Спортом на Буковині відтепер керує фахівець з педагогіки та початкової освіти
У неділю, 30.03.14, на Центральній площі Чернівців новий губернатор Роман Ванзуряк представив новопризначених керівників підрозділів облдержадміністрації.
Добре було б знати більше про новопризначених…
Зрозуміло, що спортивну громаду цікавить, передусім, доля підрозділу, який відповідає за розвиток фізичної культури і спорту. На сьогодні це Департамент освіти і науки, молоді та спорту, який очолила доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ Оксана Палійчук. Звісно, марно було очікувати, що директором цього департаменту призначать когось із сфери фізкультури і спорту. Власне, це і не логічно було б. Не прийнято називати важливішими ті чи інші галузі і сфери, бо це некоректно. Але слід і розуміти та визнавати, що освітянська галузь – значно масовіша і з «ширшим» фронтом роботи, тому цілком природно, що саме освітяни мають бути на чолі такого департаменту. Інша справа, що саме існування такого «широкого профілю» департаменту алогічний. Що, хотілось би вірити, буде виправлено найближчим часом (про це – нижче).
Ознайомившись зі списком новопризначених, зловив себе на думці, що про багатьох з цих людей майже нічого не знаю… Напевно, було б логічно оприлюднити їх біографії (або автобіографії) на якомусь ресурсі (офіційний сайт ОДА або БукІнфо), де люди могли би доповнювати ті біографічні дані;) Звісно, не допускати некоректностей, але знати більше ФАКТІВ з життя керівників, думаю, не завадить. Це теж певний процес «люстрації». Бо ж оголосити прізвища на площі і прислуховуватися до реакції натовпу – це далеко від того, що можна назвати «порадилися з народом, коли призначали»… Переконаний, що якщо й радитися, то з кращими з кращих у відповідних галузях і сферах. Причому ці кращі мають бути зібрані за чіткими параметрами, які доводять лідерство в галузі чи сфері, а не за умовним принципом…
Хтось вже має довіру, комусь її ще заробляти на новому рівні
Можу висловитися конкретно щодо двох новопризначених. Першого віце-губернатора Івана Рибака вважаю ідейною і прогресивною людиною. І не лише тому, що він провів 3 місяці на Майдані в Києві. Маю знайомих, яким довіряю і які, на відміну від мене, добре знають п. Івана. Вони характеризують його виключно позитивно. Сподіваюсь, він зможе реалізувати свій конструктивний потенціал на новій посаді. Якщо не зможе, як кажуть, це покаже час.
Керівник департаменту фінансів Анжела Дякова, на моє переконання, є високопрофесійною людиною у цьому напрямку. Вона вже була на посаді заступника в цьому підрозділі. І ніколи ні про які ознаки корупційних дій з її боку не доводилося чути. Крім цього, свого часу вона підтримувала деякі ініціативи облспортвідділу, які стосувалися оптимізації структури та використання коштів у сфері фізичної культури і спорту. Правда, для реалізації тих задумів її повноважень не вистачало… Потрібна була і політична воля вищого керівництва, а з цим у нас чомусь часто проблеми, коли йдеться про реальні системні зміни…
Як порядну людину знаю і п. Юрія Івашина.
Хотілось би бачити серед заступників п. Ванзуряка, приміром, Руслана Мельника. Знову ж таки, не тому, що він був «на передовій» подій Євромайдану-2013/14. Просто це точно порядний, чесний та ідейний молодий чоловік (депутат обласної ради, але не з тих, які в якості бізнесменів «купують» собі місце у крайовому парламенті), якому, безумовно, варто давати шанс реалізовувати себе на відповідальній високій посаді.
Прості організаційні кроки, які не вимагають додаткових коштів
Повертаючись до Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, мабуть, найперше треба підкреслити, що якраз кращі представники сфери фізичної культури і спорту, найтитулованіші спортсмени і тренери не раз публічно висловлювали побажання, аби управління фізичною культурою і спортом виокремили у самостійний підрозділ обласної влади. Були і письмові звернення до колишнього губернатора Михайла Папієва, але він, очолюючи і обласне відділення Національного Олімпійського комітету України, все-таки проігнорував думку еліти буковинського спорту…
Отож, висловлюючи позицію однодумців з числа провідних спортсменів і тренерів Буковини, ще раз озвучу декілька простих організаційних пропозицій, реалізація яких не вимагає додаткових коштів.
1. Шляхом реорганізації виокремити управління сферою фізичної культури і спорту в окремий підрозділ ОДА (можливо, як було у 2005-08 рр. – відділ з питань фізичної культури і спорту ОДА, бо для назви «управління» в нашій переповненій забюрократизованими умовностями системі не вистачає посадових одиниць, але головне не назва, а суть).
