Іван Гешко обраний віце-президентом ФЛАУ

0

Уперше представник Буковини став віце-президентом Федерації легкої атлетики України. На цю посаду під час звітно-виборчої конференції ФЛАУ 8.10.16 у Запоріжжі обрано зіркового бігуна Івана Гешка.

 

Керівником національної федерації легкої атлетики на наступні 4 роки залишився Ігор Гоцул 161008-heshko-ruduk-hotsul(Кіровоградська обл.), який наразі є і першим заступником міністра молоді та спорту України.

На посаду президента ФЛАУ, як повідомлялось на 5kolec.com, претендували також легендарний екс-чернівчанин Валерій Борзов (майже 10 років жив на Роші), ще одна легенда вітчизняної легкої атлетики одесит Микола Авілов (одружений на бронзовій призерці Олімпіади-1968 у стрибках у висоту Валентині Козир, яка, як Борзов, також виросла на Роші) та Віталій Кириленко (Харківська обл.).

Віце-президентами, як повідомив прес-аташе ФЛАУ Олександр Даниленко, стали Володимир Рудюк (Волинь, голова обласної федерації), Фідель Тимченко (АР Крим, юрист ФЛАУ) та Іван Гешко (Буковина, заступник голови обласної федерації).

Нагадаємо, чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м. кращий спортсмен України 2006 р. Іван Гешко працює тренером з легкої атлетики у Чернівецькій обласній ШВСМ, на громадських засадах очолює обласне відділення Нок України та профільну комісію обласної ради.

Членами ради ФЛАУ обрані:  Євген Баженков (Чернігівська обл.), Олена Бех (Вінницька обл.), Анатолій Бугайов (Миколаївська обл.), Олексій Даниленко (Житомирська обл.), Валерій Єднак (Тернопільська обл.), Анатолій Коломоєць (Закарпаття), Микола Мандрона (Львівська обл.), Віталій Матешко (Івано-Франківська обл.), Ірина Ольховнікова (Запорізька обл.), Олександр Охріменко (Дніпропетровська обл.), Євген Пронін (Черкаська обл.), Олексій Сердюченко (Сумська обл.), Тетяна Серорез (Донецька обл.), Віктор Сторч (Київська обл.).

Перед конференцією Іван Гешко розповів SportBuk.com, з якими «меседжами» він хотів би звернутися до учасників легкоатлетичного форуму:

«Хотів би звернути увагу на деякі аспекти діяльності національної федерації та розвитку легкої атлетики в Україні.

Спершу хотів би зупинитися коротко на підсумках виступів наших легкоатлетів на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. З позиції спортсмена, а не сухих цифр або бажання критикувати, або, навпаки, підтримати керівництво ФЛАУ.

Останнім часом, на мою думку, у нас забагато критиканства і мало фаховості, конструктивності в оцінках та аналізі виступів нашої збірної.

Легко, сидячи за комп’ютерами або з мобільними телефонами в руках, розказувати, що виступи провальні, що не виправдали наших надій і так далі. А чи багато з тих критиків знають на власному прикладі, як воно готуватися до Олімпійських ігор, виконати високий олімпійський норматив або підготувати спортсменів такого рівня? Думаю, більшість знає, що я сам тричі здобув право представляти країну на Олімпійських іграх. Так ось, якщо слідувати логіці критиків «наліво і направо», я, напевно, не мав би їхати на жодну з цих Олімпіад. Бо в Сіднеї я не мав реальних шансів пройти навіть перше коло. В Афінах я не дотягнув до медалі, яку, напевно, аж надто чекали і вимагали і фахівці, і «фахівці» (в лапках). А в Пекін я їхав, не вийшовши в той період з різних причин на бажаний рівень підготовки. Але коли спортсмени виконують олімпійський норматив, вони точно мають їхати на головні змагання чотириріччя. І ніхто не має морального права називати когось «туристами», вимагати з них тих чи інших результатів. І чим менше буде розмов про «плани», вимагання медалей і т.п., особливо в публічній площині, тим краще це впливатиме на виступ наших спортсменів. Думаю, спортсмени і тренери з відповідним досвідом розуміють, про що я говорю. Зрештою, приклад видатного веслувальника Юрія Чебана засвідчив, що можна дивом потрапити на Олімпіаду, неймовірним чином потрапити до фіналу і фантастично виграти його. Спорт непередбачуваний, і цим цікавий.

І не варто всі виступи прив’язувати до керівництва федерації або міністерства. На моє переконання, федерація має займатися здебільшого вирішенням технічних, фінансових та інших супутніх проблем, а питання підготовки спортсменів – це виключна компетенція самих спортсменів та їх наставників. Поки вони не просять методичної чи іншої фахової допомоги, не треба втручатися в їх роботу. Такими я бачу стосунки федерації та провідних спортсменів і тренерів, кожен має займатися своєю справою.

