Чернівецькі панкратіоністи за рік отримали з міністерства премій на понад мільйон!

1

Неймовірно, але факт: за 2017 рік чернівецькі спортсмени і тренери, які відзначились у панкратіоні – виді спорту, який не лише не є олімпійським, а не входить навіть до Всесвітніх ігор з не олімпійських видів (другий ешелон спорту вищих досягнень), отримали від профільного міністерства понад мільйон гривень преміальних!

Крім цього, міністерство молоді та спорту витрачає чималі кошти на навчально-тренувальні збори та відрядження на європейські та світові змагання представників цього виду спорту (який, до речі, не вдалось знайти у списку контрольованих Антидопінговими службами).

Наприклад, молодий тренер і завідувач кафедрою на факультеті фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету Ігор Наконечний, який заснував цей бізнесово-спортивний проект «панкратіон» у Чернівцях, за 2017 рік отримав від Міністерства молоді та спорту преміальних на суму 239 тисяч 300 грн., а його колега і соратник з того ж факультету Петро Горюк – 203 тисячі 900 грн. Це те, що вдалось знайти у відкритих джерелах в наказах профільного міністерства.

Чималі преміальні отримали і провідні чернівецькі панкратіоністи (повніше інформація – нижче у відповідних копіях наказів міністерства).

Звісно, хтось скаже, що «не треба рахувати чужі гроші». Але ж це не чужі гроші, а кошти з державного бюджету, тобто гроші всіх українців, які міністерство злочинно (по суті) спрямовує в кишені конкретних спортсменів і тренерів з виду спорту навіть не другого ешелону спорту вищих досягнень, а з третього, і то умовно, адже Всесвітні ігри єдиноборств (точніше Всесвітні ігри бойових мистецтв – SportAccord World Combat Games), які почали проводити з ініціативи екс-радянських «спортивних хитрунів», у 2017 році не відбулися (як мали, відповідно до оголошеної періодичності раз на чотири роки). Перші такі Ігри відбулись у 2010 р. у Пекіні (Китай), другі – у 2013 році в Санкт-Петербурзі (Росія). І, до слова, ні там, ні там такий «гіпер успішний» чернівецький панкратіон представлений не був. Чому? Як пояснив після Ігор-2013 Ігор Наконечний, просто в тих Іграх були не ті вагові категорії, в яких відзначаються чернівецькі панкратіоністи. Ігри-2017 мали відбутися у Перу (Ліма). Потім навіть були розмови про можливе їх проведення в Україні. Але, зрештою, їх просто не було.

Ще раз важливі акценти для «захисників панкратіону». Мова не йде про те, що цей вид спорту «треба заборонити» у нас, чи щось таке (хоча, до речі, у стародавні часи його виключили з олімпійської програми за надмірну жорстокість). Більше того, хлопців, які відзначаються у панкратіоні, звісно, можна і варто вітати з цими успіхами, дякувати за залучення підростаючого покоління до спортивних секцій та позитивне виховання (хочеться вірити, що саме таким є виховання і в секціях з панкратіону) і т.п. І навіть надавати матеріальну допомогу, якщо вони справді позитивно виховують молодь, сприяють підготовці потенційних кадрів для армії, правоохоронних органів і т.п. Просто абсолютно не логічно відзначати їх в номінації «спорт вищих досягнень», бо такі види спорту є реально далекими від цього визначення по суті.

Кожен має розуміти своє місце в середовищі, у т.ч. професійному.

Ми ж вітаємо команду, яка виграє Лігу чемпіонів районів Чернівецької області з футболу! З почестями відповідного рівня! Але ж при цьому нікому не приходить в голову називати цю команду сильнішою, ніж «Динамо» (Київ) і «Шахтар», бо останні Лігу чемпіонів виграти не можуть, а у нас тут є переможці Ліги чемпіонів.

Або ж нікому не приходить в голову в одній площині порівнювати «сільські дороги» з автобанами, хоча і ті, і ті – дороги, і на будівництво і одних, і других потрібні чималі зусилля. Але загальновизнано, що найкращі дороги – це «автобани». Так як і загальновизнано, що найпрестижніші комплексні змагання у світі – це Олімпійські ігри та відповідні чемпіонати і Кубки з олімпійських видів. Другий ешелон – Всесвітні ігри з не олімпійських видів та відповідні чемпіонати і Кубки з тих не олімпійських видів і т.д.

Кожен має право займатися тим видом, яким бачає! Це безумовно. Але в спорті цінується вміння відзначатися там, де це загальновизнано престижним.

Нехай панкратіон спробує пройти шлях спочатку до Всесвітніх ігор з неолімпійських видів, потім, можливо, до Олімпійських ігор, і тоді зможуть повноцінно претендувати і на відповідні спортивні лаври, визнання, державну підтримку і т.п.