Наголошую, що це питання перебуває виключно в компетенції обласної влади. І додаткових коштів не потребує! І не можна спекулювати навколо того, що оскільки центральним органом є Міністерство молоді та спорту, на місцях теж «треба» створювати аналогічний підрозділ. Не варто перемішувати різні галузі і сфери. Кожен має займатися тим, на чому знається: дати відповідні повноваження і відповідно вимагати!
2. Підпорядкувати так звані освітянські спортивні школи підрозділам виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту. Це також не вимагає додаткових коштів!
Нехай будь-яка розумна людина замислиться, який сенс підпорядковувати дитячо-юнацькі спортивні школи органам управління освітою?! Нехай освітяни забезпечать якісне проведення уроків фізкультури, організацію секційної роботи та проведення шкільних змагань – це буде величезний внесок в справу розвитку фізичної культури та оздоровлення нації!
Навколо цього питання теж є багато спекуляцій. Зробити цей простий організаційний крок вже пробували і на Буковині. Але одразу вмикались механізм протидії. У т.ч. із залученням тренерського складу ДЮСШ, яким це абсолютно спекулятивно подається в якості загрози втрати роботи, місця занять і т.п.
Наголошую, при такому перепідпорядкуванні для адміністрації та тренерського складу ДЮСШ не міняється нічого, крім того, що вони будуть підпорядковані відповідному фаховому підрозділу виконавчої влади, а не освітянському. Ті ж учні-спортсмени займатимуться й надалі на тих же спортивних базах. А якщо хтось думає, що керівники освіти, приміром, не схочуть надалі надавати спортзали загальноосвітніх навчальних закладів для проведення тренувань ДЮСШ, то це велика помилка, адже і освітянський, і спортивний, як і інші підрозділи, є представниками однієї влади, а вся матеріально-технічна база – комунальною власністю громади, якій ця влада служить. Тож як вирішить уповноважене керівництво території, так спортивна база і буде використовуватися. А якщо хтось із освітянських керівників вирішить зайнятися шкідництвом у цьому напрямку, то, напевно, не складно здогадатися, якою може бути кадрова реакція відповідного керівництва рай- або облдержадміністрації.
Подальші зміни залежатимуть і від центральних органів влади
Є ще конструктивні пропозиції щодо організаційних кроків, які можна, варто і треба здійснити у сфері управління фізичною культурою та спортом. Але багато з них залежать і від змін на рівні центральної влади. А чи будуть відбуватися «там» реальні системні зміни (в т.ч. спрямовані на скасування зайвих бюрократичних умовностей, які тягнуть за собою і зайві витрати на бюрократичні функції та адміністративні апарати в спорті), поки що складно сказати. Хоча той же міністр молоді та спорту Дмитро Булатов в особистій переписці запевнив, що процес змін вже запущено. Будемо сподіватися і вірити в те, що незабаром ми зможемо говорити і про наступні логічні кроки на обласному рівні – організаційні кроки, які дозволять покращити умови для розвитку фізичної культури і спорту в реаліях сьогодення. Бо «пропозиції» на кшталт «дайте більше грошей, тоді буде краще розвиватися спорт», – надто неактуальні сьогодні. Та й раніше це конструктивним складно було назвати.
Якщо справа дійде до виокремлення фізичної культури і спорту в окремий підрозділ ОДА (сподіваюсь, це станеться найближчим часом), хотілось би сподіватися, що губернатор і його оточення не знехтують думкою спортивної громади щодо потенційного керівника цього підрозділу. Нагадаю, що не так давно на відповідних зборах (нехай і не за участю більшої частини найтитулованіших спортсменів і тренерів, яких планували запросити) було висловлено «мандат довіри» досвідченому фахівцю Богдану Вітовському. Це безпартійний (!) колишній спортсмен, який багато років пропрацював на різних посадах у спорті, з 2004 р. працює заступником (з питань фізичної культури і спорту) при різних начальниках і в різних об’єднаних підрозділах «… та спорту». І Богдана Івановича небезпідставно називають одним з кращих спортивних чиновників не лише в регіоні, а й в цілій країні. Живе скромно, тому про натякати на якусь «корупційність», як кажуть, навіть смішно…
Георгій Мазурашу, SportBuk.com
Нові керівники підрозділів
Чернівецької обласної державної адміністрації
Губернатор Роман Ванзуряк на народному віче на Центральній площі у неділю представив нових керівників департаментів та управлінь Чернівецької ОДА. Про це повідомляє «МБ».
