КРИВОШЕЄВ Абрам Григорович (Abram Krivosheyev) 12.11.1933-4.01.2014

3

Майстер спорту СРСР міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор 1960 року в Римі та 1964 року в Токіо.

Народився 12 листопада 1933 року в Одесі. Легкою атлетикою почав займатися після війни у Кишиневі (Молдова). Головних успіхів у кар’єрі досяг після того, як переїхав до Чернівців.

У столиці Буковини його тренером був Семен Григорович Крицштейн.

Йому багато років не було рівних в Україні та СРСР на дистанції 800 м. Дванадцятиразовий чемпіон України з бігу на 400 та 800 метрів, десять разів покращував рекорд УРСР (у тому числі в естафеті 4х400 м). П’ятиразовий чемпіон СРСР, встановив два рекорди СРСР. Учасник трьох чемпіонатів Європи. Переможець матчевої зустрічі СРСР – США.

Двічі представляв країну на Олімпійських іграх. Обидва рази пробивався до півфіналу на дистанції 800 м. У 1960 р. в Римі на першому етапі виграв свій забіг з результатом 1.53,72, у чвертьфіналі фінішував другим у другому забігу (1.51, 40), а у півфіналі – п’ятим (1.48,25). У 1964 р. в Токіо на першому етапі показав четвертий результат в четвертому забігу (1.49,5), а у другому півфінальному забігу – шостий час (1.47,5).

Його рекорд області на дистанції 800 м за ручним хронометражем (1.47,5) досі залишається непобитим (і, можливо, таким і залишиться, оскільки тепер на серйозних стартах хронометраж – електронний).

Після завершення кар’єри тривалий час працював керівником кафедри фізвиховання Чернівецької медичної академії та очолював обласну федерацію легкої атлетики. Педагогічну діяльність поєднував з тренерською та суддівською. Серед його вихованців немає спортсменів з гучними іменами, але він завжди пишався тим, що тренував багатьох майбутніх відомих лікарів.

Після виходу на пенсію переїхав до Німеччини, де оселився у Франкфурті-на-Майні. Освоїтися на новому місці допомогли німецькі колеги-бігуни, з якими колись суперничав на доріжці. Якийсь час тренував місцевих студентів. Судив змагання різного гатунку – від регіональних до міжнародних. Отримав міжнародну суддівську ліцензію.

Часто бував у Чернівцях та Одесі, де живе син та онуки.

Відійшов у вічність 4.01.2014 р. в Німеччині.

Георгій Петрович Істратій, який свого часу виступав разом з Кривошеєвим у складі легкоатлетичної збірної області, згадував веселу життєву історію Абрама Григоровича – про те, як він отримав хорошу квартиру в Чернівцях. Коли він вперше виїхав до США на змагання, у нього там взяли інтерв’ю і, зокрема, запитали про умови проживання і попросили описати його квартиру. Він не міг сказати, що живе в скромних умовах, тому описав гарну квартиру, яку він добре знав, бо бував в гостях у керівника обласного спорту. Звісно, це все відстежили і представники КДБ, які завжди їздили зі спортивними делегаціями за кордон. По приїзду вони доповіли про цей «нюанс». І аби його інтерв’ю не розходилось з реаліями (або щоби раптом американці не викрили неправду), Кривошеєву виділили саме ту описану ним квартиру в центрі міста, а керівника обласного спорту переселили в іншу квартиру.

«Історія буковинського спорту в особах» (Георгій Мазурашу, SportBuk.com)

***

 

3 Комментарии
  1. dis4 говорит

    Абрам Григорович – дуже колоритна Особа. Мій єдиний тренер з легкої атлетики. Шаную і згадую добрим словом. Іноді бачимося, коли приїздить у Чернівці.

    1. Георгій Мазурашу говорит

      Приємно, коли так відгукуються про тренера;)

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.