Міністерство визнає олімпійськими успіхи видів, які не входять до програми Ігор?..

7

В Україні, якщо орієнтуватися на офіційний сайт Міністерства молоді та спорту, олімпійськими визнають і ті види, які колись були у програмі Ігор, але не входили до неї у відповідних олімпійських циклах. І ця алогічність несе за собою іміджеві, організаційні, фінансові та інші наслідки. Плюс виникає запитання щодо непослідовності або упередженого ставлення до інших екс-олімпійських видів спорту та дисциплін, які також колись входили до програми Ігор, але чомусь не фігурують тепер серед олімпійських, за прикладом того ж бейсболу (який не входив до програми Олімпіад 2012 і 2016 років).

На Буковині ця алогічність стала предметом «гарячих дискусій» під час засідання комісії з визначення кращих спортсменів області за 2016 рік. Користуючись присутністю бейсболу у розділі олімпійських видів, авторитетний фахівець з цього виду Ростислав Гринчук знову «пролобіював» зарахування бейсбольних результатів до олімпійської номінації. І це дозволило його вихованцю Андрію Костащуку увійти до олімпійської десятки кращих 2016, хоча до неолімпійської топ-10 з перемогою на молодіжному Євро-2016 U-21 він не увійшов би.

Наразі очікуємо офіційне роз’яснення від Міністерства на цю тему. І попутно запитуємо у відповідальних міністерських посадовців (або керівництва): якщо ви офіційно вважаєте олімпійським бейсбол в олімпійських циклах, коли цей вид не входив до програми Олімпійських ігор, чому аналогічно не вважаєте олімпійськими і інші екс-олімпійські види, і ЧОМУ за чинною системою нарахування очок застосовується коефіцієнт 0,5, приміром, для легкоатлетичного кросу, бігу на 60 м, якщо ці дисципліни колись входили до програми Ігор?! Може, нарешті, треба серйозно поставитися до цих питань і припинити підтримувати такі алогічності?..

А ось оперативна інформація про засідання згаданої комісії при управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації 14.02.17.

***

Затверджували сьогодні комісійно список 15 спортсменів, які отримуватимуть у 2017 р. стипендії від обласної влади (і це вже, слава Богу, не 126 грн. на руки, а десь 1400 на руки, якщо не помиляюсь).

І навіть за ці скромні (в наших реаліях) гроші було і спілкування “на підвищених тонах”:)

Я спершу запропонував призначити стипендії 15 представникам олімпійських видів спорту. Цю пропозицію не наважились підтримати колеги по комісії, до якої входять і провідні тренери з панкратіону (Ігор Наконечний) та рукопашного і універсального бою (Руслан Адамович).

Як відомо, у столиці нині вже обговорюють перспективи зняття з бюджетного фінансування неолімпійських видів спорту (адже в умовах недостатнього фінансування, м’яко кажучи, держава має зробити чітке замовлення на олімпійські успіхи та оздоровчий масовий спорт, і це буде логічно!). Але поки що рішення такого немає, на місцях, як правило, просто бояться проявляти ініціативу і брати на себе відповідальність за якісь принципові кроки, зміни. І це стосується і нашої комісії у даному випадку.

Тоді я запропонував розглянути кандидатури 10 кращих представників олімпійських видів та по одному представнику неолімпійських видів, які мають успіхи на чемпіонатах світу та Європи (але не більше 5-ти неолімпійських видів).

Ігор Наконечний запропонував дати 2 стипендії на панкратіон (який набрав більше половини неолімпійських очок області за 2016 р.), плюс 3 на інші найуспішніші види. Особисто я відзначаю із знаком плюс цю його пропозицію, в сенсі все-таки її скромності, адже якби йшла мова просто про призначення стипендій кращим за набраними очками, то могло бути і 4 представників панкратіону, серед яких “затусувався” би шаховий композитор Михайло Марандюк зі своїми двома золотими медалями чемпіонату світу. Можливо, Ігор відчув, що програма-максимум не пройде, то вирішив бодай 2 стипендії витягнути для свого виду. У будь-якому разі це виглядало скромніше, ніж вибивання 250 тис. з міського бюджету на федерацію панкратіону (дали, правда, “лише” 160 тис., якщо не помиляюсь). Але і ця пропозиція не пройшла – більше проголосували за мою пропозицію виділити стипендії представникам різних неолімпійських видів.

