Аваков очолив «Динамо», але не всі вірять в його корисність для спорту
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 4.12.15 був обраний головою Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Динамо».

Про це SportBuk.com повідомив найтитулованіший буковинський спортсмен Іван Гешко, який, будучи динамівцем, також їздив до столиці на звітно-виборчу конференцію ФСТ «Динамо».
«Головний олімпієць» Буковини привітав з обранням новоспеченого «головного динамівця» публічно на своїй сторінці в соціальній мережі:
«Вітаю і бажаю, як кажуть, не словом, а ділом підтримувати динамівський спорт та фізкультурно-масову роботу серед співробітників органів внутрішніх справ».
На це оперативно не дуже приємним для Авакова коментарем відреагував інший титулований динамівець – у минулому чемпіон Європи серед молоді на дистанції 3000 м з перешкодами Вадим Слободенюк: «Тримайте карман ширше, Іване Тарасовичу))) вони хіба себе підтримають а не динамівський спорт».
Взагалі практика обирати головою ФСТ «Динамо» Міністра внутрішніх справ навряд чи можна назвати позитивом. Хоча би тому, що міністр, зазвичай, доволі «рівно дихає» до спорту, як мінімум, порівняно з іншими фахівцями цієї сфери, які могли би або мали би очолювати спортивне товариство. А якщо душа не лежить…
Зрозуміло, що розрахунок на те, що міністр, отримавши цю почесну посаду, бодай відверто не ігноруватиме фізкультуру і спорт, а десь, може, й підтримає якісь спортивні проекти або окремих спортсменів. Але…
Ця «мода», як і інші подібні алогічності, загалом, від того, що ми не називаємо речі своїми іменами, а, як кажуть, намагаємось «дурити самі себе».
Приміром, що таке підтримка спорту вищих досягнень з боку правоохоронних органів? Або при них є спортивні команди, де ряд спортсменів рівня збірної країни отримують зарплату і спеціальні звання, або висококласних спортсменів просто оформляють на якісь там посади, а насправді вони далі займаються професійно спортом. І це заради того, щоби підтримати спортсменів матеріально і щоби після завершення спортивної кар’єри вони могли продовжити (точніше найчастіше реально розпочати) службу, вже маючи далеко не початкове звання.
Проте аналогічно держава і ті ж правоохоронці можуть підтримувати спортсменів і без таких умовностей, тобто просто називаючи речі своїми іменами. Гроші, які спортсмени отримують в якості «мовних правоохоронців», все одно бюджетні. А отже їх можна видавати збірникам через профільне міністерство, просто відповідно збільшивши, як правило, «смішну» зарплату їм як членам збірної команди України.
А щодо звань спеціальних. Ніхто не заважає узаконити можливість залучення тих же титулованих спортсменів після завершення кар’єри на службу в правоохоронні органи з високим «стартовим званням» (приміром, залежно від спортивних заслуг, стажу в штатній збірній України тощо).
Звісно, можна з розумним виглядом сказати, що це «неможливо», так «не прийнято» і т.п. Тобто «дурити себе» – законно і прийнято, а робити те саме, лише називаючи речі своїи іменами, – це не для нас:)
Утім, на такі теми в нашій забюрократизованій і сповненій різних дурних формальностей країні поки що немає сенсу спілкуватися. Все одно ніяких кардинальних змін ніхто у владній верхівці робити не збирається. Максимум змінити якісь там назви, утворити ще якісь бюрократичні підрозділи (для боротьби з корупцією, наприклад) і кричати на кожному куті про «реформи». На більше наразі сподіватися, певно, марно…
А повертаючись до нового керівника «Динамо», можна припустити, що «головна проблема» може настати дуже навіть швидко – якщо 11 грудня Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк подасть у відставку (що не виключено), туди ж може піти і Арсен Аваков, а тоді динамівцям доведеться позачергово збиратися і обирати собі іншого керманича?..
Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор ОЦ «Спорт для всіх»
***
Гешко «наїхав» на бюрократію і вимагає від влади окремий підрозділ спорту (відео)
***
Радійте спортсмени – міністр Жданов доповів про суцільний позитив! (Згідні?!)
***
Міністр Жданов переклав відповідальність за фінансування ДЮСШ на облуправління
***
Асамблея НОК 2015: За Євробаскет-2017 у Києві та припинення спортивної еміграції
***
На Волині заняття в ДЮСШ роблять платними (на Буковині теж «мусять»?)
***
Новий міністр молоді та спорту – вінницький політик з «команди Кучми» (біографія)
***
«Спортивна реформа-2014»: Позитивні зміни чи збільшення витрат на бюрократію?
***
Фізкультура і спорт в Україні: які зміни потрібні/можливі централізовано і на місцях?
***
Фото: На змаганнях у Чернівцях – найбільше міністрів «на квадратний метр»
***
Фото: Міністр Булатов і зірковий Гешко підтримали оздоровчий флешмоб у Чернівцях
***
Міністр молоді та спорту – Дмитро Булатов (біографія і зв’язок зі спортом)
***
Особливості і перспективи розвитку системи управління сферою фізичної культури і спорту
***