Фото: На Буковині стартувала Всеукраїнська «Спортивна зима 2014» (відео)

2

У рамках всеукраїнського заходу «Спортивна зима» у комплексі «Сонячна долина» професійні інструктори дають уроки гірськолижного спорту школярам з різних куточків України.

 

У вівторок, 18.02.14, на Буковину завітали представники різних областей України для участі у традиційному Всеукраїнському спортивно-масовому заході «Спортивна зима», який організовує Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Безпосередньо у змаганнях кожен регіон представлятимуть по 2 дівчат і хлопців 5-9 класів. Проте суто змагальна частина заходу не розглядається у традиційному спортивному сенсі – набагато більша увага приділяється просто пропаганді активного зимового відпочинку та зміцненню дружніх стосунків між учасниками з різних куточків України. Звітний захід традиційно гостює в комплексі «Сонячна долина».

Після поселення та обіду учасники «Спортивної зими 2014» протягом чотирьох годин мали можливість не лише безкоштовно покататися на гірськолижних схилах «Сонячної долини», позайматися під керівництвом професійних інструкторів з гірськолижної та сноуборд школи «Каштан» (kashtan.cv.ua), яка входить до місцевої філії Асоціації професійних гірськолижних інструкторів України. Цією можливістю скористалися майже всі учасники заходу, а також представники команд та окремі батьки школярів, які змогли приїхати з дітьми на цей захід. Розділивши учасників на групи, інструктори терпляче і професійно знайомили всіх охочих з азами гірськолижного спорту, підкріплюючи все практичними навичками.

Зі своєю сім’єю долучився до заходу директор Всеукраїнського центру ФЗН «Спорт для всіх» Сергій Пчелін (у минулому Сергій Вікторович був маркетинговим директором Професійної футбольної ліги, потім радником Міністра Равіля Сафіулліна, а у 2013 році очолив центр).

У середу, 19.02.14, з учасниками до обіду знову займатимуться інструктори школи «Каштан». О 14:30 відбудеться офіційне відкриття заходу (почесним гостем буде учасниця Олімпіади-2012, чемпіонка Європи та світу зі стрільби з лука, заслужений майстер спорту Тетяна Дорохова), після чого розпочнуться змагання. Спершу учасники змагатимуться на сноутюбах, але з елементами біатлону (тобто під час спуску влучатимуть в мішені тенісними м’ячами). Увечері цього ж дня відбудуться змагання з боулінгу. А в четвер програму продовжать змагання з гірськолижного спорту. Увінчається захід церемонією нагородження. А перед від’їздом гостям з інших регіонів запропонують екскурсію Чернівцями.

Чернівецьку область у цьому заході представлятимуть учні Чернівецької гімназії №4 Іван Семенюк та Дмитро Візітеу (8-Б клас), а також учениці Боянівської ЗОШ Сюзанна Дирда (7 клас) та Олена Дирда (5 клас). Минулого року буковинці посіли командою 3 місце, а у попередні роки незмінно вигравали.

***

Зрозуміло, що результати у подібних заходах далеко не найважливіше – головне, що підлітки мають можливість здружитися між собою і з новими для більшості видами спорту. Ясна річ, що не можуть на рівні змагатися ті, які у ці дні в «Сонячній долині» вперше стали на лижі або побачили боулінг, і хлопці та дівчата, які вже мають певні навички в цих видах спорту (як, приміром, ті ж буковинські учасники, які частенько катаються на лижах і сноутюбах у «Сонячній долині»). Проте, хоч і більше формально, визначаються і призери в різних видах програми. Можливо, символічно, що у всіх трьох видах перше місце вибороли не місцеві школярі, які раніше завжди вигравали, а гості з Дружківки Донецької області (до слова, торік вони теж святкували командну перемогу, перервавши переможну гегемонію буковинців). У гірськолижному слаломі на другому та третьому місцях розташувались Чернівецька та Донецька області (донеччани виступали двома командами), у сноутюбі (з елементами «біатлону», влучали по ходу спуску сніжками в «мішені») – Одеська та Запорізька області, а в боулінгу – Донецька та Чернівецька області.

Призери отримали медалі від Всеукраїнського центру «Спорт для всіх», а всі учасники – презенти від центру та сертифікати від гірськолижної школи «Каштан».

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор Чернівецького ОЦ ФЗН «Спорт для всіх»

 

Спортивно-масові заходи «Спортивна зима»

Ось вже 10 років центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» працюють за принципом – для активного відпочинку і занять спортом немає поганої погоди!