Хотів би також висловити підтримку вектору розвитку федерації в бік децентралізації управлінських функцій, якщо можна так сказати. Нам треба підвищувати ініціативність та відповідальність за розвиток легкої атлетики на місцях. На прикладі нашої Чернівецької області констатую, що ставлення більшості пов’язаних з легкою атлетикою спортсменів та фахівців до персональної участі у житті місцевої федерації, прийняття рішень та їх реалізації – дуже інертна. Можливо, варто взяти приклад з Федерації футболу, яка всіляко сприяє активізації роботи місцевих федерацій. Інші за нас наш вид спорту розвивати не будуть…

І в цьому ж контексті хотів би звернути увагу на катастрофічну, на мою думку, ситуацію з популяризацією нашого виду спорту, залученням дітей та підлітків до секцій з легкої атлетики. Так, маємо прорив у висвітленні національних змагань, які тепер можна дивитися в онлайні в інтернеті. Але, загалом, вважаю, ми всі разом сильно недопрацьовуємо у напрямку пропаганди легкої атлетики, запровадження сучасних підходів до залучення здібних до спорту дітей саме в наш вид спорту.

Треба вчитися, як це ефективно робити, у інших країн, у інших видів спорту, щоби дитяча легка атлетика стала більш масовою, а за цим неодмінно послідують і високі результати на різних рівнях.

Так, добре було б проводити більше цікавих змагань з цікавими нагородами або навіть призовими, у т.ч. на юнацькому рівні, добре було б й надалі підвищувати престижність національних стартів, добре було б знайти нових потужних партнерів, аби можна було б, можливо, проводити той же Кубок України в якості «міні-Бріліантової ліги», з більшою кількістю етапів, в яких цікаво було б брати участь. І добре, що у нас, на щастя, поступово збільшується кількість відроджених або нових змагань на місцях, які підтримуються і національною федерацією.

Якщо говорити про роботу національної федерації за звітний період, я вважаю цю роботу задовільною або навіть доброю. Наголошую, що я кажу саме про роботу федерації, а не виступи нашої збірної на чемпіонатах або Олімпійських іграх. Вважаю, що федерація рухається у правильному і перспективному напрямку. І я вірю, що ми всі разом здатні досягти кращих організаційних та спортивних результатів! Головне мати бажання працювати на благо нашого рідного виду спорту, а не лише критикувати».

А ось маніфест, з яким йшов на вибори чинний президент ФЛАУ Ігор Гоцул:

«Інновації, розвиток, результат»

