Успіхи буковинських панкратіоністів у фіналі Кубка світу 2017 (фото, відео)

0

Чисельна буковинська команда у складі збірної України з панкратіону успішно виступила у фіналі Кубку світу 2017 у Будапешті (Угорщина).

У загальнокомандному заліку Україна виборола 2 місце серед дорослих і 2 місце серед молоді та дітей, – повідомляє заслужений тренер України з панкратіону і завідувач кафедрою на факультеті фізичної культури і здоров’я людини Ігор Наконечний.

Список буковинських переможців та призерів цих змагань наразі не вдалося знайти, але 2.12.2017 р. Ігор Наконечний повідомляв про 27 наших переможців: «Дуже приємно за результати збірної України з панкратіону на Фіналі Кубку Світу в Будапешті! Зокрема за 27 спортсменів з Чернівців, які сьогодні перемагають!..»

Нагадаємо, панкратіон входив до програми стародавніх Олімпійських ігор, але був виключений за надмірну жорстокість. Після відродження в новітній історії спорту панкратіон не входить ні до програми Олімпійських ігор (найпрестижніші види, перший дивізіон), ні до програми Всесвітніх ігор серед неолімпійських видів (другий дивізіон).

***

А ось інформація з сайту Спортивного комітету України:

В мальовничому угорському містечку Тамаші пройшов чемпіонат світу з панкратіону серед юніорів та молоді, а також Фінал Кубка Гран-прі. У цьому чемпіонаті брали участь понад 600 атлетів з 27 країн. Україна була представлена на змаганнях найбільшою кількістю спортсменів.
Незважаючи на те, що українці подолали довгий шлях, вони відчували себе комфортно і впевнено. Найбільш видовищні поєдинки першого дня змагань у розділі грапплінг НОУ-ГІ провели бійці національної збірної України. Найкращим рефері першого дня змагань визнаний український суддя національної категорії Петро Горюк (м. Чернівці).
Одним з найбільш яскравих і драматичних поєдинків був бій у півфіналі Кубка світу Гран-прі в абсолютній ваговій категорії між членом національної збірної України, старшим тренером збірної м. Києва, старшим тренером спецпідрозділу Охоронного підприємства «Шериф» Алексана Мхітаряна і чемпіона світу 2010 року хорвата Влада Пилиповича. Хорват вищий за зростом і важчий на 20 кілограмів, тож упродовж двобою намагався використовувати ці переваги і нав’язати свою тактику боротьби. Алексан же застосовував техніку, яка дозволяла уникати фатальних захоплень супротивника. Нерви хорвата не витримали, і він кинувся у відкритий бій, що дозволило Алексанові провести активні дії і здобути перемогу.
Також варто відзначити яскравий виступ юної одеситки, дворазової чемпіонки Європи та чемпіонки світу 2011 року Наталії Рогачко, яка вже вкотре підтвердила свою високу майстерність: виступаючи одночасно у двох чемпіонатах, провела упродовж однієї хвилини два бої на різних килимах і в різних вікових категоріях.