Футбол: У п’ятницю ФФУ має вирішити, чи візьмуть «Буковину» до Прем’єр-ліги

4

Повернення «Буковини» до елітного футбольного дивізіону може відбутися вже наступного сезону – через відмову одразу декількох команд грати у Прем’єр-лізі України.

130426-Bukovyna-Sevastopol-B-sportbuk.com (116)

Що називається, – дожилися… Уже і найпопулярніший вид спорту «докотився» до того, що недораховується команд вищого дивізіону…

Як відомо, ще наприкінці сезону-2012/13 стало відомо, що припиняє виступи «Кривбас» (Кривий Ріг). Замість нього серед еліти мала лишитися ужгородська команда «Говерла-Закарпаття», яка, щоправда, ще не пройшла атестацію на наступний сезон (хоча можна припустити, що все-таки пройде її, адже ж щойно завершила виступи у Прем’єр-лізі).

Криза вищого ешелону поглибилась після офіційної відмови «Сталі» (Алчевськ) про відмову переходити з першої ліги (в якій фінішувала на другому місці) до Прем’єр-ліги. Це алчевський клуб мотивував відсутністю належної інфраструктури.


Одразу після цього запорізький «Металург» заявив про готовність продовжити виступи у Прем’єр-лізі (в якій посів останнє місце).

Федерація футболу України, у свою чергу, згідно із регламентом, запропонувала цю «вакансію» третій команді І ліги – «Олександрії». Але президент олександрійського клубу Сергій Кузьменко заявив, що «Олександрія» не готова прийняти цей «подарунок»: «На клубній нараді керівництво ухвалило рішення не йти у Прем’єр-лігу. Це обумовлено декількома причинами. Складний план підготовки команди до участі у першій лізі, команда розпущена, і за такий короткий період неможливо провести повноцінний навчально-тренувальний збір. Ми надіслали офіційні листи на адресу Прем’єр-ліги та ПФЛ. За спортивним принципом ми також не готові».

Так претендентом на підвищення у класі несподівано стала «Буковина», яка, як відомо, розташувалась на четвертій підсумковій позиції у першій лізі.

Звістка про «елітні перспективи» неабияк надихнула багатьох буковинських шанувальників футболу, які, зрозуміло, дуже хотіли би бачити улюблену команду у вищому дивізіоні.

Але не факт, що «Буковина» зможе пройти відповідну атестацію, адже з інфраструктурою у нас, на жаль, теж далеко не все гаразд. Правда, директор стадіону «Буковина» – колишній гравець «Буковини» та «Чорноморця» Валерій Королянчук зазначив, що домашню арену за місяць, якщо дуже постаратися, можна підтягнути до мінімальних вимог Прем’єр-ліги. Проте, чи означає це, що чернівецька команда зможе і за іншими показниками відповідати рівню Прем’єр-ліги?..

Керівництво чернівецького клубу поки що від офіційних коментарів утримується.

Нагадаємо, що у вищому ешелоні України «Буковина» виступала перші три сезони за часів незалежності: 1992 (6 місце в одній з двох підгруп), 1992/93 (12 місце) та 1993/94 (17 місце, опустилися у І лігу).

Кому ФФУ запалить «зелене світло» до Прем’єр-ліги, великою мірою, визначиться у п’ятницю, 14 червня 2013 р., коли відбудеться засідання Атестаційного комітету по претендентах на підвищення в класі, а також по клубах-претендентах на статус команд другої та першої ліг.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

4 Комментарии
  1. Bukovynets говорит

    ФФУ має підтримати Буковину, Коньков симпатизує нашій області, і свої люди у федерації є. Пан Мазурашу, а правда що пан Орлецький тепер працює у ФФУ? Хто тепер буде керувати обласною федерацією?

  2. Георгій Мазурашу говорит

    За “пана” дякую:) Але мені більше подобається “товариш” (без політики) 🙂 Звичайно, було б класно, якби “Буковина” опинилася знову в еліті вітчизняного футболу! Хоча я не впевнений, що це зараз було б доречно… Турбує те, що інвестори нашого клубу досі не взялися за будівництво бази, з інфраструктурою у нас туговато. І я не бачу ніяких ознак стабільного фінансування в тому сенсі, що якщо “завтра” Фірташ і Ко (чи хто там фінансує команду) передумають і не будуть давати гроші, клуб не має ніякого стабільного фінансового мінімуму, який гарантував би існування… Хотілось би, щоби “Буковина” увійшла до Прем’єр-ліги більш природно. І зі спортивної точки зору (все-таки усвідомлювати, що підвищуєшся в класі лише тому, що хтось відмовився, не може, не хоче виступати у Прем’єр-лізі… Та й команду хотілося б бачити більш “буковинською”:) Так, тепер такі реалії, що чимало команд тримаються на легіонерах. І все ж хотілось би, щоби “Буковина”, навпаки, базувалась на своїх вихованцях! І щоби юні таланти не опинялися в інших командах, а отримували повноцінні шанси проявити себе вдома. А так – звісно, будемо чекати рішення ФФУ і наших інвесторів;)
    Щодо Василя Григоровича Орлецького, йому справді запропонували посаду у ФФУ (пов’язану зі збірними, до речі). Він якийсь час відмовлявся. Але… Наберіться трішки терпіння – незабаром все дізнаєтесь! Давайте дочекаємось офіційного повідомлення від ФФУ;) А тоді вже можна буде продовжити спілкування і про обласну федерацію;)

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.