Лупу, Гешко і Чинуш – про «бронзу» Євро-2015 (прес-конференція, фото)

1

Бронзова призерка Євро-2015 з бігу на 800 м Наталка Лупу розповіла чернівецьким журналістам, чому, маючи в активі європейське «золото» і світове «золото», вважає цю нагороду найдорожчою в кар’єрі.

150317-Lupu-pres-sportbuk.com (19)-vyshyvanka

Прес-конференція розпочалась з перегляду вирішального забігу в Празі, після чого Наталку попросили прокоментувати фінал та роз’яснити, у чому полягає «особлива цінність» цієї медалі. Пропонуємо до вашої уваги пряму мову з прес-конференції та додане вже «за лаштунками».

Наталія Лупу (призерка чемпіонату Європи 2015):

Цей чемпіонат Європи був для мене дуже складним. Складний в плані того, що я пропустила дуже багато. Пропустила 9 місяців, я не виступала. Особливо сильно не тренувалась. Посилених тренувань не було. Я більше витрачала сили, енергію і час на свою сестру, намагалась допомогти їй. Тому цей чемпіонат Європи був для мене дуже складним в плані моральному. Я трохи втратила відчуття суперництва, відчуття виступів, відчуття стартів – що треба робити на доріжці. Я ніби була добре готова, не гірше, ніж у 2012 р. в Стамбулі – по тренуваннях. Але в моральному плані я програвала дуже сильно. Я багато через що пройшла у 2014-му, це був дуже-дуже складний рік для мене. І ця медаль придасть мені впевненість в тому, що я все-таки не втратила свої сили на доріжці. У подальшому в моральному плані я буду сильнішою. Важко було на тренуваннях, тому що я багато витрачала сил на сестру, і мало сил залишалось на тренувальну роботу. Тобто я тренувалась раз в день, хоча, зазвичай, у мене було по два тренування на день. Мало робила об’ємних тренувань, багато упустили на тренуваннях. І на цьому чемпіонаті Європи у мене не було такого фінішу, яким я, зазвичай, фінішую. Не встигли деякі тренування зробити для цього фінішу. Але влітку, сподіваюсь, буде краще. Те, що не встигла взимку, наздожену, думаю, до літнього сезону.


Про суперниць

На цьому Євро не було яскраво виділених лідерів. Буває, що учасниці діляться на фавориток і слабших. В забігах ще були дівчата зі скромнішими результатами. А вже з півфіналу в принципі всі могли претендувати на медалі, приблизно однакові по силах і по результатах в сезоні. Майже всі півфіналістки помістились в одну секунду. Тому тут багато вирішувала тактика і те, як складеться забіг. Напевно, виграла та, яка більше зусиль віддала підготовці до цих змагань.

Про естафету

Ну, про те, що я буду бігти в естафеті 4х400 м, я дізналась вже після фіналу на 800-метрівці. Тренери збірної запитали, чи зможу бігти і в естафеті. Я відповіла, що так, можу. І на естафеті я ніби непогано розбіглась. Були у нас непогані шанси бути в призерах, або навіть і виграти. Трішки не дотягнули, шкода. Будемо готуватися до наступних чемпіонатів…

Про найближчі перспективи

На даний час я буду готуватися до літнього сезону. Намагатися потрапити на чемпіонат світу, який відбудеться в Пекіні. Всі тренування, зусилля будуть спрямовані на підготовку до чемпіонату світу. Спочатку буде відбір на чемпіонаті України. І якщо все складеться добре, будемо готуватися до чемпіонату світу.

Про присутність на прес-конференції Валерія Чинуша та Івана Гешка

Валерій Миколайович Чинуш патронує мене з 2006 року. Скажу так, як є, – з Чернівецької області я найбільшу підтримку відчуваю саме від Валерія Миколайовича. Чомусь у нас не дуже цінують наших спортсменів. Я за Чернівці виступаю давно, є якісь успіхи, є медалі. Я представляю свою область на чемпіонаті Європи, на чемпіонаті світу, на Олімпійських іграх. Але отримую лише 127 грн. губернаторської стипендії чи як там вона називається. Ну, і харчування раніше в ЦОП, тепер в ШВСМ, тут стараються. І Богдан Іванович Вітовський допомагає, як може. Але найбільшу підтримку я відчуваю від Валерія Миколайовича. Ну, і спортклуб «Гешко» я представляю. Це єдиний клуб в Україні, який так підтримує легкоатлетів.

