Фото: Гешко на 25-річчі НОК України та «Олімпійському уроці» у Києві
У рамках відзначення 25-річчя Національного Олімпійського комітету України у столиці відбулися заходи, в яких взяв участь і «головний олімпієць» Буковини.
Для участі у приурочених ювілею заходах до України завітали і президент Міжнародного
Олімпійського комітету (МОК) Томас Бах та президентом Асоціації національних олімпійських комітетів (АНОК) шейх Ахмад Аль-Сабах.
Першого прийняв Президент України Петро Порошенко. У зустрічі взяли участь також президент НОК України, член виконкому МОК Сергій Бубка, віце-президент НОК України, член виконкому МОК Валерій Борзов (який. нагадаємо, ~10 років жив у Чернівцях), віце-президенти НОК України Григорій Суркіс та Володимир Бринзак, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.
Порошенко вручив Томасу Баху орден князя Ярослава Мудрого, наголосивши на важливій ролі Міжнародного Олімпійського комітету в утвердженні миру, безпеки та стабільності в світі.
(Зрозуміло, що МОК відіграє важливу роль, а ось для чого ордена так «роздавати», – незрозуміло. Це ж насправді неповага і до ордена, як елемента відзначення за особливі заслуги, і до нагородженого, який, мабуть, розуміє «бутафорність» такого «відзначення»… У цьому контексті пригадується, як після першого Майдану Чернівецька облдержадміністрація двічі подавала кандидатуру чемпіона світу і «свіжеспеченого» кращого спортсмена України Івана Гешка на присвоєння Ордену за заслуги, але Адміністрація Президента обидва рази проігнорувала подання. Так і живемо – «бутафорні нагороди» вручають, а справді заслужених перед вітчизняним спортом можуть проігнорувати…
До слова, не залишили без «бутафорного відзначення» і іншого почесного гостя – шейх Ахмад Аль-Сабаху під час засідання Вченої ради національного університету із виховання і спорту отримав звання почесного доктора наук НУФВСУ (звання почесного доктора університету вже мають 23 видатних вчених та фахівців, зокрема, почесний президент МОК Жак Рогге, президент Міжнародної Олімпійської Академії Ісідорос Кувелос, члени Виконкому МОК Сергій Бубка, член МОК Валерій Борзов та інші).
Чому у нас так захоплюються «фальшивими відзначеннями»?..:(
Гарний ювілейний захід відбувся у столичній загальноосвітній школі №78 Всеукраїнської мережі олімпійської освіти – зарядка з зірками, «Олімпійський урок» і майстер-клас з фехтування.
Справжні спортивні зірки завітали до учнів, щоб розповісти про стародавній вид спорту, який був включений ще до програми I Олімпійських ігор 1896 року, його еволюцію та становлення, різноманітні дисципліни та особливості зброї, а головне на власні очі розібратись в усіх премудростях справжніх мушкетерів.
Своїми секретами ділились президент МОК, Олімпійський чемпіон з фехтування Томас Бах, чемпіони та призери Ігор Григорій Крисс, Вадим Гутцайт, Ольга Харлан, Яна Шемякіна, Віктор Путятин, чемпіони та призери світової першості Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Ернест Яцик, чемпіон I Європейських ігор Андрій Ягодка, призери чемпіонату Європи Андрій Погребняк і Ольга Лелейко.
Головним тренером заходу виступила чемпіонка світу та Європи Наталія Конрад, саме під її керівництвом учасники незвичайного майстер-класу виконували всі продемонстровані елементи і робили перші фехтувальні кроки.
Перед тим як зануритись у чарівний фехтувальний світ, учні зі своїми зірковими наставниками добряче розім’ялись під керівництвом молодого посла II Юнацьких Олімпійських ігор 2016 року в Ліллехаммері Віри Передерій, яка провела для них ранкову розминку «Do like OLYMPIANS».
Головна урочистість відбулась у Київському національному академічному театрі оперети.
Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»
ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО:
Гешко на 25-річчі НОК України |
***
До вашої уваги матеріал про святкування ювілею з офіційного сайту НОК України:
Олімпійська родина відзначила 25-річчя НОК України
Сьогодні Київський національний академічний театр оперети на декілька годин перетворився на справжній олімпійський майданчик, де сяяли зірки світового масштабу на чолі з президентом Міжнародного Олімпійського Комітету Томасом Бахом і президентом Асоціації національних олімпійських комітетів (АНОК) Ахмад Аль-Сабахом.
Олімпійські чемпіони, починаючи з 1952 року і до наших днів, керманичі НОКів інших країн, спортивна громадськість країни вітали Національний олімпійський комітет з 25-річням з дня заснування.
