Пристрасті навколо стипендій для кращих і перспективних спортсменів Буковини

4

Кому із спортсменів призначатимуть у 2018 році стипендії від обласної влади і хто вирішуватиме долю цих скромних винагород за успіхи у спорті, – про це спілкувались в управлінні молоді та спорту ОДА члени відповідної робочої групи.

Про передумови та склад комісії

За рішенням на попередній нараді на цю тему в управлінні (за наслідками зустрічі в ОДА, де переважали представники неолімпійських видів, і губернатор Олександр Фищук доручив підрозділу «… та спорту» залучити представників різних сторін і дійти консенсусу та надати узгоджені пропозиції), до комісії були включені начальник управління молоді та спорту ОДА Богдан Вітовський, директор облцентру «Інваспорт» Микола Кідревич і по 5 представників федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту (олімпійські: Володимир Загурський – бокс, Наталя Єгорова – стрільба з лука, Сергій Задорожняк – футбол, Георгій Мазурашу – легка атлетика, Ростислав Грінчук – бейсбол; неолімпійські: В’ячеслав Чорней – ММА, Ігор Григоращук – «Союз спортивних федерацій України», Ігор Наконечний – панкратіон, Сергій Качмарський – пауерліфтинг, Сергій Хрептун – кікбоксинг).

Представники неолімпійського спорту – за ігнорування статусу і градації видів

Варто нагадати, що на згаданій зустрічі в «Будинку з левами» представники неолімпійських видів (де перші ролі грають В’ячеслав Чорней та Ігор Наконечний) намагались пролобіювати рішення, щоби з 2018 р. виплачували 60 стипендій від крайової влади спортсменам за успіхи на міжнародній арені, незалежно від статусу видів спорту, градації, пріоритетів. Іншими словами, щоби майже всі стипендії дістались представникам неолімпійських видів 3-4 рівнів (тобто які не входять навіть до програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, а отже конкуренція далеко від олімпійської, і в тих видах наші спортсмени мають масові успіхи на європейських і світових змаганнях).

Також варто зазначити, що станом на 2017 рік було 15 стипендій по 1500 грн. («брудними») від обласної влади. А починаючи з 2018 року виконавча влада ніби погодилась збільшити кількість стипендій до 60-ти (20 по 2000 грн., 20 по 1000 грн. і 20 по 500 грн.). Раніше були пропозиції збільшити і розмір стипендій (зокрема, в одному з проектів розпорядження голови ОДА свого часу фігурував розмір 1 мінімальної зарплати), і їх кількість – просили і 100, і навіть 200 стипендій. А збільшити кількість стипендій до 60-ти керівників обласної виконавчої влади переконали В’ячеслав Чорней (ММА) та Ігор Григоращук («Союз спортивних федерацій України»), за їх словами.

Засідання робочої групи

На засіданні 5.01.18 були присутні 10 членів комісії (крім Загурського і Єгорової).

До вашої уваги пропозиції, які виносили члени комісії на розгляд, та результати відповідних голосувань.

Щодо розподілу 60-ти стипендій

В’ячеслав Чорней (ММА) запропонував з 60 стипендій 6 виділити представникам інваспорту, решта – за рейтингом (тобто набраними очками) незалежно від статусу видів спорту. ЗА – 5, ПРОТИ – 3, решта утримались.

Сергій Задорожняк (футбол) запропонував з 60-ти стипендій 30 виділити представникам олімпійських видів, 20 – неолімпійських, 6 – інваспорту, 4 – ігровим видам. ЗА – 1, проти – 5.

Ростислав Грінчук (бейсбол) запропонував з 60-ти стипендій по 6 виділити представникам інваспорту та ігрових видів, і по 24 – олімпійським та неолімпійським видам. ЗА – 1, решта утримались.

Богдан Вітовський (начальник управління) запропонував з 60-ти стипендій 6 виділити представникам інваспорту, решта порівно на олімпійські та не олімпійські види (по 27 тобто). ЗА – 3, решта утримались.

Георгій Мазурашу (уповноважений обласною федерацією легкої атлетики) запропонував з 60-ти стипендій виділяти по 5 представникам інваспорту та ігрових видів спорту, решта в пропорціях 70% олімпійським і 30% не олімпійським. ЗА – 2 (Мазурашу, Задорожняк), ПРОТИ – 5, решта утримались.