Це взагалі не дуже логічно насправді, бо мали би отримати просто найтитулованіші, незалежно від виду. Але враховуючи “специфіку” саме панкратіону і ту інформацію про те, що на Євро-2016 було менше учасників, ніж медалей (та й на чемпіонаті світу в деяких номінаціях було лише по 1 учаснику, 2, 3, 4…), думаю, члени комісії підтримали рішення про стипендії по одному представнику від федерації саме для того, щоби трішечки справедливості по суті:) І більше справедливості буде, коли ми перестанемо “дурити один одного” і називатимемо речі своїми іменами: спорт вищих досягнень – це олімпійські види, а неолімпійські види – це залучення до занять спортом, оздоровлення, для єдиноборств – підготовка потенційних кадрів для армії, поліції, спецслужб і т.п., але не спорт вищих досягнень точно (а хто хоче довести, що він або вона МОЖЕ досягти чогось у спорті вищих досягнень – ласкаво просимо в олімпійські види;) ).
Отож, до 5-ки неолімпійських стипендіатів увійшли Юрій Чижевський (панкратіон), Михайло Марандюк (складання шахових композицій), Анатолій Жураківський (рукопашний бій), Сергій Раков (універсальний бій) та Тетяна Білоусова (пауерліфтинг, жим лежачи).

Ще Ростислав Гринчук (наш перший на Буковині МС з бейсболу) запропонував брати до уваги не 3 кращі результати за сезон, а 1 кращий, і лише коли цей показник однаковий – брати 2-й, за потреби 3-й результати в сезоні. Особисто я цю пропозицію підтримав. Але вона актуальнішою буде, коли будемо визначати вже наступного разу топ-10. Ми й 3 кращими результатами обмежили, щоби не брали кількістю, замість якості:)

До слова, до топ-10 ми маємо ще повернутися. Адже, як відомо, в олімпійських циклах 2009-2012 та 2013-2016 бейсбол не входив до програми Олімпійських ігор, а в підсумках року він фігурував серед олімпійських видів, “бо на сайті міністерства він входить у розділ олімпійських видів спорту”:) Бо за такою логікою, олімпійськими мали би вважатися також:

Баскська пелота, Водно-моторний спорт, Жьо-де-пом, Кінний спорт (Вольтижировка, Вольтижировка серед команд, Стрибки у довжину, Стрибки у висоту), Крикет, Крокет, Лакросс, Перетягування канату, Поло, Роке, Рекетс, які колись входили і були виключені з олімпійської програми, але ж хто знає, може, колись знову повернуть їх в програму;) Плюс дисципліни легкої атлетики, які входили колись до олімпійської програми: Змішана естафета, чоловіки – 60 метрів, 200 метрів з бар’єрами, 3200 метрів з перешкодами, 4000 метрів з перешкодами, 3000 метрів серед команд, 5000 метрів серед команд, 3 милі серед команд, 4 милі серед команд, 5 миль, Ходьба на 3000 метрів, Ходьба на 3500 метрів, Ходьба на 10 кілометрів, Ходьба на 10 миль, Триборство, П’ятиборство, Стрибки у довжину з місця, Потрійний стрибок з місця, Стрибки у висоту з міста, Метання ваги в 56 фунтів, Штовхання ядра з двох рук, Метання диску грецьким стилем, Метання диску з двох рук, Метання спису вільним стилем, Метання спису з двох рук, Крос, Крос серед команд; жінки – 80 метрів з бар’єрами, П’ятиборство, 3000 м, Ходьба на 10 кілометрів.

