«Головний волейболіст» Буковини грає в аматорській футбольній лізі

0

«Намагаюся поєднувати аматорський рівень гри у футбол з професійною тренерською діяльністю та суддівством у професійному волейболі», – зазначає Іван Васкан.

Знайомимось ближче з Іваном Васканом – головою федерації волейболу Чернівецької області та тренером з волейболу та викладачем факультету фізичної культури і здоров’я людини ЧНУ (кандидат наук).

– Розкажіть про своє дитинство та як полюбили спорт.
Народився 02.07.1983 р. в  с. Котелеве (Новоселицький р-н). Ще зі шкільних років відвідував спортивні гуртки (волейбол) та входив до складу збірної району з волейболу (школярі), тренер – Юрій Ротар. У старших класах був членом збірної району з легкої атлетики (Колос) – біг 800, 1500, 3000, 5000 метрів (тренер – Володимир Васильович Степанов). Відвідував музичну школу (гра на трубі). У 2000 році вступив до ЧНУ на спеціальність «Фізична культура та валеологія», педагогічний факультет.

– Як ділите любов між волейболом і футболом?
Я намагаюся поєднувати аматорський рівень гри у футбол з професійною тренерською діяльністю та суддівством у професійному волейболі.

Розкажіть про те, як стали суддею.
Ще у студентські роки суддя національної категорії Петро Григорович Раца часто залучав до суддівства першості університету з волейболу, що з часом переросло у тісну співпрацю в організації та проведенні Чемпіонатів міста та області.

– Розкажіть про тонкощі і складнощі роботи судді.
Суддівство загалом це є складний, відповідальний процес який вимагає  компетентності та розуміння гри, а також тісної співпраці суддівської бригади.

– Як Вам судилось лінійним суддею Суперлігу?
Лінійний суддя є частиною команди суддів, яка забезпечує  комфортні умови  для якісної гри спортсменів. Судив на лінії з 2004 року у чемпіонатах та кубках України серед чоловічих команд, у т.ч. СуперЛіги, на домашніх матчах ВК «Будівельник» (Чернівці). Участь у грі завжди залишає позитивні емоції, так як ти є безпосереднім учасником дійства.

-Розкажіть про створення федерації, її розвиток та успіхи.
У 2016 році зусиллями волейбольної громади області була офіційно оформлена громадська організація Федерація волейболу Чернівецької області (ГО ФВЧО), основним завданням якої є розвиток та популяризація волейболу на Буковині. Основний акцент своєї діяльності робиться на дитячий волейбол. Вже в сезоні 2017-18 рр.  у обласній Дитячій Лізі прийняло участь понад 40 команд. А команда ЧОДЮСШ стала чемпіоном УКРАЇНИ у Дитячій Лізі серед дівчат 2005 р.н. ( тренер Накоскіна Л.І.). У цьому ж сезоні ВК ЧНУ вибороли срібні медалі ЧУ серед студентських жіночих команд вищої ліги .

– Що очікувати нам в новому сезоні 2018-2019?
В сезоні 2018-2019 рр. в Чемпіонаті України, за попередніми даними, візьмуть участь:
1) Дитяча ліга – 2 команди хлопців (тренер – Серафім Михайлович Синицький) та 2 команди дівчат (тренер – Людмила Іванівна Накоскіна);
2) Студентська ліга серед жіночих команд – ВК ЧНУ,ЧТЕІ;
3) Серед жіночих команд (перша ліга) – ВК Буковинка 2- ЧНУ ОДЮСШ;
4) Серед чоловічих команд (перша ліга) – ВК Данківці (президент – Віктор Гаврилович Бурденюк, тренер – Ігор Володимирович Хавруняк);
5) Серед жіночих команд (вища ліга) – ВК Буковинка (тренер – Сергій Олександрович Гринько);
6) Серед чоловічих команд (вища ліга) – ВК Колос Новоселиця (тренер – В’ячеслав Гриньов).

Інтерв’ю підготували
Ольга МАНЮК та Катерина КУЗИК,
SportBuk.com (облцентр «Спорт для всіх»)

***

Буковинська волейбольна ліга 2016 має нового чемпіона (фото, відео)

***

Фото: ІІ Буковинська чоловіча волейбольна ліга підкорилась Динівцям

***

Відео: Буковинська жіноча волейбольна ліга 2013/14

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.