Легка атлетика – найстарший та наймасовіший вид спорту на планеті. Для України легка атлетика – один з найуспішніших видів спорту з величезними переможними традиціями та цілою плеядою зірок світового масштабу. Наше завдання сьогодні – продовжити розвиток, розпочатий за останні роки, і запропонувати нові програми та інновації, які дозволять швидше рухатися вперед. Час, в який ми живемо, потребує суттєвих змін – новаторського підходу і, в першу чергу, максимальної інтеграції та глибокого розуміння глобальних процесів та запитів сучасної молоді.
Зміни не завжди даються легко. Зміни можуть лякати. Але якщо легка атлетика не піде з ними в ногу, існує ймовірність опиниться в тіні у інших видів спорту, які виявляться більш готовими приймати й залучати нових спортсменів, вболівальників, спонсорів, партнерів.
Ми зосередимо нашу увагу на розвитку інфраструктури – будівництві та реконструкції стадіонів. Ми нарощуватимемо ті темпи, які взяли у попередні чотири роки. Окрім цього, ми збільшуватимемо матеріальну базу української легкої атлетики, в першу чергу територіальних федерацій.
Ставлячи перед собою такі непрості завдання, ми маємо будувати наше майбутнє в найкращих інтересах легкої атлетики і без усіляких упереджень. Врешті решт, саме цього чекають від нас прихильники легкої атлетики, комерційні партнери і засоби масової інформації. Саме цього потребує молодь взамін на свою цікавість до нашого виду спорту, чи то у якості вболівальника, чи учасника. І, звісно, наш вид спорту має слугувати для цієї молоді джерелом натхнення. Все це – не просто гарні наміри. Це – справжня мета, якої ми маємо досягти.
1. Адаптація до змін – передумова прогресу
Ми доведемо молодому поколінню, що легка атлетика – це гідний вибір спортивної кар’єри. Світ увесь час змінюється. Зміни – це наша об’єктивна реальність. І ми також будемо змінюватися у своїх підходах до розвитку та популяризації легкої атлетики. Наш вид спорту потрібно представляти людям по-новому. Потрібно шукати нові підходи для демонстрації наших заходів та дисциплін. Наш меседж для молоді: «Легка атлетика – це кльово та круто!»
Ми підхопимо та скористаємося трендом з інтересу до здорового способу життя та масових пробігів. Федерація легкої атлетики України очолить цей рух, де є місце як високому професіоналізму, так і зацікавленому аматорству, а також сприятиме розвитку ветеранського руху.
Особлива турбота – про дитячу легку атлетику. Ми раніше почнемо залучати дітей до легкої атлетики, в тому числі завдяки продовженню реалізації програми «Дитяча легка атлетика ІААФ». Зазначу, що на міжнародному рівні розвиток програми «Дитяча легка атлетика ІААФ» в Україні визнано одним з найкращих у світі. Також ми будемо прагнути збільшення у школах кількості уроків фізичної культури – і робити це саме впроваджуючи до шкільної програми «Дитячої легкої атлетики», як базової.
У наступні чотири роки ми продовжимо формувати нові і привабливі пропозиції як для потенційних спонсорів, так і для пересічних громадян. Це дасть змогу залучити до легкої атлетики більше людей та підвищити їх обізнаність.
Ми посилимо орієнтацію на освітні програми. Це стосується як виїздів українських фахівців для участі в таких програмах за кордон, але, найголовніше, проведення семінарів для тренерів, суддів, спортсменів, організаторів на території нашої країни з запрошенням видатних вітчизняних та іноземних спеціалістів. Такі масштабні освітні програми підвищення кваліфікації ми проводитимемо в кожному регіоні.
Відбудеться реформа календаря. Змагання мають отримати більшу логічність. У нас буде більше регіональних змагань, у нас буде більше молодіжних і юнацьких змагань, а також матчевих зустрічей. Ми обов’язково в це чотириріччя запровадимо в Україні проведення міжнародних змагань за запрошенням. Також продовжимо та розширимо практику конкурсу на проведення змагань, максимальне стимулювання федерацій для того, щоб вони були зацікавлені в тому, щоб приймати змагання. Будуть розроблені чіткі критерії для потенційних організаторів, з яких вони мають зрозуміти як вимоги, які висуваються до них, так і те, що ці організатори отримають на виході, включаючи бюджет. Неодмінно відновимо систему навчання організаторів змагань, щоб у країні був встановлений єдиний високий стандарт.
Ми будемо прагнути збільшення оплати праці тренерів та її більшої диференціації в залежності від професійних успіхів. Стратегічною метою є адаптація системи дитячо-юнацьких спортивних шкіл до вимог часу і сучасного уявлення про організацію спорту. Як називатиметься система – ДЮСШ чи клубна – неважливо. Важлива суть, наскільки ефективно працюватимуть ці інституції. Ми, зберігаючи наявні позитивні досягнення, привнесемо зміни в легку атлетику і взагалі в український спорт. Для цього будемо залучати досвід країн Європи. Федерація в цьому сенсі буде локомотивом для таких змін у державі. Нам потрібно бути сучасними. Країна змінилася і спорт має адаптуватися до цих змін.
2. Децентралізація та делегування повноважень
Якісний розвиток легкої атлетики неможливий без існування сильних, добре організованих територіальних федерацій. Задля цього за наступний період ми в 5 разів збільшимо бюджет, який виділяє ФЛАУ для підтримки територіальних ФЛА. Також ми, як Федерація, зробимо все можливе для забезпечення ухвалення на законодавчому рівні рішень, щоб проведення будь-яких легкоатлетичних змагань в країні було можливе лише з дозволу відповідної ТФЛА. ФЛАУ підсилить підрозділ секретаріату, який взаємодіє з територіальними федераціями.