Щодо складу комісії, яка має вирішувати долю стипендій

Ігор Наконечний (панкратіон) хотів окремо винести на голосування персоніфіковану пропозицію – не включати до складу комісії Георгія Мазурашу:)

Але озвучили іншу пропозицію – щоби до комісії входили лише голови федерацій, у зв’язку з чим пропозиція Наконечного втратила актуальність.

В’ячеслав Чорней (ММА), з деякими уточненнями від інших членів комісії, запропонував, щоби головою комісії був профільний заступник голови ОДА (тепер це Ігор Богатирець), заступником голови комісії – начальник профільної комісії, члени комісії – директор облцентру «Інваспорт», плюс по 5 голів обласних федерацій з олімпійських та неолімпійських видів (найуспішніших за рік). ЗА – 9, утримався – 1.

Георгій Мазурашу запропонував включити до складу комісії голову профільної комісії обласної ради та голову обласного відділення НОК України (наразі це одна особа – зірковий бігун Іван Гешко). Деякі члени комісії настояли на тому, щоби винести на голосування лише одну з цих двох громадських посад. Винесли на голосування питання включення до складу комісії голови профільної комісії обласної ради.
ЗА – 3 (Мазурашу, Задорожняк, Вітовський). ПРОТИ – 7 (Чорней, Григоращук, Наконечний, Качмарський, Хрептун, Грінчук, Кідревич).

Щодо оцінювання успіхів

В’ячеслав Чорней (ММА) порушив питання, яким чином оцінювати успішні виступи спортсменів – декілька чи один кращий результат в сезоні.

Богдан Вітовський запропонував брати до уваги при підрахунку очок претендентів на стипендії 3 кращі результати в сезоні (з розрахунку – на чемпіонатах/кубках України, Європи, світу).
ЗА – 9, 1 – утримався.

Сюрпризний бонус

В’ячеслав Чорней, порадившись з Ігорем Григоращуком (вийшли на кількахвилинну міні-нараду), оголосив, що «Союз спортивних федерацій України» встановлює 5-7 рівноцінних стипендій для спортсменів, які за очками заробили би стипендію і в другому виді спорту, але від обласної влади можуть отримати лише одну. При цьому В’ячеслав Куртович зауважив, що вони з Ігорем Деонизійовичем (керівник громадської спілки «Союз спортивних федерацій України») можуть уточнити параметри цих додаткових стипендій від цієї організації.

Ця ініціатива, без сумніву, заслуговує на повагу.

Підсумки засідання робочої комісії

Враховуючи, що для прийняття рішення питання мали набирати 6 і більше голосів (більшість присутніх), результативними виявились лише голосування за конфігурацію комісії з призначення стипендій та щодо враховування 3 кращих результатів за сезон при визначення рейтингу претендентів на стипендії. Зі всіх інших питань, виходить, консенсусу не дійшли…

Про конфлікт інтересів

Як член цієї робочої комісії, зазначу, що, як і було озвучено під час обговорення «стипендіальних питань», вважаю правильнішим і коректнішим, якщо Положення щодо стипендій буде складене, враховуючи пріоритетність, градацію, статус видів спорту, якщо там буде передбачено, за якими критеріями будуть оцінюватися успіхи претендентів на стипендії, а далі все має відбуватися «автоматично». А функція членів комісії – просто перевірити, чи не допущені якісь технічні помилки при підрахунку очок у рейтингу претендентів на стипендії і т.п. Спірні питання, як також вже озвучувалось, мали би вирішувати в олімпійському сегменті – НЕЙТРАЛЬНІ фахівці та представники олімпійських видів, у неолімпійському сегменті – НЕЙТРАЛЬНІ фахівці та представників не олімпійських видів. Але це має стосуватися суто формальних, технічних питань. Адже якщо члени комісії (навіть представники олімпійських федерацій – щодо стипендій для спортсменів з олімпійських видів, а представники неолімпійських – щодо неолімпійських) вирішуватимуть долю стипендій в цілому, в основі цього закладений серйозний конфлікт інтересів, адже, природно, представники кожної федерації прагнутимуть пролобіювати якомога більше стипендій для представників саме своїх видів спорту… А це, як кажуть, «шлях в нікуди», шлях до нових суперечок і непотрібних конфліктів…

Досвід інших регіонів

Цікаво, що у Львівській області з 175 стипендій від крайової влади, які були запроваджені у 2016 році, 23 віддали представникам не олімпійських видів (переважно які входять до програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів та Європейських ігор), що становить ~13,1%, 20 – представникам інваспорту, що становить ~11,4%, а решта 132 – представникам олімпійських видів, що становить понад 75%!