На посаду першого заступника голови ОДА Ванзуряк запропонував кандидатуру підприємця Івана Рибака. “Фаховий еколог, закінчив Національну академію державного управління при Президентові України”, – представив свого заступника Р. Ванзуряк.
Департамент економічного розвитку і торгівлі очолила Тетяна Татарчук – спеціаліст міжнародних відносин і транскордонного співробітництва, магістр державного управління.
Керівником департаменту фінансів стала Анжела Дякова, яка має 20-річний досвід роботи у департаменті фінансів.
Департамент агропромислового розвитку очолив Олег Козій. Має три вищі освіти. Працював завідувачем відділення землеупорядкування, заступником директора з навчальної роботи Кіцманського сільськогосподарського технікуму.
Олена Верига очолила департамент соціального захисту населення. Вона працює в обласному фонді підтримки будівництва на селі.
Департаментом суспільних комунікацій керуватиме співачка, активістка Євромайдану Марина Тимофійчук.
Департамент інфраструктури та містобудування очолив Андрій Павлюк, аспірант Національної академії державного управління (м. Київ), голова Чернівецького студентського міського парламенту (2004-2007).
Керівником департаменту екології та туризму став Ярослав Когутяк – заступник директора Національного парку “Хотинський”, член новоствореного міськвиконкому Чернівців.
Департаментом освіти, науки, молоді та спорту керуватиме Оксана Палійчук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ. Автор понад 60 наукових праць, серед яких – навчальні посібники для студентів.
Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення очолила Оксана Андрієць, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри акушерства і гінекології БДМУ.
Управлінням культури Чернівецької ОДА віднині керуватиме Віра Китайгородська – редактор газети “Буковинське віче”, поетеса, керівник обласного осередку Спілки письменників України.
Управління капітального будівництва очолив Олександр Пуршага, депутат облради, член комісії архітектури та будівництва.
Радником голови ОДА призначили громадського діяча Юрія Івашина.
(матеріал з сайту БукІнфо)
***
На посаду керівника обласного спорту підтримали кандидатуру досвідченого фахівця
***
Міністр молоді та спорту – Дмитро Булатов (біографія і зв’язок зі спортом)
***
Інтриги і пристрасті навколо посади керівника обласного спорту
***
Якою має бути вертикаль управління спортом в Україні?
***
Фізкультура і спорт в Україні: які зміни потрібні/можливі централізовано і на місцях?
***
Олімпійські герої та фахівці вважають, що мудрі губернатори відокремлять спорт
***
Відкритий лист Папієву від спортивної громади – в унісон дорученню Президента
***
Мазурашу прозвітував перед кращими з кращих, які “благословили” його керувати обласним спортом
***
У пошуках оптимальної системи оцінки результатів у різних видах спорту
***
Спорт у Чернівцях – оздоровлення громадян чи бізнес?
***
Тимофій Безрук: Український спорт необхідно реформувати глобально – в пакеті з суспільним устроєм
***
Янукович забрав спорт «з-під» освіти, але далі «граблів Ющенка» не пішов
***
Особливості і перспективи розвитку системи управління сферою фізичної культури і спорту
***
Павленко займається “беспределом”, проти якого ніби-то “боровся”
***
Спасибі за нормальну статтю без бруду і копання в брудній білизні. Особисто в мене ця команда викликає довіру, сподіваюсь, що не розчаруюсь…. А громадянам зараз замість пустих балачок треба думати, як допомогти новому керівництву, пропонувати ідеї та шляхи виходу з кризи. Ми ж цього добивались – аби влада була народною. Вперед, буковинці, будьте ініціативними. А то знову все закінчиться перемиванням кісточок і наріканням на когось, окрім себе!
Вікторія, а з якої радості я би мав копатися в брудній білизні?:) Можете допомогти придумати хоч якусь мотивацію?:) Інша справа, що якби я знав якісь негативні ФАКТИ про новопризначених, вважаю, що це умовчувати не варто було б. Але мова саме про ФАКТИ. Якщо ж це припущення, значить треба називати речі своїми іменами;) Хай би влада була якомога відкритішою, в т.ч. люди на керівних посадах;)
Просто почитала статті ( а особливо коментарі) на інших сайтах і страшно стало….. знаю майже всіх з новопризначених особисто, тому читати було моментами смішно, а моментами боляче….
Здогадуюсь про що мова:) Я в таких місцях, де багато коментарів “нижче пояса”, стараюсь менше бувати:) Хто знає про новопризначених позивні ФАКТИ, варто теж розповсюджувати і такі дані. Особливо дієво, коли ці відомості оприлюднюють авторитетні люди, незацікавлені, незаінтересовані в контексті призначень. Так що – спільними зусиллями;)