Під час концерту всі змогли зануритись у славну чверть сторічну історію, в чергове пережити хвилюючі миті перемоги наших олімпійців під час перегляду історичної відеохроніки, а також насолодитись яскравою концертною програмою.
«Озираючись назад з впевненістю можна сказати, що спільними зусиллями зроблено чимало. Нашими спортсменами здобуто 122 олімпійські нагороди, ми забезпечили підтримку атлетів і тренерів, запровадили унікальні олімпійські проекти, вибудували дієву та ефективну структуру олімпійського руху та чітку й прозору систему взаємовідносин між його суб’єктами, залучили потужних спонсорів і партнерів, відкрили Олімпійським дім. Нам дуже приємно, що експерти МОК високо оцінили діяльність НОК України і визначили її ефективною моделлю роботи, а в 2013 році ми отримали престижну міжнародну премію креативного спорту за популяризацію олімпійських ідей та цінностей. Але ми не зупиняємося на досягнутому. Низький уклін та глибока вдячність усім спортсменам, тренерам, фахівцям та спеціалістам, усім суб’єктам олімпійського руху, ветеранам спорту, українській діаспорі, меценатам та партнерам, представникам засобів масової інформації та усім прихильникам спорту в нашій країні за ці насичені, продуктивні та історичні 25 років. Пишемо разом нову олімпійську історію», – закликав президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка під час свого виступу.
Теплі слова привітання зі сцени звучали і від світових лідерів олімпійського руху – президента МОК Томаса Баха і керманича АНОК Ахмад Аль-Сабаха. Свої вітання надіслали президент Європейських Олімпійських Комітетів Патрік Хіккі, Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, українська діаспора.
У своїй промові найголовніший олімпієць світу відмітив, що Україна з гордістю може озирнутися на останні 25 років своєї спортивної історії. НОК України відіграє провідну роль в тому, щоб поставити спорт на службу громадам. Через добре розвинену мережу регіональних відділень і представництв, Олімпійський комітет України сприяє тому, щоб спортивні ініціативи та освітні програми досягали суспільства в цілому, тим самим поширюючи олімпійські цінності по всій країні.
«Ваш Національний олімпійський комітет є сильним і успішним членом Олімпійського руху. Будьте певні, що ми будемо продовжувати будувати нашу дружбу і прекрасні відносини між НОК України та МОК протягом багатьох наступних років. На знак цієї великої дружби між Міжнародний Олімпійським Комітетом та Олімпійським рухом в Україні, я хотів би вручити президенту Національного олімпійського комітету України Сергію Бубці, нагороду МОК імені П’єра де Кубертена», – наголосив Томас Бах.
Найвищі нагороди Національного олімпійського комітету України – Ордени НОК були вручені Олімпійському чемпіону Григорію Кріссу, легендарному тренеру з художньої гімнастики Альбіні Дерюгіній, які стояли у витоків своїх видів спорту в нашій країні, а також президентам МОК Томасу Баху і АНОК Ахмад Аль-Сабаху.
Також заслужені відзнаки від Олімпійської родини України отримали і 30 спортивних діячів країни, які зробили вагомий внесок у розвиток і популяризацію олімпійського руху.
Але яке день народження без сюрпризів і подарунків. Спеціальний номер виконали чемпіонки світу з художньої гімнастики Анна Різатдінова та призерка планетарної першості Вікторія Мазур, які зуміли вміло поєднали спорт і мистецтво. Зі сцени також прозвучав офіційний гімн Олімпійської збірної “Чемпіони”, який разом з Віталієм Козловським виконали Олімпійські чемпіони та призери: з вільної боротьби Ірини Мерлені, важкої атлетики Олексій Торохтій, фехтування Яна Шемякіна, легкої атлетики Олександр Крикун, переможці та призери Юнацьких Олімпійських ігор: легкоатлетки Катерина Дерун, Юлія Левченко, дзюдоїст Богдан Ядов та майбутній учасник II Юнацьких Олімпійський ігор, фігурист Іван Шмуратко.
Саме виконання цієї пісні і стало фінальним акордом урочистостей з нагоди Дня народження Національного олімпійського комітету України.
Довідково:
22 грудня 1990 року Генеральна асамблея, за участю уславлених атлетів та відомих діячів фізкультурно-спортивного руху, ухвалила постанову про створення Національного олімпійського комітету України.
Першим президентом НОК України було обрано дворазового Олімпійського чемпіона з легкої атлетики Валерія Борзова. З 2005-го цю посаду обіймає Олімпійський чемпіон з легкої атлетики, член Виконкому МОК Сергій Бубка.
НОК України – всеукраїнська, незалежна громадська організація, основним завданням якої є забезпечення розвитку олімпійського руху в Україні як складової частини міжнародного олімпійського руху.
***
Відзначення 25-річчя НОК України у Чернівцях (фото, відео)
***