Георгій Мазурашу, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»,
у 2005-08 рр. керівник обласного спорту

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

Січенікова – Заслужений майстер спорту (з другої спроби). Проблеми у Лупу і карате

***

4 Comments
 1. Ростислав Грінчук says

  Георгій, ти знову не про все написав. Далі майже повністтю з мого коментаря на Фейсбуці. “Мудрі рішення це коли люди професіонали, а не грають в демократію або хиляють головою на міністерство, дивіться як вони прийняли ми не можемо по іншому. Це не так міністерство приймає для всієї країни і має свій бюджет державний і розподіляє його, а область приймає свої рішення і мають свій бюджет обласний свої пріоритети, своїх лідерів, свої досягнення чим має пишатись, а не тим чим пишається міністерство на іншій території країни. Взагалі я рахую засідання не мало бути закрите мали дійте до рішення для цього у була створена робоча група. Виходить трохи фігня, обрали в робочу групу до речі хтось туди дуже просився і не прийшов на засідання (може поважна причина не знаю). Люди делегували повноваження в робочу групу і треба виправдати їх довіру, прийняте рішення. Георгій сам ти спізнився і на тебе чекали і почалось засідання без тебе і перші 4 пропозиції вже були озвучені без тебе. Твоя пропозиція вже звучала коли йшло обговорення інших питань. ТАК РОБОТИ НЕ МОЖНО. До речі про це наголосив на засіданні Вячеслав Чорней, не почули (тебе ще не було Георгій). Не можно переходите до обговорення другого, а потім третього питання без вирішення першого до остаточного рішення, а так вийшла путанина говорили про процентовки, обговорювали варіанти, намагався принаймні я пояснювати в якому випадку ігрови види будуть отримувати стипендії, лише у випадку певних досягнень, нема досягнень – нема стипендії і вони потрапляють назад в “копілку” до олімпійських-неолімпійських видів. Потім через півгодини вертаємось назад до голосування пропозицій які вже не обговорюються. Була також пропозиція від Ігоря Наконечного про додаткових до 60 стипендій добавити 6 окремо для ігрових видів спорту, ти про це не написав бо не чув, тебе не було ще на засіданні. Цю пропозицію навіть не розглянули бо було зажоване питання. Про деякі голосування ти конкретно вказуєшь на фамілії хто за що голосував, чому ти не розпишешь усі голосування, який ТАЄМНИЙ СМИСЛ в цьому. Про те що мав бути обраний до комісії голова профільної комісії обласної Ради, а чому не було пропозиції обрати туди наприклад голову комісії з питань економіки, бюджету і інвестицій, або директор департаменту фінансів ОДА яка можливо буде плутатись у цих 1500, 1000, 500 гривен кому скільки і чому. Чому по 20, а не по 21 чи 19 стипендій членам національних збірних, кандидатам, резерву. Далі при голосуванні за голову комісії 7 чоловік утрималось і було наголошено що все, голосів достатньо рішення прийняте при трьох ЗА, а це не є більшість з 10, а як це назвати. Тому люди були не проти, а утримались і пропозиція не набрала достатньо голосів, но коли заявили що ЗА більше ніж ПРОТИ тоді настояли на переголосуванні. Я думаю що у голови профільної комісії з питань освіти науки, культури, спорту та молодіжної політики достатньо навантаження и по при роботу в комісії з призначення стипендій і Іван Тарасович може бути членом цієї комісії але в іншій іпостасії і ніхто не зможе йому це заборонити, в Положені є посади які надають на це право. Коли я чую про пріоритетність тут мене взагалі дуже багато чого цікавить, як з показником НУЛЬ можливо бути пріоритетним в області тут що розвивають НУЛЬ, виявляється такі да, у нашій хитрій області НУЛЬ найвище досягнення може стати. Ну вибачте не у всіх видах спорту є кабінки для коментаторів і телетрансляції під час змагань. Питання не вирішене стосовно стипендій, думаю ми до цього ще повернемось. І на останок дуже був я здивований приємно тим що в пропозиціях для ігрових видів були зацікавлені ще члени робочої групи про ці стипендії для представників ігрових видів спорту почали думати після мого листа до управління молоді та спорту Чернівецької ОДА в якості пропозиції на включення до стипендій, пропозицій на Виконкомі Чернівецького НОКу, виступу на Асамблеї Чернівецького НОКу. Як би там не було стипендії ігрові види тех мають мати при умові достойних результатів рівня чемпіонатів України по одній для 6 федерацій, чемпіонат області не рахується. Результати досягнень спортсмена з ігрових видів розглядати окремо як серед олімпійських так і неолімпійських на загальних умовах.”