За підтримки і в співпраці з Міністерстом молоді та спорту, щорічно ми проводимо близько 20 всеукраїнських і понад 200 регіональних фізкультурних заходів, основна ідея яких – залучити максимальну кількість громадян України до здорового способу життя і регулярних занять спортом.

Особливу увагу центри приділяють роботі з підростаючим поколінням. Ми хочемо надати сучасній молоді здорову альтернативу курінню, вживанню алкоголю і наркотиків. Та й просто відірвати їх від комп’ютерів для активного відпочинку, занять спортом в колі друзів.

Так, вже багато років центри «Спорт для всіх» організовують і проводять Всеукраїнські спортивно-масові заходи «Спортивна зима».

«Ми залучаємо молодь до здорового способу життя через демонстрування нових цікавих видів активностей, створюємо можливість для дітей з різних регіонів країни спілкуватися вживу, не через соціальні мережі, а в здоровій спортивній атмосфері спорту для всіх».

Протягом грудня-січня відбуваються обласні етапи «Спортивної зими», в яких беруть участь близько 2000 школярів віком від 11 до 15 років. Вони знайомляться і змагаються в зимових (і не лише видах) спорту. А в «Сонячній долині» з’їхались фіналісти – 60 учасників з різних регіонів України.

Цей захід – своєрідна маленька Олімпіада, в якій кожен постарається викластися на всі 100%.

Важливо, що діти не лише змагаються один з одним, а головне – знайомляться з новими для них видами спорту, адже багато учасників вперше стають тут на лижі і отримують можливість спілкуватися, завести нові знайомства з однолітками, і не важливо, хто в якій області живе.

І що дуже важливо, – всі поїхали додому з пам’ятними нагородами, новими друзями і хорошими враженнями.

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО 18.02.14 (плейлист)

***

Фото: Георгій МАЗУРАШУ
ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

***

Фото: Юрій МАЗУРАШУ, Георгій МАЗУРАШУ

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО (в т.ч. Дорохова на сноуборді)

***

Фото: Георгій МАЗУРАШУ
ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО (слалом)

***

Визначні пам’ятки (Чернівці, Буковина) / Достопримечательности (Черновцы) / Sights (Chernivtsi, Bukovyna)

***

«Сонячна долина» пропонує школярам лижний відпочинок зі знижкою 50%!

***

Фото: «Спортивна зима 2013» для буковинців виявилась «бронзовою»

***

Фото: Всеукраїнська «Спортивна зима» знову гостює на Буковині

***

Фото: Буковинці виграли Всеукраїнський фестиваль «Спортивна зима» у «Сонячній долині»

***

Фото: Всеукраїнський фестиваль «Спортивна зима» у «Сонячній долині» (змагання зі сноутюбінгу)

***

Фото: Французи покатались на рекордному сноутюб-«поїзді» у «Сонячній долині»

***

Фото: На сноутюб-«поїзді» – до Книги рекордів України

***

2 Comments
  1. Lom says

    Гірськолижна школа “Каштан” щиро вдячна організаторам заходу і вітає переможців!
    Чесно кажучи, спочатку ми з деяким побоюванням віднеслись до ідеї провести змагання, задіявши всю довжину однієї з гірськолижних трас Сонячної Долини. Преважна більшість учасників познайомилась з лижами вперше в житті, а слалом дещо відрізняється за рівнем екстремальності та технічних навичок від перетягування канату)) Але, завдяки самовіданній роботі учасників на тренуваннях і чіткій організації, ніяких проблем не виникло!
    Ми дякуємо організаторам заходу, адміністрації та  працівникам “Сонячної Долини” за допомогу в обладнанні дистанції та проведенні змагань. Окремо хочеться відмітити роботу гірськолижного прокату. Підбір і підгонка спорядження – це непросто і дуже відповідально, помилка може загрожувати травмою учасника, а учасників було досить багато. Прокат працював чітко, швидко, без помилок і накладок. Респект!

    1. Велике спасибі вам, інструкторам!!! Я з більшістю з вас був знайомий раніше, але про деяких навіть не знав (так сталось, в різних інформаційних полях були чи щось таке), що ви катаєтесь на лижах, не кажучи вже про інструктаж. Оскільки фоткав, то мав можливість відчути процес. Приємно був вражений – ваша робота, як на мене, була дуже професійною, молодці! І від діток, і від дорослих, які теж отримали ці уроки, чув теж виключно позитивні відгуки, що теж залишається у вашому активі!;) Отже, “Каштан” – чемпіон!;) Про інших ви вже сказали, і подякували. Сподіваюсь, в майбутньому я зможу якось бодай інформаційно вам сприяти, бо ви і хороші люди, і класні фахівці! Дякую!

Leave A Reply

Your email address will not be published.