Ще одним ключовим елементом децентралізації є забезпечення територіальним ФЛА гарантованої можливості функціонувати незалежно від стороннього втручання. Ми вже багато зробили у цьому напрямку, зокрема, ухвалили новий Статут ФЛАУ, який значно розширює повноваження ТФЛА. Ми продовжуватимемо надалі вести роботу, направлену на підвищення незалежності наших федерацій. У разі обрання мене президентом ФЛАУ, це стане невід’ємним елементом моєї політики.
Безумовно, задля цього ми налагодимо швидкий зворотній зв’язок між ФЛАУ і ТФЛА, проводитимемо більш ефективну роботу по інформуванню федерацій, включаючи використання різноманітних технічних засобів, зокрема нових програмних продуктів.
3. Розвиток легкої атлетики та її капіталізація
Створення успішного бренду «легка атлетика» – також один з важливих елементів нашого розвитку. Легка атлетика має бути на слуху, українських легкоатлетів мають впізнавати на вулицях. Це допоможе і збільшенню прихильників нашого виду спорту, і залученню нових партнерів та спонсорів до ФЛАУ і ТФЛА.
Ми продовжимо і розширимо практику організацій телевізійних трансляцій національних легкоатлетичних стартів. Ми забезпечимо трансляцію в Україні основних міжнародних змагань, в тому числі купуючи права трансляції на них. Наближається до завершення робота над створенням нового сучасного офіційного сайту ФЛАУ. Протягом наступних чотирьох років ми підготуємо до друку кілька книг, присвячених цікавим фактам з історії української легкої атлетики.
Усі ці заходи дозволять наблизити легку атлетику до пересічного громадянина, зробити її більш впізнаваною і, як наслідок, стануть ще одним елементом популяризації нашого виду спорту та збільшення його комерційної привабливості.
Ми створимо більше комерційних можливостей для спортсменів – маркетингові семінари, сприяння у підписанні контрактів – це, зокрема, елементи того, завдяки чому вони зможуть більше заробляти, тобто отримувати винагороду за свою важку і сумлінну працю. Як і в інших сферах нашого життя, фінансовий успіх є одним з факторів, який заохочує молоде покоління до вибору спортивної кар’єри. Нам потрібно не соромитися визнавати цей факт.
Зміцнення позицій України на міжнародній легкоатлетичній арені – також один з важливих елементів нашого розвитку. У зв’язку з цим ми, як і раніше, будемо докладати чимало зусиль, спрямованих на нашу інтеграцію у світову легку атлетику. Подавати заявки на проведення та залучати в Україну чемпіонати світу, Європи, матчеві зустрічі та інші міжнародні заходи. Подальший розвиток співробітництва з ІААФ та ЄА – також важлива складова моїх планів на наступне чотириріччя.
4. Діяльність на основі принципів професійної етики та довіри
Легка атлетика завжди слугувала прикладом чесної гри. Ми маємо підтримувати цю традицію. Перед легкою атлетикою та ФЛАУ стоїть серйозне завдання – зберегти передові позиції у сфері сумлінного управління; окрім іншого, тут мається на увазі продовження боротьби з допінгом та маніпулюваннями у нашому виді спорту. Для цього знадобляться додаткові інвестиції, але ці кошти будуть витрачені не даремно.
Ми залучимо додаткові ресурси до антидопінгового контролю і підтримання принципів професіональної етики. Продовжимо роботу з імплементації політики «нульової терпимості» до вживання допінгу. Розробимо чітку та ефективну систему інформування спортсменів (з наймолодшого віку), тренерів та медичного персоналу щодо небезпеки вживання допінгу. Буде проведено роботу з провідними вченими та медичними спеціалістами щодо розвитку знань, які  сприятимуть виключенню вживання допінгу легкоатлетами.
Досі ми отримуємо «привіти з минулого», і це не припустимо. Наша політика вже змінилася, і надалі ми будемо реалізовувати підходи боротьби з допінгом без подвійних стандартів. Політика офіційна та політика реальна не будуть відрізнятися, і наша боротьба з допінгом – це будуть реальні справи. Але проводячи роботу по боротьбі з допінгом, ми в першу чергу зосередимося не на репресивних методах, а на роз’ясненні, освіті та профілактиці.
5. Розвиток інфраструктури
Ми маємо наміри розвивати далі той успіх, який у нас є у будівництві спортивної інфраструктури: побудові у містах та селищах по всій Україні легкоатлетичних стадіонів та манежів як для масового спорту, так і для професійних тренувань та змагань. Наше завдання на найближчі чотири роки – реконструкція та будівництво щонайменше одного легкоатлетичного стадіону чи манежу в кожній територіальній одиниці України. Для цього ми будемо працювати з місцевими органами влади, з бізнесом, будемо виступати з законодавчими ініціативами, направленими на фінансування та підтримку таких проектів з бюджету. Кількість сертифікованих арен, сучасних стадіонів і манежів з синтетичним покриттям в Україні за наступні чотири роки має зрости в рази. В тому, що це реально, ми переконалися у минуле чотириріччя. Позитивний досвід, який ми здобули, успіх, якого досягли, ми будемо розвивати далі, підключаючи нові можливості.
У наступні чотири роки ми мусимо, і повинні, збільшити до 22 кількість областей, які, в тому числі і завдяки новим та реконструйованим аренам, будуть спроможні проводити чемпіонати України з різних видів легкої атлетики. Для мене це буде одне з найважливіших завдань. Я зроблю все можливе, щоб ми зуміли досягти цих показників.

***

Нагадаємо, перед першим обранням президентом ФЛАУ Ігор Гоцул свою програму вперше оприлюднив саме у Чернівцях:

Кандидат у президенти ФЛАУ Ігор Гоцул у Чернівцях (фото, програма)

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.