СЕНЮКОВ Сергій Васильович (Serhiy Seniukov)

2

Чемпіон Європи зі стрибків у висоту, почесний громадянин Штату Техас (США).

Народився 27 січня 1955 року в Чернівцях. Закінчив місцеву СШ №20 та Львівський інститут фізичної культури.

Легкою атлетикою почав займатися з 6 класу під керівництвом Володимира Степанова, який згодом став заслуженим тренером СРСР та України.

На національній арені вперше гучно заявив про себе у 1972 році перемогою на Спартакіаді школярів СРСР у Києві. Через рік відсвяткував перший успіх на міжнародній арені – став срібним призером юніорського чемпіонату Європи (ФРН).

Норматив майстра спорту виконав у 1972 році, майстра спорту міжнародного класу – у 1974 році (2 м 21 см).

Найбільший успіх в кар’єрі – перемога на зимовому чемпіонаті Європи 1976 року в Мюнхені (ФРН). Того ж року встановив рекорд України у приміщенні (2 м 26 см). На Олімпійських іграх-76 у Монреалі посів 5 місце. Але вже незабаром він виграв матч США – СРСР, залишивши позаду і рекордсмена світу Стоунза. Господарі змагань були у захваті як від його перемоги, так і від ковбойських здібностей. Кажуть, він на коні перестрибнув через стіл, за яким сиділи члени спортивних делегацій двох країн. Зрештою, Сергія зробили почесним громадянином Штату Техас. Матч США – СРСР загалом вигравав тричі. Також неодноразово перемагав та ставав призером на різноманітних змаганнях всесоюзного та міжнародного рівня, у тому числі у матчі СРСР – ФРН (1 місце), міжнародних змаганнях «Золота шипівка» в Остраві (1 місце), Всесвітній фестиваль на Кубі (1 місце).

Після закінчення кар’єри деякий час був військовим, потім працював у Львові у міліції. Відійшов в інший світ 1 вересня 1992 року.

«Історія буковинського спорту в особах» (Георгій Мазурашу)

2 Comments
  1. Влада Коновалова says

    Доброго дня! Для чого “ліпити” логотип і напис “SPORTBUK.COM” на фото, авторськими правами на яке Ви не володієте?

    1. Доброго! Я на Вашій стороні в таких ситуаціях, завжди дбаю про авторське право! У даному разі це фото особисто мені свого часу дали для використання. Але автора наставник Сенюкова, який і дав це фото, просто не пам’ятав… Якщо Ви знаєте точно, хто автор, дайте знати, щоби я додав автора. Дякую!

Leave A Reply

Your email address will not be published.