Мера і депутатів знову пробують надурити на спортивній темі… (відео)

2

Чергова спроба маніпулятивно вплинути на розподіл «спортивних коштів» з міського бюджету на користь видів спорту ТРЕТЬОГО і нижчого ешелонів спорту вищих досягнень зафіксована наприкінці першої частини сесійного засідання Чернівецької міської ради 7.02.2018 р.

Користуючись своїм депутатським статусом, голова обласної федерації панкратіону Ігор Наконечний вніс декілька пропозицій, які стосуються трохи, загалом, розвитку спорту в місті, а більше, на жаль, в інтересах його рідного виду спорту та інших подібних, які не входять ні до ПЕРШОГО ешелону спорту вищих досягнень (Олімпійські види), ні до ДРУГОГО ешелону (Всесвітні ігри з не олімпійських видів), або, мовою футболу, до Прем’єр-ліги та І ліги не входять… Конкретно панкратіон входить до ТРЕТЬОГО ешелону спорту вищих досягнень (мовою футболу – ІІ ліга) – тобто до програми Всесвітніх ігор єдиноборств (які придумали росіяни, аби мати можливість в обхід конкуренції ВИЩИХ ешелонів все ж отримувати «гучні звання» і «титули»). Хоча і у Всесвітніх іграх єдиноборств ЖОДЕН з титулованих буковинських панкратіоністів навіть участі не брав, хоча чемпіонів Європи та світу у нас, як відомо, багато. Дивно, правда?..

Отож, Ігор Наконечний лобіює питання у т.ч. свого особистого спортивного бізнесу (адже не секрет, що той же панкратіон розвивається у нас за схемою «мережевого бізнесу») і добивається того, щоби успіхи представників його та інших подібних видів спорту з ТРЕТЬОГО і НИЖЧОГО ешелонів визнавали на рівні з успіхами у ВИЩОМУ та ДРУГОМУ ешелонах спорту вищих досягнень, що є, зрозуміло, повним нонсенсом.

Не можемо ми добиватися, щоби офіційно результати «Буковини» у ІІ лізі оцінювали так само, як результати команд Прем’єр-ліги або І ліги, це ж ніби всі розуміють, так? Бо це РІЗНИЙ РІВЕНЬ. А Ігор Юрійович вперто хоче, щоби результати в обхід незрівняно вищої конкуренції визнавали на рівні з ВИЩИМИ спортивними ешелонами…

У цьому він, напевно, розраховує на малу обізнаність колег-депутатів у нюансах загальновизнаної у світі спортивної ієрархії?.. Так депутати, напевно, не такі глупі, щоби не розібратися у цьому… Чи розрахунок на якісь там «бартерні голосування», можливо?

Ну, і щоби і в комісії, яка розглядає кандидатури на отримання міських стипендій, менше звертали увагу на спортивну ієрархію та градацію видів спорту, Ігор Наконечний пропонує колегам-депутатам допомогти  вивести з комісії зіркового голову обласного відділення НОК України Івана Гешка та автора цих рядків. Але якщо на рівні обласної влади він це робив прямо з прізвищами, то тут намагається приховано це провести – мовляв, щоби до комісії входили лише керівник міського спорту (в області зусиллями Наконечного і Ко Дмитра Макаренка вивели з тих комісій, бо він теж надто добре розбирається у спортивній градації, але тут нема куди діватися), керівник облцентру «Інваспорт» Микола Кідревич та по 5 представників найуспішніших федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Ігор Наконечний послався у своєму виступі на наказ профільного Міністерства щодо нарахування очок за успіхи в олімпійських та неолімпійських видах. Але, звісно, не згадав про те, що вже декілька років Міністерство молоді та спорту фінансує спорт у пропорціях 70% на олімпійські види і 30% на неолімпійські. І це публічна інформація. Тому якщо вже Ігор Юрійович хоче дотримуватися «міністерської лінії», то нехай би вже запропонував в комісію включити 7 представників олімпійських федерацій і 3 неолімпійських.

Наконечний запропонував збільшити кількість міських стипендій з 15 до 30. При цьому збрехавши (на жаль, не вперше), ніби обласна влада вже збільшила кількість спортивних стипендій до 60-ти. Насправді такі перспективи лише обговорюються, але рішення відповідного ще немає. Більше того, навіть обласна програма, за якою фінансується сфера, на 2018 р. і надалі ще не ухвалена обласною радою. Про це Ігор Наконечний не знає? Звісно, не може не знати.

