Гешко, як і Бубка, проти недопуску всіх російських атлетів до Олімпіади-2016

0

Думки щодо можливого недопуску російських атлетів до участі в Олімпійських іграх 2016 у Ріо (Бразилія) в Україні розділились.

151015-Asambleya-NOK-Heshko-sportbuk.com (2)-Bubka-

Зірковий буковинський бігун Іван Гешко, який очолює Чернівецьке обласне відділення НОК України, підтримав про спортивну позицію «головного олімпійця України» і віце-президента ІААФ Сергія Бубки і на своїй сторінці в соціальній мережі зазначив: «Моя думка така: кожен має відповідати ПЕРСОНАЛЬНО за себе і свої дії. При всьому «специфічному» ставленні до Росії в цей час, не можу бажати дискваліфікації цілої збірної через проступки окремих атлетів, це просто несправедливо. А ми ж коректні люди, то треба такими і залишатися».

Сергій Бубка, як цитує його mir-la.com, заявив: «Ми не повинні допустити ситуації 1984 року (СРСР бойкотував Олімпіаду в Лос-Анджелесі). Багато перспективих спортсменів після цього випадку більше не отримали шансу виступити на Олімпійських іграх… Ми зобов’язані захищати чистих атлетів, ми не можемо карати їх».

Рекордсменка Буковини на всіх спринтерських дистанціях і представниця бігової династії Олена

Парнета також висловилась за чистих перед антидопінговими структурами спортсменів: «Це як колись СРСР лишило можливості виступати власну збірну на Олімпіаді в Лос-Анжелесі. Тоді, уявіть просто на секунду, ви працюєте наче проклятий 4 роки, відбираєтесь у команду з виконаним нормативом (а деякі атлети навіть з претензією на медалі) і тут вам кажуть: “Ви – молодці, але ми не їдемо, бо політика і бла-бла-бла…” Це – шок. Для когось, то був останній шанс. До речі і США теж до того “виділились” таким самим. Тут в даному випадку “верхні” домовляються, а “низи” страждають».

***

Цю проблему обговорили на початку програми «Шустер live» 13.11.2015:

***

А ось президент Федерації легкої атлетики України і перший заступник міністра молоді та спорту 121101-Gotsul-FLAU-Bukovyna-Chernivtsi-sportbuk.com (20)-copyУкраїни Ігор Гоцул, навпаки, в інтерв’ю xsport.ua заявив, що не допуск російської збірної в Ріо – це справедливо:

Перше питання – про інтереси України: у минулі роки проби наших спортсменів часто возили на перевірки до Москви. Як зараз? Наскільки багато в Москві українських проб?

В останні роки ми не звертаємося з пробами в московську лабораторію – користуємося послугами інших акредитованих лабораторій, а також до недавнього часу користувалися послугами нашого українського центру, в якому аналізувалися проби і зберігалися там.

Взагалі, процедура така – або під час змагань, або коли міжнародною федерацією дається вказівка ​​взяти пробу, WADA сама визначає, в якій лабораторії аналіз буде проводиться.

Чи стала для Вас інформація, викладена у звіті WADA громом серед ясного неба?

Звичайно, у світі спорту давно ходили розмови про те, що в російській легкій атлетиці, скажімо так, не все добре – в тому сенсі, що не завжди там грають за правилами. Тому оприлюднення фактів не стали такою вже несподіванкою, але масштаби вражають – напевно, навіть тих, хто був посвячений у деталі. Особливо в тому, що стосується цілої державної системи застосування допінгу і подальшого його приховування.

Ця історія показує, що Росія не зрозуміла тих змін, які відбуваються у світі в цілому і в світі спорту, зокрема. Світ змінився, і те, що раніше було не скажу «нормою» – присутнє в спорті, зараз неможливо. Цей розрив у світосприйнятті проявив себе в спорті, і не тільки в спорті, але і в багатьох інших сферах наших стосунків з Росією, стосунків світу з Росією, як державою.

Чи достатньо в звіті фактів, щоб робити ті висновки, які робить WADA і IAAF?

Я бачив звіт на більш, ніж три сотні сторінок. Не можу сказати, що за ці дні я докладно вивчив кожен факт, але навіть того, що я встиг побачити, і тих обговорень, в яких я брав участь, достатньо, щоб говорити про надзвичайно серйозні порушення.