Валерій Чинуш (голова обласної федерації легкої атлетики), Іван Гешко (заступник голови обласної федерації, віце-президент Федерації легкої атлетики України), прошу врахувати це і включити до програми наступних змагань з легкої атлетики ці дисципліни, а Ігоря Гоцулу (Ihor Hotsul, перший заступник міністра молоді та спорту, президент ФЛАУ) прошу подбати, щоби у цих всіх видах і дисциплінах очки нараховувались по олімпійській шкалі, і подбайте, щоби за крос, 60 м та інші екс-олімпійські дисципліни не половинили очки! Бо ж міністерство погоджується з тим, що можна вважати олімпійським вид спорту бейсбол (наприклад) в олімпійських циклах, коли він не входив до програми Ігор, і нараховувати очки за олімпійською шкалою, так? Чи, може, все-таки треба відходити від цих нонсенсів?!:)
Офіційну відповідь від міністерства (на відповідний письмовий запит) з цього приводу чекаємо…
***
Озвучив Ростислав Гринчук і пропозицію, яку особисто я підтримую – що підбивати підсумки і визначати кращих варто окремо серед ігрових видів спорту. Лише це, напевно, мала би бути не топ-10, інакше туди увійдуть 10 кращих з однієї команди, яка показала в сезоні кращий результат:) Напевно, можна було би визначати якусь іншу кількість кращих, застосувавши змішану систему визначення, приміром, топ-5. Кандидатів хай би пропонували федерації – припустимо, 2 кращих футболіста, 2 кращих футзаліста, 2 кращих волейболіста, 2 кращих баскетболіста, 2 кращих бейсболіста, 2 кращих гандболіста і т.п. Далі 1/3 очок складали би “сухі результати” (за відповідне місце, найвище сезоні), 1/3 – опитування серед керівників федерацій, керівників спортивних управлінь і т.п., і 1/3 – відкрите голосування серед вболівальників. Хто сумарно матиме найкращі показники – ті і будуть серед кращих;) Думаю, це було б нормально.
***
А, олімпійськими стипендіатами стали, за пропозицією Богдана Вітовського автоматично троє олімпійців (Лідія Січенікова – стрільба з лука, Наталія Лупу, Руслана Цихоцька – легка атлетика), далі Вікторія Олексюк, Олена Онуфрійчук, Михайло Косташ (стрільба з лука), Андрій Костащук (бейсбол, але якщо врахувати, що вид не був в олімпійській програмі у попередніх двох циклах, ця позиція, на мою думку, під питанням), Павло Лукан (велоспорт), Еміль Ібрагімов (легка атлетика), Степан Грекул (бокс).
Вже не пригадую, чи розглядали ми кандидатуру Івана Кожокаря (стрільба з лука, був 4 особисто на юніорському чемпіонаті світу в приміщенні), чи, може, у тому “високому градусі напруги” пропустили… Будемо вважати наразі, що він є “запасним”, і якщо міністерство визнає офіційно, що нелогічно вважати олімпійськими види (і дисципліни), які входили колись але не входили у відповідному олімпійському циклі до програми Ігор, тоді відбудеться заміна серед олімпійських стипендіатів. Або, можливо, комісія збереться повторно, якщо треба буде:)

Георгій МАЗУРАШУ,
директор облцентру «Спорт для всіх»

***

Представнику буковинського панкратіону присвоїли звання заслуженого

***

На Євро-2016 з панкратіону учасників було менше, ніж медалей?!

***

Міністерство виділило панкратіону на Євро-2016 450 тис. Депутати і спонсори знали це?

***

Міськрада виділила гроші ФК «Буковина»: +300 тис. чи -500 тис.?..

***

Успіх буковинців на ЧС-2016 з панкратіону (фото)

***

7 Comments
 1. Ростислав Грsчнук says

  Георгій Мазурашу МСМК в області в цьому році тільки два. Хто вони? Розвивай регбі, будешь чемпіоном області, в тебе всі шанси, якщо можещь потягнути, бо він вже 8 років олімпійський вид спорту, а не стукай тільки пальчиками по клавіатурі, до речі в обласному виконкомі НОКу є представник бейсболу і софтболу вже не один рік, ти це тех вказав в листі до міністерства?

  1. Ростислав, а з якої радості ти вирішив, що мене цікавлять “такі” успіхи?:) Чи ти по собі судиш?:) 
   Цікаво, ти пишеш цей та інші коментарі (на жаль, нерідко геть некоректні а часом і просто неадекватні), не стукаючи пальчиками по клавіатурі?:)
   Напевно, стукати чи ні члену Спілки журналістів України по клавіатурі не тобі вирішувати:) 
   Щодо регбі та інших олімпійських видів, які у нас поки що не розвиваються, – якщо ти бачиш перспективи швидких-легких успіхів у них, які проблеми, займись;) Для Чернівців, думаю, що бейсбол, що регбі – приблизно однакова ймовірність, що вид може стати популярним у нас… 
   Я не тренер. А якби, приміром, був тренером, то не хотів би “шукати шару”, займатися якимись “екзотичними” видами, або неолімпійськими, щоби в обхід високої конкуренції досягати “видатних успіхів”… Мені було б соромно “рвати на собі рубашку”, приміром, щодо тієї ж золотої медалі молодіжного чемпіонату Європи з бейсболу U-21, коли на фінальну частину не приїхали 4 з 8-ми країн, які мали брати участь… Уявляєш собі таку ситуацію у футболі чи іншому висококонкурентному виді спорту?..
   Але то таке. Кожен має право на свій вибір;)
   Ростислав, ти фанат бейсболу, яким зайнявся після успіхів у гандболі (вигравав юнацький чемпіонат України у тому виді, так?), і за це я тебе щиро поважаю! І поважаю твої успіхи, як тренера, судді. Так, я не ставлю їх в один ряд з такими же успіхами за “сухою назвою змагань” в інших, більш конкурентних видах, і на таку свою позицію також маю право;) 
   Звісно, ти доросла людина і вільний сам вирішувати, з ким і як спілкуватися. Але як більш сивий, ніж ти:), раджу все-таки бути коректним. Бо, намагаючись потягнути на свій вид якусь “зайву” підтримку і т.п., ти настільки переходиш межі, що, на мою думку, досягаєш рівно зворотнього ефекту, і це негативно позначається на підтримці твого ж бейсболу… Чи тебе влаштовує саме така ситуація, щоби можна було говорити, щось на кшталт “от якби була серйозніша підтримка, я би олімпійських чемпіонів з бейсболу готував” чи щось таке?:)
   З найкращими побажаннями;)