Слід зауважити, що Ігор Наконечний справді є дуже успішним організатором і тренером з панкратіону. І його та його колег вихованці справді здобувають чимало нагород на національних, європейських та світових змаганнях з панкратіону. Правда, в силу особливостей виду, наприклад, на чемпіонаті Європи 2016 р. учасників було менше, ніж медалей… Це так, до відома. Хоча ясно, що навіть у дисциплінах, в яких був лише один (або одна) учасник (учасниця), – значить більше у цій номінації не було претендентів на звання чемпіона. Хоча у більшості серйозних видів спорту, як правило, не нагороджують у видах програми, в яких немає мінімум стільки учасників, скільки медалей.

І ті ж панкратіоністи реально ж теж важко працюють на тренуваннях, аби досягти тих успіхів. Це ніхто не ставить під сумнів. Просто їхній вид – поки що у ТРЕТЬОМУ ешелоні с порту вищих досягнень («футбольною мовою» – ІІ ліга). І будь-які успіхи у ТРЕТЬОМУ та НИЖЧОМУ ешелонах апріоре не можуть бути вагомішими за результати у ВИЩИХ ешелонах. Це загальновизнані у світі речі… Але у нас намагаються обійти спортивну ієрархію і отримувати підтримку, визнання, кошти за успіхи у ТРЕТЬОМУ та НИЖЧИХ ешелонах на рівні з ВИЩИМИ… Як це назвати? Хитрість? Некоректність? Неповага до спортивних принципів?.. Чи, як кажуть, «бізнес і нічого особистого»?..

І той «дуже успішний менеджмент» таких не олімпійських видів також побудований на тому, щоби ніхто не звертав увагу на те, що це види ТРЕТЬОГО і НИЖЧИХ ешелонів. Відповідно, у ВИЩИХ ешелонах незрівняно складніше добитися високих результатів на національній і, тим більше, на міжнародній арені. Цим і користуються «успішні менеджери» з виджів ТРЕТЬОГО і НИЖЧИХ ешелонів, розказуючи діткам і батькам, які вони, ці види, «гіпер успішні», тому саме ті платні секції варто обрати…

Між тим, дітки, які полюбляють єдиноборства, без проблем можуть займатися у БЕЗОШТОВНИХ секціях з олімпійських єдиноборств – бокс, вільна боротьба, дзюдо і т.п. Так, там ДУЖЕ СКЛАДНО досягти великих успіхів. Але це і є СПОРТ ВИЩИХ досягнень.

Шановні депутати міської ради і мер Олексій Каспрук, врахуйте, будь ласка, це, розглядаючи відповідні маніпулятивні пропозиції Ігоря Наконечного…

З повагою до ВСІХ тренерів і спортсменів, 
які важко працюють і добиваються успіхів 
у своїх видах (незалежно від статусу),
Георгій МАЗУРАШУ
директор облцентру «Спорт для всіх», 
у 2005-08 рр. керівник обласного спорту

Джерело: fakty.cv.ua

***

Поки що Наконечний пролобіював лише протокольне доручення:

***

Пристрасті навколо стипендій для кращих і перспективних спортсменів Буковини

***

***

***

А це продовження сесії 7.02.2018 р.

***

***


***

2 Комментарии
  1. Ростислав Грінчук говорит

    Георгій не побачив надурювання. Твої заперечення скоріш всього стосуються розподілення стипендій за рейтингом міністерства, тоб-то не йде мова про окремо олімпійські види і не олімпійські і процентовки. А 30 стипендій це краще ніж 15, а інваспорт три це кращі ніж нуль, ну можливо і ігровим видам щось перепаде, в обласних поки ігровим нуль. Не забувайте що до ігрових відноситься також теніс, настільний теніс, бадмінтон плюс командні ігрові види спорту. Деякі федерації командних ігрових видів відмовились претендувати на стипендії з обласного бюджету, думаю так само це може стосуватись і міських стипендій, хоча міські на скільки я розумію в цифрах більші ніж обласні. Заковика одна, як розподіляти!!! Я думаю Олексій Павлович не дуже образився, що може будуть називатись стипендії не міського голови, а міської ради, хоча мені здається як були започатковані так могли би і лишатись.

  2. Настоящий Борец говорит

    А какое, простите, образование у пана Наконечного? И каких успехов он достиг как спортсмен?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.