Фото: Діти з Херсонщини отримали на Буковині нагороди від чемпіона світу

2

Уперше призерами «Веселих стартів», які традиційно проводять у наметовому таборі «Райдуга» на Глибоччині, стали не лише буковинці, а й гості з іншого регіону.

У сезоні-2014 керівник наметового табору «Райдуга» (с. Просіка Глибоцького району) Анатолій Дудка запросив на цікавий, змістовний і корисний з точки зору соціалізації відпочинок дітей з південних і східних регіонів України. Поки що відгукнулась Херсонщина, яка відрядила на Буковину групу дітей.

У середу, 2.07.14, гості з Херсонщини, перед тим, як вирушити в похід, встигли взяти участь у святі Олімпійського прапора і навіть стали призерами «Веселих стартів», які в рамках «Олімпійського літа» традиційно проводять у таборі «Райдуга» обласний центр «Спорт для всіх» та обласне відділення НОК України.

Того ж дня у наметовому таборі відбулися і змагання зі спортивного орієнтування. Тож скориставшись присутністю знаного фахівця-орієнтувальника Юхима Штемплера, організатори вперше включили до програми «Веселих стартів» і орієнтувальну естафету, яку назвали «Відмітун» (учасникам необхідно було правильно відмітити по 4 контрольні пункти, після чого передати естафету наступному члену команди).


У веселих естафетах взяли участь 5 команд. У результаті цікавої і напруженої боротьби призову трійку утворили команди «Койоти» (Іван Банческу, Іван Бутяк, Василь Попович, Іван Олар, Петро Козачук – Карапчівський ліцей, Флорін Кирчу – Йорданешська ЩОШ №2, Діана Пластун – Глибоцька ЗОШ, Тетяна Брага – Голопристанська гімназія, Аліна Репчук – Корчівецька ЗОШ, Кароліна Іонець – Йорданешська ЗОШ №1, представник – Михайло Бойку), «Грім» (Марина Підковенко, Руслана Деревицька – Херсон, Марта Кобенюк, Віра Савчук – Михайлівка, Олександр Кіперю, Василь Угренюк, Дмитро Дущак, Маріус Онофрійчук – Коровія, Мар’ян Боднарюк – Опришени, Сергій Пенюк – Глибока) та «Фенікс» (Іван Павлюк – Тарашанська ЗОШ, Антон Карпович, Микола Буцула, Олександр Калашніков – Херсон, Маріус Онофрейчук – Грушівка, Анастасія Стинку, Наталія Петрушко – Опришенська ЗОШ, Георгій Лесик – Глибоцька ЗОШ, Віолетта Божеску – йорданештська ЗОШ, Аліна Пепеля – Луківці, представник – Юрій Топало).

Окремо провели і змагання з дартсу, який користується великою популярністю серед дітей. Найвлучнішими серед дівчат стали Тетяна Брага, Віра Савчук та Руслана Деревіцька, а серед хлопців Павло Ваданюк, Юрій Чорней та Юрій Маласович. Переможці отримали з рук почесного гостя заходу – володаря Кубку СРСР з марафонського бігу 1989 р. і чемпіона світу з бігу на 100 км 1997 р. Сергія Яненка симпатичні «олімпійські» футболки, а призери як змагань з дартсу, так і «Веселих стартів» – різні презенти від обласного відділення НОК України та обласного центру «Спорт для всіх». Пам’ятні презенти дістались і командам, які залишилися за межею призової трійки. Крім цього, всі змогли отримати пропагандистські календарики з фотографією титулованого бігуна, на яких охочим Сергій Михайлович залишив і свій автограф.

Футбольний м’яч з автографом та символічний презент Сергій Яненко вручив і директору табору Анатолію Дудці – за активну підтримку олімпійського руху дістався презент від обласного відділення НОК України.

До слова, не лише дітки, а й вихователі підходили уточнювати, чи вірно вони зрозуміли, що почесний гість заходу виграв чемпіонат світу з бігу на 100 км з результатом 6 год. 25 хв. 25 сек., адже в це важко повірити. Але саме цей результат Сергія Яненка з 1997 р. фігурує в графі рекорд України.

Після церемонії нагородження Анатолій Дудка провів для гостей невеличку екскурсію табором. Особливо цікаво було дивитися фотозвіти про походи або іншу пророблену роботу. З гордістю Анатолій Петрович «доповів», що від вчорашнього дня у «Райдузі» є і інтернет, а віднедавна – душові кабінки.

Як ми вже повідомляли, наметовий табір «Райдуга» в с. Просіка Глибоцького району свого часу ініціював і організував саме директор Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Анатолій Дудка, який давно входить до числа провідних фахівців у цій сфері. Очолювані ним центр та табір неодноразово вигравали різноманітні огляди-конкурси, у т.ч всеукраїнські. Сам Анатолій Петрович у 2012 р. до своїх численних особистих відзнак додав перші місця в заочному та очному турах Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Директор профільного позашкільного навчального закладу районного підпорядкування».

Цікаві форми роботи з підростаючим поколінням, які практикують в наметовому таборі «Райдуга», вже багато років наслідують і в інших регіонах. Керівник проекту Анатолій Дудка підкреслює, що в умовах наметового табору процес соціалізація дітей можна вважати оптимальним. І насичена різноманітними заходами програма чудово цьому сприяє. Взагалі діти лише частину часу проводять в самому таборі, адже учасники постійно вирушають групами в походи (гірські, водні, велосипедні, пішохідні тощо), у т.ч. в сусідню Румунію.

Приємно відзначити, що обласний центр «Спорт для всіх» з першого року існування співпрацює з очолюваними Анатолієм Дудкою центром та наметовим табором.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор ОЦ ФЗН «Спорт для всіх»

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

***

Фото: Ювілейний чемпіонат України з рогейну також гостював на Буковині

***

Фото: «Веселі старти» у кращому наметовому таборі України

***

Фото: «Старти надій» у наметовому таборі «Райдуга» (с. Просіка)

***

2 Комментарии
  1. Андрій говорит

    Георгій в мене до тебе велике прохання! Допоможи мені дістати інформацію хто за останні 5 років з області і міста відпочивали в ДЦ “Молода Гвардія”(м.Одеса), а саме фамілії імя і по-батькові батьків і дітей відпочиваючих в Молодій Гвардії, адреси проживання, контактні номери телефонів батьків і дітей!!!!(скинь будьласка мені інформацію на мій емеіл).

  2. Георгій Мазурашу говорит

    Андрію, це дуже наївне прохання:) Якби і були такі дані, то навіть складно прикинути, яка мала би бути потреба, щоби ділитися цими даними чужих людей…
    А взагалі подібні дані можуть бути в управлінні “.. та молоді” – міському і обласному. Хоча прогнозую, що там теж не мали би надавати такі дані…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.