Іван Гешко: Краща гірська база – «Заросляк», а має бути на Буковині на 1580 м н.р.м.

0

Єдиний серед українців чемпіон світу з бігу на середні дистанції Іван Гешко розказав про специфіку підготовки в умовах середньогір’я та високогір’я.

141019-Putyla-gory-sportbuk.com (4)-Heshko

Нині чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м в приміщенні Іван Гешко, який є «граючим тренером» і головою обласного відділення НОК України, перебуває на навчально-тренувальному зборі на базі «Заросляк» в Івано-Франківській області. Як повідомляє офіційний сайт ФЛАУ, туди вирушили переважно атлети, що спеціалізуються в бігу на середні та довгі дистанції – бо ж умови на спортивній базі «Заросляк» відповідають їхнім вимогам.

У коментарі для uaf.org.ua Іван Гешко зазначив:

«Особисто я готуюсь саме тут протягом десяти останніх років, бо ж середньогір’я та високогір’я – це ті умови, що нам потрібні. А «Заросляк» розташований на висоті 1330 метрів над рівнем моря, саме звідси починають сходження на найвищу гору нашої країни Говерлу, саме тут найгарніші краєвиди, для атлетів прокладені зручні траси, це найкраща база в Україні.


Звісно, Україна – це не Швейцарія і не Португалія, але треба розуміти: якщо в нас в країні є таке місце для якісної підготовки, то його потрібно використовувати. Тим більше, що я тут тренуюсь давно, бачу, наскільки змінилась база, тут зроблено ремонт, для спортсменів пропонують спеціальне харчування.

Підкреслю окремо, що тут всі траси виміряно – як нагорі, так і біля підніжжя гори, на КПП, куди атлетів за потреби возить спеціальне авто.

Загалом – і це можуть підтвердити мої колеги – ми всім задоволені. Тому й до чемпіонату Європи з кросу, який почнеться в Болгарії 14 грудня, маємо підійти в найкращих кондиціях. Особисто я налаштований на максимальний результат. А те що є проблеми з мобільним зв’язком, то, може, і на краще – більше часу маємо на відпочинок після тренувань».

А вже для SportBuk.com Іван Тарасович додав:

«Звісно, ми, з одного боку, тішимось, що в Україні є бодай така база, як «Заросляк». Але вона може задовольнити вимоги щодо «високогірної» підготовки далеко не всіх видів спорту. Тож багато хто з провідних спортсменів з різних видів (та й з більшості дисциплін легкої атлетики) мусять виїжджати на «високогірні» збори в інші країни. Раніше це було більше Кисловодськ (Росія), ріже Цахкадзор (Вірменія), плюс, звісно, Швейцарія і т.п., коли могли собі таке дозволити. На ці закордонні збори, загалом, витрачаються чималі кошти. І це в той час, коли на Буковині, в гірському Путильському районі є унікальна для спортивних потреб «плоска» гора Томнатікул, яку ще називають «Памір», бо раніше там базувалась військова частина з локаторною станцією з таким позивним. Висота над рівнем моря там, за різними даними, десь 1565-1580 м! Там є навіть певна інфраструктура – електрика, телефонна лінія, двоповерховий будиночок, де раніше жили офіцери, військова казарма. Щодо природних умов – там «райський куточок», як кажуть. І для зимових видів там чудові умови, бо сніг стоїть десь пів року! Чернівецька область вже декілька разів зверталась до офіційного Києва з пропозицією розглянути можливість будівництва там бази олімпійської підготовки. Один раз вклалися би серйозно, зате далі не вивозили би гроші за кордон, а, навпаки, – вже до нас приїжджали би спортсмени готуватися і, відповідно, привозили би нам гроші! Цю ініціативу Буковини підтримав і президент НОК України Сергій Бубка, і теперішній президент ФЛАУ та заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул, і інші фахівці. Але поки що керівництво країни, яка замахнулась навіть на проведення зимових Олімпійських ігор, на жаль, «лякається» проблеми у вигляді потреби 18 км дороги до цієї гори (або точніше бездоріжжя, бо та дорога справді в такому стані, що проїхати можуть навіть не всі позашляховики, напевно). Ця потенційно «олімпійська гора» досі перебуває у власності районної ради, яка виявила готовність віддати її під олімпійську базу. Там ще є варіанти під’їзду з іншого боку, тобто трохи простішим маршрутом. Плюс величезні перспективи в плані інвестицій у напрямку гірськолижного відпочинку. Але для початку, звісно, треба вирішити проблему з під’їздом. Як кажуть, сам Бог велів скористатися наявністю такої перспективної для спорту і зимового туризму гори!»

***

Відео: Потенційна високогірна спортивна база у Карпатах (1580 м)

***

У буковинських Карпатах може «вирости» база олімпійської підготовки

***

Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів вивчає інвестиційний потенціал «олімпійської» гори Томнатікул

***

Вам також можуть сподобатися Ще від автора

Ваш коментар

Ваш электронный адрес не будет опубликован.