніорського Кубку Європи і виконала норматив майстра спорту міжнародного класу, який, щоправда, присвоїли лише 1995 року – після історичної першої командної перемоги збірної України на зимовому чемпіонаті світу в Бірмінгемі (Англія). Звання заслуженого майстра спорту, до речі, теж “знайшло” героїню аж через три роки після особистого тріумфу на літньому чемпіонаті Європи-98 у Франції. Серед інших найвагоміших досягнень – рекорд Олімпійських ігор, який протримався з 1996 року до Афін-2004, рекорди Європи і світу, командні “бронза” зимового чемпіонату світу-97, “срібло” чемпіонату світу-97.

Певний час виступала під прізвищем Павчук.

Нагороджена Орденом “За заслуги” ІІІ ступеню.

З 1998 року – співробітник СБУ.

До 2006 р. була замужем за Ігорем Павчуком (майстер спорту зі стрільби з лука, працює адвокатом). Другий чоловік – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука Владислав Данелюк.

Виховує сина Єгора (2003 р.н.) та доньку Ксюшу.

***

Чернівецька олімпійська рекордсменка отримала високу нагороду

***

3 Comments
  1. Наталя says

    Хіба не можна було знайти кращу фотографію такої виданої спортсменки !!!
    Якщо проблема, я Вам скину, або закачайте самі – http://archery.ua/photovid/photo/49/
    Дякую за взаєморозуміння !!!

    1. Наталко, дякую за турботу про нашу видатну спортсменку!:) По-перше, особисто я не вважаю цю фотографію невдалою, інакше не ставив би її. Взагалі до кожної біографії з часом будуть додаватися галереї (у кого більше, у кого менше), це питання часу, бо замало годин в добі:) Дякую за посилання – я не знав ще цю лучну адресу. Проте, терпеливо переглянувши всю галерею з Кубку Буковини-2010, на жаль, я не знайшов жодної фотографії, яка могла би використана портретом нашої олімпійської рекордсменки тут… Я бачив там колективні, на п’єдесталі, удвох і т.п. Якщо Ви мали на увазі можливість вирізати Ліну Сергіївну з колективної, то фото там розміщені в такій якості, яка не дозволяє це робити. Більше того, там взагалі відсутня функція прямого копіювання фото, навіть при тому, що на всіх підписаний сайт… Якщо помітили, тут фото можна копіювати без проблем (звісно, є ризик, що непорядні люди не посилатимуться коректно, але без цього поки що не буває). У мене самого є ще енна кількість фотографій Ліни – моїх, Єгорова… Просто хотілося, щоби була фотка на фоні символізуючої вид спорту мішені, і ця фотографія виявилася найближчою “під рукою”. Повторююсь, якби вважав її поганою, звісно, не поставив би. Ваш коментар сприймаю як привід при нагоді підшукати іншу фотографію, замінити цю і очікувати на нові коментарі – чи все гаразд:) Вам удачі!

Leave A Reply

Your email address will not be published.