Яким, на Ваш погляд, може бути розвиток подій? Як Ви ставитеся до пропозиції дискваліфікувати федерацію і не допускати російських легкоатлетів до Ігор в Ріо?

На сьогоднішній день мені не відомо про якісь кардинальні рішення, хоча обговорюється дуже багато серйозних речей, зокрема, припинення повноважень представників Росії в міжнародних спортивних організаціях – WADA, Міжнародному Олімпійському Комітеті, IAAF. Також обговорюють можливість недопуску команди на змагання.

За великим рахунком … думаю, це справедливо. Так, можна співчувати спортсменам і тренерам, які в якійсь мірі стали заручниками ситуації. Але якщо говорити такою ціннісної категорією, як чесна спортивна боротьба, то порушення дійсно присутні. І такі суворі санкції потрібно застосовувати, інакше ми не зможемо говорити, що на цих турнірах спортсмени змагаються в рівних умовах. Якщо існують такі численні факти системних порушень, допустити їх було б нечесно по відношенню до інших спортсменів.

Як, на Ваш погляд, Росія могла б виправити ситуацію, якби захотіла?

Знаєте, мені зараз найменше хотілося б вирішувати проблеми Росії, але це дійсно глобальна проблема, проблема довіри до виду спорту. Наслідки цієї історії ми всі будемо відчувати ще багато років – і у вигляді відмови спонсорів, і втрати телевізійного ринку, і вболівальників, і дітей, що приходять в секції, багато інших моментів.

Однозначно, ця «допінгова» система в Росії є прямим наслідком збереження радянської системи в спорті. Тут вже нам не на Росію треба дивитися, а на себе – і розуміти, що радянська система спорту, її збереження в Україні несе в тому числі і такі ризики.

Якщо говорити про нашу позицію, то звичайно, ми не можемо і не будемо говорити «ура, Росію дискваліфікували, у нас на одного конкурента менше». Це було б некоректно, і ми за такими правилами грати не будемо. Але ми громадяни України, і, співчуваючи нашим колегам, будемо, тим не менш, робити так, щоб Україна отримала від цього користь. Росія для нас – країна-агресор, і все, що ми можемо зробити, ми зробимо. Ми вже говорили про це раніше, але не були почуті – а зараз почнемо знову: ми будемо наполягати на скасуванні всіх міжнародних змагань в Росії, перенесення Центру розвитку IAAF в іншу країну. Тобто, будемо робити все можливе, щоб Росія отримала те, що їй належить.

Проблема допінгу – це проблема тільки Росії? Всі інші – чисті?

Я зараз у Страсбурзі на засіданні моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи. Тут теж, звичайно, обговорюють цю тему, і меседжів два. З одного боку, зрозуміло, що допінг – це ракова пухлина сучасного спорту. З іншого, світ міняється – і ставлення до допінгу у світі теж змінюється. Сучасний світ спорту перейшов від політики подвійних стандартів, коли декларували боротьбу з допінгом, але в той же час його покривали, до неприйняття допінгу як такого. Тому такі випадки, як у Росії, сприймаються як дикість, позбавлена ​​здорового глузду.

Звичайно, велика відповідальність лежить на Міжнародній Асоціації – не вся IAAF, але її керівництво знало про ці випадки і отримувало від них вигоду. Зараз Ламін Діак – вже минуле легкої атлетики, але цей скандал – серйозна пляма на виді спорту, і з цим нам ще довго жити.

Чи є зв’язок цього скандалу з політичною ситуацією у світі?

Мені навіть здається, що раніше тут було недостатньо політики … Ми, як національна федерація, намагалися використовувати свої можливості для користі країни. Спілкуючись з керівництвом IAAF, ми говорили: дивіться, є агресія Росії проти України, є окупація, порушення норм міжнародного права. Будь ласка, розгляньте питання про непризначення змагань в Росії, скасування змагань. Не ставте нас в умови, коли ми змушені їхати на змагання в Росію, для нас це елемент приниження. Нас не чули – принаймні, в тій мірі, як нам би хотілося. Тому складно говорити про те, що хтось мститься Росії. Буквально за два дні до публікації звіту президент IAAF Себ Кое їздив c візитом до Росії, і ніякої дискримінації там не було. Тому розмови про «політичне замовлення» я б трактував як спроби виправдатися і перевести стрілки у політичну площину, щоб зменшити свою провину.

