0

Перемогою чернівецького богатиря Костянтина Ільїна увінчався чемпіонат України з богатирського багатоборства «Богатир року 2014», який відбувся у Києві.

За титул «Найсильніша людина України» у манежі МНС боролись 8 богатирів з різних куточків України.

Фаворитом, зрозуміло, був чинний володар цього звання Костянтин Ільїн. Хоча мало хто знав, що перед змаганнями чернівецький «динамівець» через життєві та інші обставини за короткий проміжок часу практично не спав 3 ночі, плюс ще й застудився за декілька днів до чемпіонату. Але на вирішальний старт зумів зібратися і пройшов дистанцію багатоборства, як кажуть, на одному диханні.

Костянтин Ільїн виграв чотири вправи з шести. Але про все по порядку.

Змагання розпочалися з переможного хет-трику Ільїна у перших трьох вправах: супер-йок  (380 кг на 20 м), гантель 92 кг (за 45 сек. підняв 8 разів і припинився вправу, оскільки кращий результат був 7 підйомів) та дедліфт (станова тяга з паралельними ручками, 390 кг за хвилину підняв 18 разів, у другого місця  – 15).

В естафеті буковинець показав другий результат (качина хода, 200 кг на 20 м + колесо 360 кг перевернути 5 разів), цю вправу Сергій Романчук (Макіївка), з яким Костянтин свого часу здобув «срібло» чемпіонату Європи в парному розряді. Аналогічно Ільїн був другим після Романчука у кононі (400 кг). Сергій виступав останнім і проніс трохи далі, ніж Костянтин.

У заключній вправі (шари) співробітник чернівецького обласного підрозділу МНС заклав два шари 200 кг і, таким чином, розділив у цій вправі 1-2 місця з кримським киянином Антоном Дубровським, який є МСМК з пауерліфтингу, до речі. Сергій Романчук підняв 200 кг один раз, як і Денис Дубровський з Миколаєва. Інші спортсмени піднімали шар 170 кг.

Таким чином, Костянтин Ільїн зберіг лідерство і вдруге здобув титул «Найсильніша людина України». На другому місці Сергій Романчук, «бронза» у Антона Дубровського.

Зазначимо, що ці змагання не проводилися з 2009 року! Так сталось, що тоді атлети «розбіглися» по двох федераціях, плюс були деякі інші обставини, і в підсумку «Найсильнішою людиною України» залишався Костянтин Ільїн, який тепер захистив цей титул.

Перед «Богатирем року» Костянтин виступив у Словаччині на заключних змаганнях Кубку Європи з богатирського багатоборства, де він за підсумками сезону став срібним призером. Як зазначив  в інтерв’ю SportBuk.com сам Костянтин, ті змагання в Словаччині виявилися доволі «дивними». Тобто організатори не казали чітко, чи входять вони в загальний залік, чи то просто показові виступи перед нагородженням. Як не складно було здогадатися потім, «на паузі» вони були для того, щоби в разі перемоги Ільїна назвати змагання показовими виступами, щоби він не став знову чемпіоном. А якби українець програв, то це був би офіційним заключним етапом… Ось такі ще бувають «закулісні ігри»:) Утім, срібна нагорода – теж пристойний результат для кількаразового тріумфатора цих змагань.