Фото: Буковинець Костенюк – чемпіон України зі стронгмену (відео)

1

Переможцем Відкритого Чемпіонату України серед стронгменів-аматорів 2013 р. став чернівчанин Павло Костенюк.

Павло Костенюк. Фото: visnyk.lutsk.ua
Павло Костенюк. Фото: visnyk.lutsk.ua

 

Незмінний чемпіон Буковини останніх років (зрозуміло, за відсутності на місцевих змаганнях «Найсильнішої людини України» Костянтина Ільїна) Павло Костенюк на Чемпіонаті України і «Рівне стронгмен CUP 2013» тріумфував в абсолютній ваговій категорії – понад 110 кг.

Ще один буковинець Віктор Бондар замкнув трійку призерів у категорії до 110 кг.


У командному заліку збірна Чернівецької області, до якої, як повідомив голова обласної федерації стронгмену Андрій Бурштин, увійшли також Іван Маковій та Андрій Бєлов, з 17 балами посіла 2 місце після Львівської області (22 бали). У командній боротьбі взяли участь 8 команд, у т.ч. Кишинев (Молдова) та Москва (Росія).

 

Пропонуємо до вашої уваги звіт про змагання у Рівному від Дениса ГРИЩУКА (charivne.info).

Рівне на один день стало Меккою найміцніших, найкремезніших спортсменів з усієї України.130818-Rivne-Ukr-strongman-amatory-Kostenuk-1m-2-charivne-info

В нашому місті вдруге пройшов всеукраїнський турнір стронгмену. Цьогоріч змагання мали більш ширшу географію та престижніше значення.

Звання чемпіона України виборювали близько 40 спортсменів не лише з України (а це 16 регіонів), але й з Росії та Молдови.

Як було раніше представлено, силачів розподілили за ваговими категоріями: до 95 кілограм, до 110 кілограм, та 110+. Вправи для всіх були тотожними: кантування покришки (Tyre Flip), супер-йок (Yoke Race), лог-ліфт (log-lift), прогулянка фермера (Fermer’s walk) та станова тяга (Dead Lift), різниця полягала лише у вазі снарядів.

Перша вправа – кантування покришки – спортсмени максимальну кількість разів повинні були перевернути гігантське колесо. Друга – супер-йок – коромисло вагою 320 (340, 360) кілограм треба було пронести якомога далі.

Третя – лог-ліфт – виявилася для всіх чи не найважчою в загальній програмі, важенну колоду слід було130818-Rivne-Ukr-strongman-amatory-Kostenuk-1m-charivne-info   підняти та зафіксувати над головою (для першої категорії – це 100, для другої 110, для третьої 120 кг). Прогулянка фермера – якомога швидше пронести дві валізи по 110 кілограм (на 40 м), відповідно для важкоатлетів – вага сягала 260 кілограм.

І нарешті п’ята вправа – станова тяга, класичний стиль. Силачі за одну хвилину витискали штангу в 240, 250 та 260 кілограм.

За дотриманням усіх правил та норм пильно стежила суддівська колегія – Василь Вірастюк та Володимир Рекша.

Ведучим змагань був президент федерації стронгмену України Сергій Конюшок.

Кожна вправа була дуже важка та травмонебезпечна. В першій ваговій категорії до 95 кілограм відразу викреслився тандем лідерів – Олег Пилип’як (Львів) та Нікіта Орлов (Росія). Вони, власне, вважалися головними претендентами на чемпіонство.

Лише в останній сутичці вирішилася між цими двома доля чемпіонства. Глядачі, безсумнівно, вболівали за львів’янина.  Тому наймолодший представник турніру просто зобов’язаний був брати золото.

Відтак, в першій ваговій категорії, в якій змагались 16 спортсменів, чемпіоном став 18-річний Олег Пилип’як, друге місце посів гість із Росії Нікіта Орлов, третю сходинку зайняв Євген Тур зі Стрия.

