Петиція за ремонт «ганебної труби» під стадіоном «Буковина»

0

У зимовий період представники одного з найбільш пріоритетних у Чернівцях, області та Україні (та й у більшості країн) виду спорту – легкої атлетики – можуть тренуватися в закритому приміщенні хіба що в так званій «трубі» – на трьох вузьких «нещасних» доріжках, під стадіоном «Буковина», довжиною трохи більше 100 метрів, з ямою для стрибків у довжину на фініші. Стан доріжок і «труби» в цілому – жахливий…

Ремонт цієї «труби» не тягне за собою якісь особливі перспективи. По-перше, поки не накриють трибуни над нею, ремонтувати ту «трубу» – це «гроші на вітер», як кажуть (або якраз «гроші в трубу» з подвійним сенсом). Та й взагалі така «спортивна база», м’яко кажучи, відстала від вимог часу, і навіть відремонтованою могла би використовуватися в якихось вузьких цілях (елементи розминки, якісь окремі вправи і т.п.), а не для тренувань спортсменів навіть рівня збірної міста, не кажучи вже про таких спринтерів, як ті ж Еміль Ібрагімов (рекордсмен України в естафеті 4х100 м) і Ко… Очевидною є потреба будівництва легкоатлетичного манежу, або передбачити відповідну універсальність Палацу спорту, про будівництво якого у Чернівцях говорять десятиліттями (хіба що теперішній в.о. мера Василь Продан ще не обіцяв його побудувати)…

Давненько вже говорять і про реконструкцію стадіону «Буковина», з встановленням навісу над трибунами над готелем, роздягальнями і «трубою». Тепер вже добрались до етапу виготовлення проектно-кошторисної документації (що обійдеться бюджету теж не в один мільйон грн.). 

Проте небайдужі легкоатлети та прихильники «королеви спорту» все ж вважають, що треба раніше братися за цю «трубу». Відповідна петиція доволі швидко набирає голоси і має всі шанси добратися до необхідної для розгляду відмітки 250:

«Чернівці на найпрестижнішному комплексному всесвітньому спортивному форумі – Олімпійських іграх – представляли спортсмени з двох видів спорту – легкої атлетики та стрільби з лука. Найбільше представництво на Олімпіаді за всю історію має наразі чернівецька легка атлетика. А які умови для «розвитку» цього виду спорту у Чернівцях?.. 
В зимовий період де тренуються юні та старші спортсмени? Подивіться, в якому стані легкоатлетична доріжка (~100 м) під стадіоном «Буковина»… Вологість, нерівне і неякісне покриття… Це так треба розвивати пріоритетний в державі, області та місті олімпійський вид?:( 
Свого часу і ця доріжка була у кращому стані, і перевдягатися спортсмени могли в стандартних для всіх умовах, працював гардероб, де залишали на збереження речі на час тренування. Тепер же все це «в історії»:( 
Звернення обласної федерації легкої атлетики міська рада бере до уваги лише частково, на жаль. 
Прохання забезпечити приведення в належний стан цієї «труби», де мусять тренуватися легкоатлети (і не лише) в «нельотну погоду», замінити там покриття, забезпечити цивілізовані умови для перевдягання, збереження речей під час тренувань, можливість приймати душ (гарячий) після… 
Стадіон комунальний, але це не бізнес-проект, а соціальний, тому міська рада мала би забезпечити його збереження та нормальне функціонування в інтересах розвитку пріоритетних видів спорту та оздоровлення мешканців міста! 
Також просимо розглянути можливість використання маленького легкоатлетичного манежу по вул. Головній за призначенням, забезпечити можливість тренуватися там представникам легкої атлетики в необхідний час і в потрібних обсягах. 

З повагою, Георгій Мазурашу, директор обласного центру «Спорт для всіх», у минулому член юнацької збірної України з легкої атлетики»

Серед найгучніших публічних нагадувань про проблеми «труби» – відповідний пост на той час чемпіонки України і учасниці Олімпійських ігор 2016 Руслані Цихоцької про «рідний манеж»… 

SportBuk.com

***

Анекдот про Палац спорту, манеж, олімпійку і сиру «трубу» на стадіоні у Чернівцях

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.