 2. 11111 says

  Вельмишановні нові державні керівники!!!

  Звернутися до Вас вимусило страшне горе, яке спіткало наші сімї з винекненням на території Чернівецької області злочинного угрупування під іменем охоронна фірма «Тигр», яке знаходиться у місті Чернівці. Почалося все з бажання мого сина Олександра, який завжди займався спортом та виховувався порядним громадянином працевлаштуватися. В пошуках роботи, приблизно півтора року назад він влаштувався охоронцем в Тигр. Як потім зясувалося, це не проста охоронна фірма, а зграя бандитів, якими керують чернівецькі кримінальні авторитети Ігор Григоращук по призвістку Монгол, Віталік-Китаєць, Петро Данко. Всі вони неодноразово притягувалися до кримінальної відповідальності, як в Україні так і за кордоном. «Монгол» тільки недавно вийшов з тюрьми, і знову ховається від міліції, Данка Петра, бувшого співробітника «Беркуту» колись звільнили з міліції за дискредитацію, за надмірне застосування сили та знущання. Його також неодноразово викликали в міліцію по різних заявах мешканців про нанесення побоїв та грабунках. Керує ними всіма Віталік на прозвисько «Китаєць», який знаходиться в міжнародному розшуку.

  Також син розповідав і про зв’язки главарів «Тигра» з місцевим керівництвом, а також навіть з депутатами Верховної ради. Віталік-«Китаєць», Петро Данко та Ігор-«Монгол» під час виборів у Верховну раду в 2013 році, маючи при собі зброю та разом з іншими озброєними охоронцями супроводжували в Кельменецькому, Сокирянському районах Семенюка Артема – сина колишнього губернатора Чернівецької області Михайла Папієва, хизуючись при цьому і своєю недоторканністю перед правоохоронними органами.

  У такі страшні тенета попав мій Саша, після так званого працевлаштування, яке проходить також по бандицьки. Охоронців які приходять на фірму вивозять в ліс, нібито на тренування по стрільбі і дають в руки пістолет та автомат. Хлопці з радістю стріляють, не підозрюючи про підвох. Через деякий час, коли вони виражають якесь невдоволення роботою, їм главарі пояснюють що зброя з якої вони стріляли проходить по різних кримінальних справах і їх вони запросто можуть їх підвязати під кримінал, так як охоронці залишили на зброї свої відбитки. Так що в подальшому вони повинні виконувати всі накази главарів. Зброї в «Тигрі» багато, неодноразово Саша бачив як її виносив перед виїздом охоронців на заказ Петро Данко, «Монгол» та «Китаєць» з приміщення фірми, та з підсобки дискотеки «Егоїст» по вул.Прутській, біля машзаводу, яку охороняє «Тигр» і яка являється нібито їх штабом. А закази це вибивання боргів з жителів області, наїзди на бізнесменів, наказування неугодних. Всі на Буковині знають, що узаконений рекет в області це фірма «Тигр», якій зходить все з рук і побиття людей, і переломані руки і ноги, і спалені автомобілі, і перестрілки, і неодноразові заяви в правоохоронні органи на них . А все тому, як вихваляються ватажки, у них міцна криша з генералів в Києві, тому що у генералів є також чорні справи, які вони виконують та боржники. Тому в області вони нічого, не бояться, навіть міліції. Вони били навіть пяних правоохоронців на дискотеці, заявляючи що нікого не бояться і що хочуть те і роблять.

  Неодноразово Саша був свідком розправи і над провинившимся охоронцями, яких запрошували главарі нібито на тренування в свій спортзал, який розташований за клубом «Егоїст» і нібито просте тренування переводили в садиське побиття неугодного. Особливу участь у цйому приймае Данко Петро та тренер, який тренує охоронців «Тигру» по імені Олег Свістак, який також неодноразово проходив по різних кримінальних розборках міста та області.

  Основна робота охоронців «Тигра» це дискотеки, бари, нічні заклади міста та області, де можливо без розбору бити любого, хто їм на сподобався. Неодноразово в міліцію області зверталися постраждалі від охоронців «Тигра» із страшними травмами переломами, струсами голови, але шляхом залякування пострадалих та підкупом посадовців фірма вирішувала свої проблеми.