   1. Ростислав Грsчнук says

    Я не буду відповідати за команди які відмовились від приїзду до Ізраїлю так само і за чемпіонів Олімпійських ігор в Москві і Лос-Анджелесі де не були представлені найкращі через бойкот. Про види які виключили з програми ігор в попередніх Олімпіадах опиши всі причини кого за що виключили і чому, а то знову так собі пальчиками по клавіатурі постукав повчив кому чим пишатись кому ні. Да в нас був шанс в Ізраїлі і ми ним скористались, а може треба було витратити кошти, а потім не поїхати на чемпіонат бо це несподобається Мазурашу? Смішно читати.

  2. А щодо твоєї присутності у виконкомі обласного відділення, – що ти цим хотів сказати?:) Зробив щось видатне на цій громадській посаді, про що варто розказати громаді? Розказуй, я допоможу;) Чи до чого ти це згадав? Список членів виконкому відділення є в доступі, але якщо хотів ще раз нагадати публічно про це – не проблема;)

   1. Ростислав Грsчнук says

    Сказати лиш те що обласне відділення визнало бейсбол і софтбол олімпійськими де факто.

 2. Ростислав Грінчук says

  Це прописано в Олімпійській хартії, для тих хто досі сумнівається про статус бейсбола і софтбола і задавав питання що ці види спорту роблять серед олімпійських …28. Состав НОК* 2. В НОК могут входить в качестве членов НОК:
  2.1. национальные федерации, являющиеся членами признанных МОК МФ, но виды спорта которых не
  входят в программу Олимпийских игр;… III. ПРОГРАММА ОЛИМПИЙСКИХ ИГР
  45. Программа Олимпийских игр* …
  Официальные разъяснения к Правилу 45 …. 2.1.2. «Ядро» включает в себя не менее 25 видов спорта, выбранных Сессией МОК по предложению
  Исполкома МОК из видов спорта, руководимых следующими МФ:
   Международная федерация легкоатлетических ассоциаций (ИААФ);
  – Международная федерация гребли (ФИСА);
  – Всемирная федерация бадминтона (ИБФ);
  – Международная федерация баскетбола (ФИБА);
  – Международная ассоциация бокса (АИБА);
  – Международная федерация гребли на байдарках и каноэ (ИКФ);
  – Международный союз велосипедистов (УСИ);
  – Международная федерация конного спорта (ФЕИ);
  – Международная федерация фехтования (ФИЕ);
  – Международная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА);
  – Международная федерация гимнастики (ФИЖ);
  – Международная федерация тяжелой атлетики (ИВФ);
  – Международная федерация гандбола (ИГФ);
  – Международная федерация хоккея на траве (ФИХ);
  – Международная федерация дзюдо (ИДФ);
  – Международная любительская федерация ассоциированных видов борьбы (ФИЛА);
  – Международная федерация плавания (ФИНА);
  – Международный союз современного пятиборья (УИПМ);
  – Всемирная федерация таэквондо (ВТФ);
  – Международная федерация тенниса (ИТФ);
  – Международная федерация настольного тенниса (ИТТФ);
  – Международная спортивная федерация стрелкового спорта (ИССФ);
  – Международная федерация стрельбы из лука (ФИТА);
  – Международный союз триатлона (ИТУ);
  – Международная парусная федерация (ИСАФ);
  – Международная федерация волейбола (ФИВБ);
  2.1.3. По предложению Исполкома Сессия МОК может выбрать один или несколько дополнительных
  видов спорта из числа видов спорта, перечисленных в официальном разъяснении к правилу 45.2.1.2,
  которые не были включены в «ядро» решением Сессии МОК, но которые также входят в виды
  спорта, управляемые признанными МОК международными федерациями.
  2.1.4. Общее число дополнительных видов спорта, выбранных Сессией МОК для Программы, должно
  быть таким, чтобы общее число видов спорта в программе, включая «ядро», не превышало 28.
  Тут ви знайдете повний текст хартії http://www.olympic.ru/…/abou…/charter/charter_09_09_2013.pdf

Leave A Reply

Your email address will not be published.