Олімпійці Буковини («Літопис буковинського спорту»)

0

До вашої уваги відомості про участь буковинців та вихідців з Буковини в Олімпійських іграх.

Це дані з «Літопису буковинського спорту» (проект порталу SportBuk.com), то ж прохання коректно посилатися при використанні цих даних.

БУКОВИНЦІ ТА ВИХІДЦІ З БУКОВИНИ НА ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ

1924 р. (літні ОІ, Париж, Франція) – Еугеніуш Вашкевич (Eugeniusz Waszkiewicz) (виступав у складі збірної Польщі, стрільба з гвинтівки довільна на 600 м, 63 місце серед 73-х учасників з 19-ти країн).

1936 р. (зимові ОІ, Гарміш-Партенкірхен, Німеччина) – Роман Турушанко (фігурне катання, виступав у складі збірної Румунії, 19 м),
Альфред Айзенбайсер-Ферару (фігурне катання (парне), збірна Румунії, 13 м),
Ірина Тімчіч (фігурне катання (парне), збірна Румунії, 13 м).


1956 р. (Мельбурн) – Єлєна Леуштяну (народилась 4.07.1955 р. у Чернівцях, які входили до складу Румунії, під час ІІ світової війни переїхала із сім’єю до м. Брашов (Румунія), спортивна гімнастика – 2 бронзові медалі – в команді та вільних вправах).

1960 р. – Абрам Кривошеєв (легка атлетика, 800 м, 5 м у півфінальному забігу),
Єлєна Леуштяну (уродженка Чернівців, виступала за Румунію, спортивна гімнастика – бронзова медаль – команда)

1964 р. – Абрам Кривошеєв (легка атлетика, 800 м, 6 м у півфінальному забігу).

1968 р. – Валентина Козир (легка атлетика, стрибки у висоту – бронзова медаль),
Віоріка Віскополяну (уродженка Будинця Сторожинецького району, у ранньому віці переїхала з сім’єю до Румунії, легка атлетика, стрибки у довжину – «золото»)

1972 р.Валерій Борзов (до 10 р. жив у Чернівцях, потім переїхав з сім’єю до Нової Каховки, легка атлетика, 100 м і 200 м – «золото», 4х100 м – «срібло»)

1976 р.Валерій Борзов (легка атлетика, 100 м і 4х100 м – «бронза»), 
Сергій Кушнірюк (уродженець Витилівки Кіцманського району, у ранньому віці переїхав з сім’єю до Тернопільщини, гандбол – «золото»),
Сергій Сенюков (легка атлетика, стрибки у висоту – 5 місце).

1980 р. – Сергій Кушнірюк (гандбол – «срібло»).

1984 р. – Марік Бергер (уродженець Чернівців, виступав за Канаду, дзюдо – «бронза»).

1988 р. – Тетяна Мунтян (стрільба з лука, 7 місце інд., 4 місце у командному виді),
Павло Тарновецький (уродженець Сторожинця, їхав на Олімпіаду як представник Львова, де залишився жити після навчання, легка атлетика, десятиборство – 10 місце),
Марія Омельянович (дів. прізвище – Данилюк, уродженка Витилівки Кіцманського району, їхала на Ігри як киянка, академічне веслування – 4 місце у двійці).

1996 р. – Ліна Герасименко (стрільба з лука – олімпійський рекорд у кваліфікації).

1998 р. (зимові ОІ) – Станіслав Кравчук (уродженець Казахстану, батьки живуть у Новоселиці Кельменецького району, виступає за Закарпаття, фрістайл – 9 місце у фіналі).
Любомир Коган (Ljubym Kohan) (народився у Чернівцях 2.07.1975 р., спортивну кар’єру розвивав у Львові). Стрибки з трампліна – 56 місце (нормальний трамплін К-90, 11.02.1998) і 61 місце (великий трамплін К-120, 15.02.1998). Після завершення кар’єри переїхав у США.

2000 р. – Іван Гешко (легка атлетика, 1500 м).

2002 р. (зимові ОІ) – Станіслав Кравчук (фрістайл – 5 місце у фіналі).

2004 р. – Тетяна Шинкаренко (дівоче прізвище – Ситник, уродженка Хотина, переїхала з мамою жити до Запоріжжя, де грала за «Мотор», гандбол – «бронза»),
Іван Гешко (легка атлетика, 1500 м – 5 місце у фіналі, 800 м – півфінал).

2006 р. (зимові ОІ) – Станіслав Кравчук (фрістайл – 13 місце).

2008 р. – Іван Гешко (легка атлетика, 1500 м ), 
Андрій Стадник (уродженець Заставни, представляв Львівську область, вільна боротьба, до 66 кг – срібло»)

2010 р. (зимові ОІ) – Станіслав Кравчук (фрістайл – 19 місце).

2012 р. – Тетяна Дорохова (стрільба з лука – 1/8 фіналу в команді, 1/32 фіналу інд.),
Микола Лабовський (легка атлетика – 10000 м, 26 місце),
Наталія Лупу (легка атлетика – 800 м, 4-5 м у 1 півфінальному забігу), 
Лідія Січенікова (стрільба з лука – 1/8 фіналу в команді, 1/32 фіналу інд.),
Олександр Дяченко (веслування на байдарках і каное – байдарка-двійка, уродженець Новодністровська, тут досяг перших успіхів, потім запросили до Придністров’я, виступав за юніорську збірну Молдови, після чого переїхав до Московської області. На Олімпіаді представляє Росію, 1 місце на байдарці-двійці на 200 м),
Анастасія Мунтяну (художня гімнастика, уродженка Чернівців, представляла Канаду, 11 м в групових вправах),
Сергій Кучеряну (легка атлетика – стрибки з жердиною, має коріння у с. Банчени Герцаївського району, живе у Москві, на Олімпіаді представляв Росію, 16-17 м).

2016 р. – Наталія Лупу (легка атлетика, 800 м, півфінал),
Лідія Січенікова-Косташ (стрільба з лука, 1/8 фіналу командний вид, 1/16 фіналу особисті змагання),
Руслана Цихоцька (легка атлетика, потрійний стрибок – 26 місце)

ЛІТОПИС БУКОВИНСЬКОГО СПОРТУ
(Георгій МАЗУРАШУ,
SportBuk.com)

Велике спасибі за уточнення даних (Єлєна Леуштяну, Еугеніуш Вашкевич): Віталій Ружецький, Леонід Овчаренко.
Якщо вам відома інформація про інших вихідців з Буковини, які брали участь в Олімпійських іграх, прохання повідомити на sportbuk@gmail.com.

***

***

***

***

***

***

***

І трохи футбольної статистики:

***

***

Спорт на Буковині: маленька область з великими традиціями

***

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.