До слова, Рівне представляли чотири атлети. Всі вони були дозаявлені у ваговій категорії до 95 кг.130818-Rivne-Ukr-strongman-amatory-Kostenuk-1m-4-Virastukcharivne-info

– Тут дуже грана публіка, люди. Українські богатирі дуже сильні, я перед стартом подивився відео з їхніми тренуваннями в інтернеті, тому був готовий, що тут буде справжня боротьба. Думаю, що боротьба була, і всім було дуже цікаво – і глядачам, і учасникам. Мені дуже подобаються такі змагання, хоч я і нещодавно в них, адже тут ти можеш себе реалізувати.

В цьому виді спорту бачу для себе дуже великі перспективи. Найбільше сьогодні хвилювався через «колоду», лог-ліфт, і станову тягу, яку я давно не робив, але результат мене порадував. Всі інші вправи ми постійно тренуємо, адже вони є основними в стронгмені. Дуже важко було суперничати з українськими спортсменами, – ділиться срібний призер у ваговій категорії до 95 кг Нікіта Орлов.

– Займаюсь стронгменом два роки, важкою атлетикою – три. Після того, як став чемпіоном України з важкої атлетики, тренер запропонував взяти участь у стронгмені. В перших своїх змаганнях, в 14 років, я став 10-им з 11-ти учасників серед дорослих. Найулюбленіші вправи – це «колода» та130818-Rivne-Ukr-strongman-amatory-Kostenuk-1m-3-Virastukcharivne-info станову тяга, а складно дається фермерська прогулянка, тому що після неї дуже втомлюються руки. В майбутньому хочу стати найсильнішою людиною планети, – розповідає чемпіон у ваговій категорії до 95 кг Олег Пилип’як.

В наступній ваговій категорії – до 110 кг – взяло участь 14 атлетів.

Перемогу та звання чемпіона України виборов Павло Краснов, друге місце –  Володимир Цебенко (обидва Львів), а бронза дісталася Віктору Боднару (Чернівці).

Усі вправи були надважкими, тому кожному треба було продемонструвати небачену фізичну  та вольову силу. Спортсмени ризикували завдати собі травми, але тим не менш продовжували.

Безперечно, був присутній дух суперництва, але це не заважало учасникам підтримувати одне одного.

Останніми на спортивний помост виходили важкоатлети – 110+.

Тут фаворитом вважався Орест Пилип’як, близнюк Олега. Брати, до речі, були учаниками шоу «Україна має талант».

Перші вправи  львів’янину вдалися чудово, але останній рубіж, станова тяга, Оресту не піддався, тому юний силач задовольнився третім місцем. Кращими в цій вправі стали Павло Костенюк та Іван Макаров, які й посіли, зрештою, перше та друге місця.

Своїми шквальними оваціями та безперервною підтримкою глядачі цього дня не обділили нікого. А Олег та Орест стали просто таки місцевими улюбленцями.

– Раніше вже виступав на професійних змаганнях, зокрема, «Найсильніша людина України». Цього року це моя перша перемога. Дуже радий, що став чемпіоном України.

Підготовка до змагань не була досить вдалою. Морально важче за все переніс «коромисло», супер-йок, тому що півроку назад якраз на цій вправі травмував спину. Сьогодні побачив дуже багато нових облич. Зі знайомих  – це брати Пилип’яки. Орест вважався фаворитом змагань, але, на жаль, йому не пощастило, – говорить чемпіон України у ваговій категорії 110+ Павло Костенюк (Чернівці).

– Якщо чесно ми сьогодні встановили рекорд – взяло участь більше сорока учасників. Більше за один день не проводили. Думаю, що окрім цього б’ємо рекорди власної організованості, завдяки злагодженості роботи. Є ще деякі недоліки, які я особисто бачу, але то я, напевно, надзвичайно прискіпливий. Ми продемонстрували хороші організаційні здібності, а спортсмени недужу богатирську силу, а глядачі в свою чергу показали палке щире захоплення нашими виступами, – резюмував президент федерації стронгмену України Сергій Конюшок.

 

Денис ГРИЩУК

Фото автора

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

***

Фото: Відкритий Чемпіонат Буковини з богатирського багатоборства 2011 р.

 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.