Яскравий приклад в контексті – карате. Багато хто пам’ятає ті не олімпійські часи цього виду спорту, коли, як жартували, «в кожному підвалі було купа чемпіонів Європи та світу». Ніхто ж не казав, що то якісь погані чи «неправильні» були спортсмени і тренери. Вони їздили на ті версій ні чемпіонати і раділи тим успіхам. Але ж не вимагали за це увагу і підтримку на рівні олімпійських видів. Навіть близько. А вже коли карате реально «засвітили» олімпійські перспективи, все почало мінятися і вже на час включення виду до програми Олімпійських ігор 2020 конкуренція стала настільки високою, що ні про які масові міжнародні успіхи вже не йшлося. І на даний час ми маємо на всю країну лічених реальних кандидатів на участь у Токіо-2020. А успіхи у цьому виді спорту (не у чисельних версіях, а в єдиній, яку визнає МОК – WKF) стали справді по-спортивному цінними!

У колі справжніх спортивних фахівців чудово розуміють, що ці перемоги та медалі на європейських та світових змаганнях у видах ТРЕТЬОГО і нижчих ешелонів навіть близько не можна порівнювати, приміром, з призовими місцями на національних змаганнях з олімпійських видів. Не кажучи вже про участь в Олімпійських іграх (адже лише дуже малий відсоток чемпіонів країни здобувають право виступити на Олімпійських іграх). Чому ж так цинічно непрофесійно діють у профільному міністерстві?.. Це загадка. Або, можливо, там налагодили такі дієві механізми витягування грошей з бюджету (і від батьків та спонсорів) – за якісь відповідні винагороди («відкати»)?.. І така незрозуміла, злочинна по суті, політика міністерства дозволяє представникам цих неолімпійських видів спорту надалі все нахабніше лобіювати свої інтереси, все зухваліше вибивати і ті ж бюджетні кошти, як, наприклад, у випадку зі стипендіями від обласної влади, більшість яких після абсолютно неспортивного, алогічного розпорядження голови Чернівецької ОДА дістались представникам якраз видів спорту третього і нижчих ешелонів спорту вищих досягнень… Попутно ще й проігнорували рішення обласної ради щодо розподілу цих стипендій у пропорціях 70% на олімпійські види…

Рано чи пізно все одно все стане на свої місця. Поки що важливо, аби прихильники спорту не ставились поверхнево до цих проблем і вміли розрізняти справді цінні спортивні досягнення від досягнень, які реально цінні лише в межах окремих не олімпійських видів…

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»,
з повагою до ВСІХ, хто важкою працею
добивається успіхів у своїх видах спорту,
незалежно від статусу,
але з визнанням традиційних спортивних цінностей,
відповідно до яких представники нижчих ешелонів
не можуть позиціонувати себе на рівні з вищими

А ось дані щодо преміальних, які отримали від профільного міністерства представники панкратіону у 2017 році (з відкритих джерел):

***

***

***

***

***

***

А ось тема для наступних роздумів у цьому напрямку – дані, якими поділився користувач Facebook і які в принципі шокують:

***

Досвід сусідів: ~3,85% (!) бюджетних коштів – на неолімпійські види

***

Панкратіон був уособленням насильства у стародавньому спорті… (відео)

***

Пристрасті навколо стипендій для кращих і перспективних спортсменів Буковини

***

Федорук чітко висловився за пріоритетність олімпізму

***

Міністерство чомусь дуже мало буковинців залучило на збір з панкратіону

***

Міністерство виділило панкратіону на Євро-2016 450 тис. Депутати і спонсори знали це?

***

На Євро-2016 з панкратіону учасників було менше, ніж медалей?!

***

Успіхи буковинських панкратіоністів у фіналі Кубка світу 2017 (фото, відео)

***

Панкратіон: Буковинці привезли нагороди з італійського Євро-2017 (відео)

***

Представнику буковинського панкратіону присвоїли звання заслуженого

***

1 Комментарий
  1. Іво говорит

    Якщо застосовувати принцип “світової спортивної ієрархії”, то футболісти повинні отримувати найбільше фінансування. Буковинські футболісти найталановитіші спортсмени області? Ні. Буковинські футболісти найкраще репрезентують нашу область і місто на міжнародних змаганнях? Ні. На мою думку фінансування потрібно привязувати під результат, а не під надуману і спірну ієрархію спортивних дисциплін. У місцевих панкратіонистів такий результат є. Законність чи незаконність спрямування бюджетних коштів нехай перевіряє прокуратура. Дане журналістське розслідування виглядає як заказуха або персональне хейтерство.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.