Валерій Чинуш (голова обласної федерації легкої атлетики):

Наталка вже сказала, що вона у нас на контракті з 2006 р. Ми стараємось виконувати умови контракту. Ми зі свого боку, що можемо, вона – зі свого. Щодо федерації. Перше – треба розширити географію федерації, тому що на сьогодні дуже мало людей задіяні в її роботі. Ми збиралися виконкомом і вирішили попрацювати над збільшенням кількості членів федерації. Не має бути так, щоби у федерації були представлені лише Чернівці, Кіцмань і ще пару районів. Є і в інших районах спортсмени і тренери, їх треба об’єднати у федерації,в одне ціле. Ми маємо приклад футболу. Ми з Сергієм Задорожняком почали вибудовувати міську федерацію футболу 10 років тому. І за цей час вона стала такою, яка є – тобто потужною організацією з великим представництвом. Хотілось би у такому напрямку рухатися і з тією командою, яка є у федерації легкої атлетики. Тому що це «королева спорту», а ми її якось недостатньо пропагуємо, не так її підтримуємо. Я давно допомагаю легкій атлетиці. У нас є спортклуб «Гешко», спорт інтернат в Кіцмані, де тренуються легкоатлети. Тому коли була пропозиція очолити обласну федерацію, я погодився. Але запропонував попрацювати над розширенням представництва і восени зібрати вже чисельнішу конференцію і виберемо керівника, який заслуговує на це. Я запрошу всіх охочих допомагати буковинському спорту і, зокрема, легкій атлетиці. Мені посади не потрібні, у мене є 650 працівників, яким треба виплачувати зарплату в непростих умовах сьогодення. Це непросто. Але я готовий підтримувати спортсменів, підтримую і буду підтримувати. Ми допомагали Іван Гешкові, Наталці Лупу та іншим спортсменам, допомагали і будемо допомагати, наскільки буде можливість.

Іван Гешко (голова обласного відділення НОК України):

Насамперед дуже приємно, що підтримуються традиції спортсменів саме з витривалості – в особі Наталії Лупу. Дуже приємно її привітати з черговим успіхом. Я дивився і чекав кожного забігу. Я знав, що традиційно вона набирає форму з кожним колом змагань. Тому що є «одноразові» спортсмени, які можуть бігти лише раз. 800 м – це одна з найскладніших дистанцій. Там треба бігти 3 рази. І найважче бігти півфінали. Якщо ти потрапив до фіналу, то, можна сказати, мінімум вже виконав. Але потрапити до фіналу складно. Також, вітаючи, надіємось на те, що у неї надалі не буде таких проблем, як минулого року. Знаю по собі, що треба зробити зо 6-7-8 стартів до того, щоби підійти до піку форми. Вона, на жаль, цього не зробила. Зимовий період досить короткий. Я сподіваюсь, щодо чемпіонату світу в Пекіні вона вийде на свою оптимальну форму. І покаже всім їм, як треба бігти 1.55-1.54. Також у нас цього року буде відбуватися в одинадцятий раз «Буковинська миля», надіємось, що вдасться і Наталці у ній взяти участь. Вона вже була присутня в якості гостя, хотілось би побачити її і на дистанції. І хочуться подарувати їй на пам’ять футболку-вишиванку з попередньої «Буковинської милі» (Наталка зауважила, що це її перша вишиванка).

***


***

У мера Чернівців – медаль чемпіонату Європи і олімпійські перспективи (фото)

***

Наталія Лупу: Були пропозиції від Румунії та Туреччини, але я люблю свою країну (відео)

***

1 Комментарий
  1. Вболівальник говорит

    Позитивні герої, позитивна стаття! А то набридлі вже ці статті про війну, про жертви…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.