  Син ніколи не розповідав про свою чорну роботу, але якось не витерпів і вилив душу, не знаючи як йому жити дальше, може за кордон втекти. Якщо піде з фірми главарі життя не дадуть, ябо вчинять фізичну розправу, або посадять.

  Саша хотів працювати чесно, але ніхто не веде розмову про офіційне працевлаштування. Як зясував син ніхто із охоронців тигра, а їх приблизно чоловік 200, не оформлений офіційно, хоча всі вони працюють як охоронці на дискотеках в Чернівцях, Кіцманському, Сторожинецькому, Вижницькому районах, охороняють розважальний комплекс «Егоїст», фірму «Рома» по вул.Коломийській, туристичні комплекси «Мигово» та «Карпати» в с.Мигово Вижницького району. За свої послуги керівництво тигра отримує від директорів зазначених фірм гроші в конвертах, які ніде не відображаються. Так главарям набагато простіше штрафувати охоронців за любі порушення, або просто забирати гроші для себе, при цьому не сплачуючи ніяких податків державі. Охоронці у них раби. Цих рабів вони використовують як хочуть, а якщо вони, з вини тигра, попадають під кримінал, то спасають своїх синів уже рідні і батьки.

  Під час бурхливих подій це угрупування було задіяне у незрозумілих провокаціях під стінами Чернівецького ОДА в масках, аби приховати істинне кримінальне лице, обличчя яких дуже відомо громадянам, особливо правоохоронцям. Навіть у рекламних роликах охоронної фірми «Тигр» вони в масках, – це їх стиль кримінального життя. Зараз, аби відбілитися в очах громади та отримати індульгенцію у правоохоронних органів, дане кримінальне угрупування записалося в ряди новоствореної Народної дружини. Саме ті, хто здійснював розбої та грабежі, знущався над громадянами та підприємцями міста і області, відверто демонструючи свою безкарність хочуть показати, що вони ніби то герої, хоча фактично, кидають ганебну тінь на порядних людей – справді дійсних героїв, які щиро віддавали своє життя за світле майбутнє.

  Від імені батьків Буковини, які втратили сон і радість життя, переживаючи за життя синів, благаємо Вас припинити діяльність злочинного угрупування під іменем «Тигр», та звільнити від рабського ярма наших дітей!! Благаємо, прийміть всі міри, аби доказати жителям області, що бандити не всесильні!!!!! Будь ласка позбавте Буковину від цих бандитів «Китайців», «Монголів», Данків. Невже і нові правоохоронці будуть такі безсилі. Не доводьте до відчаю батьків!!!!!!

  Переживаючи за життя рідних та сина, якому керівництво «Тигра» погрожувало фізичною розправою у випадку, якщо він розповість про справи, які творяться у них на ніби то охоронній фірмі, я вимушена не називати свое справжне ім’я, а факти виложені у звернені мною записані із істинних слів Олександра.

  З повагою та надією, на справедливість!
  Тут це було написано, реакції нуль
  http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=42902

  1. Ого… А наскільки це достовірна інформація? Правоохоронці можуть підтвердити, наприклад?

 3. Ростиславе, враховуючи нерідко доволі некоректні випади з твого боку, подумав, що краще в односторонньому порядку обмежити “такі дискусії”:)
  Потрапило на очі кінцівка твого повідомлення вище щодо стипендій для ігрових видів спорту… Не готовий сказати, що такі стипендії окремо для ігрових видів є якоюсь “панацеєю”. Ігрові види – це КОМАНДА. І, напевно, якщо обирати між тим, чи провідний гравець з твоєї команди отримуватиме щомісяця, наприклад, по 1 тис. грн. стипендію, чи твоя команда отримає кошти “з тієї ж кишені” на виїзд на змагання (тур чемпіонату чи молодіжний, юніорський, юнацький чемпіонат), думаю, для командних видів друге важливіше… Бо “кишеня одна”, і від того, що окремим рядком визначаться якісь стипендії для ігрових (так можна піти далі і окремо виділяти бігові, стрибкові, плавальні, інтелектуальні, метальні, силові види і т.п.:) ), грошей більше на спорт в області не буде…
  Удачі і всіх благ! І бажаю знайти для бейсболу щедрого і амбіційного спонсора!;)

Leave A Reply

Your email address will not be published.