Допінг-скандал з російською лабораторією в пресі називають «крахом системи світового спорту і довіри до нього»? Як прокоментуєте?

Я б не оцінював ці події так драматично. Але це, звичайно, ляпас цивілізованому спортивному співтовариству і цивілізації взагалі, оскільки спорт є складовою сучасної цивілізації.

Але послухайте, спортсмени є не тільки в Росії. Я не схильний думати, що абсолютно всі спортсмени вживають допінг. Ця думка постійно нав’язувалася, у тому числі і «з того боку» – в тому числі і для того, щоб заохотити своїх …

Ситуація справді дуже серйозна, особливо в легкій атлетиці, і які будуть наслідки, залежить від того, наскільки жорстко і рішуче діятиме керівництво світового спорту. WADA внесла свої пропозиції, серед них і недопуск російських спортсменів до Олімпійських Ігор. До кінця тижня Себ Кое повинен висловити свою позицію, і також має висловитися президент МОК. Від того, наскільки вони будуть чесними і рішучими, зараз залежить репутація спорту як такого.

***

Нагадаємо, в минулий понеділок екс-президент IAAF Ламін Діак і його радник і юрист Хабіб Сіссе були затримані французькою поліцією. Діака висунуті звинувачення в корупції і покриванні позитивних допінг-тестів за хабарі.

Пізніше з’явилися нові звинувачення – проти синів Діака, які просили і в багатьох випадках отримували хабарі за приховування вживання допінгу.

У понеділок, 9 листопада 2015, було оприлюднено звіт Всесвітнього антидопінгового Агентства з дуже серйозними звинуваченнями проти російських спортивних чиновників, пов’язаних з системою вживання і приховування допінгу спортсменами, зокрема, в легкій атлетиці.

WADA безпосередньо звинуватила ФСБ Росії у втручанні в роботу незалежної антидопінгової лабораторії в Москві. Лабораторія була позбавлена акредитації.

Себ Кое дав Росії час до кінця поточного тижня, щоб дати чіткі відповіді на звинувачення WADA. Але з російського боку чутні поки тільки відповідні звинувачення в некомпетентності WADA і розмови про політичне замовлення у стилі «все проти нас».

***

Скандал з допінгами у легкій атлетиці може поширитися на інші види спорту у Росії – WADA

Міжнародне розслідування шахрайства з використанням допінгу російськими легкоатлетами може бути розповсюджене й на інші види спорту у Росії, оскільки вони використовували ту ж лабораторію, яку тепер звинувачують у приховуванні неправильних тестів, повідомляє Reuters з посиланням на Всесвітнє антидопінгове агентство.

У доповіді, підготовленій Світовим антидопінговим агентством (WADA), слідчі назвали використання наркотичних засобів у російському спорті «культурою, яку підтримує держава». «Немає причин вважати, що легка атлетика є єдиним видом спорту в Росії, який було порушено використанням допінгу», – мовиться у доповіді.

Звинувачення у вживанні наркотиків у легкій атлетиці, а також перспектива того, що російські спортсмени можуть бути усунені від Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро у наступному році, це найбільший спортивний скандал, який вибухнув у Росії за останні кілька десятиліть.

Велика частина звинувачень у доповіді стосується лабораторії у Москві, яка тестувала спортсменів на предмет наявності заборонених препаратів.

У доповіді стверджується, що лабораторія знищила зразки, незважаючи на те, що WADA вимагала зберегти їх, і що співробітники брали хабарі від спортсменів чи тренерів в обмін на приховування тестів на наркотики, які показували позитивний результат. Російська влада заявила, що сама WADA попросила їх знищити зразки.

Кремль назвав звинувачення безпідставними, а спортивні начальники заявили, що міжнародний скандал був політично вмотивованим. Тим не менш, у вівторок виконувач обов’язків президента Всеросійської федерації легкої атлетики Вадим Зеліченок повідомив «Інтерфаксу», що допінг-проби російських атлетів на час призупинення роботи Московського антидопінгового центру перевірятимуться в аналогічних зарубіжних організаціях.

radiosvoboda.org

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.