Відео (баскетбол): «Стріба» «переселилась» у Кіровоград

9

Четверо колишніх гравців чернівецької «Стріби» тепер виступають у вищій баскетбольній лізі України у складі БК «Кіровоград».

 

Кольори кіровоградської команди серед «наших» захищають екс-лідер «Стріби» Антон Рожков, грузинський

Давід Майсурадзе

легіонер Давід Майсурадзе, який минулого чемпіонського для кіровоградців сезону був визнаний кращим центровим І ліги, Дмитро Ігнатенко та Олександр Кодола.

У Кіровограді, на відміну від Чернівців, які, на жаль, втратили команду вищої баскетбольної ліги, перед черговим туром відкрили реконструйований баскетбольний зал. Щоправда, подарувати місцевим вболівальникам перемогу «Кіровограду» не вдалося, хоча господарі дали бій спів лідеру вищої ліги, який у поточному чемпіонаті ще не знає гіркоти поразок.

 

Кіровоград – Авантаж-Політехнік (Харків) – 74:82

Кіровоград: 13 Антон Рожков (20), 7 Давід Майсурадзе (8), 8 Дмитро Ігнатенко (6), 34 Олександр Кодола (6), …

 

Кіровоград – Авантаж-Політехнік (Харків) – 59:99

Кіровоград: 8 Дмитро Ігнатенко (7), 7 Давід Майсурадзе (1), 34 Олександр Кодола (2), …

Ігнатенко лідирує за підбираннями (10,2)

Кіровоград йде на 5 місці

Восени 2012 р. в Кіровограді був ще один колишній гравець чернівецької команди, але доволі швидко розпрощався з кіровоградським клубом, не знайшовши спільну мову з тренером.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

***

Інформація про відкриття залу в Кіровограді з сайту Федерації баскетболу України:

У Кіровограді відбулося урочисте відкриття реконструйованого спортивного залу факультету фізвиховання КДПУ ім. В. Винниченка. Він стане тренувальною та ігровою базою для трьох баскетбольних команд Кіровоградщини, а також дитячі команди.

В залі покладено угорський паркет, встановлено нове велике інформаційне табло з рядком, що біжить, нові щити, обладнано трибуну, глядацькі балкони. Комплекс обладнано спеціальною акустичною системою. Повністю оновлено інтер’єр у роздягальнях для учасників ігор. Перед входом до спортивного залу облаштовано Галерею зірок, де будуть розміщені фото найкращих студентів та випускників факультету фізичного виховання, які досягли найбільших успіхів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

 

Голова Кіровоградської державної обласної адміністрації Сергій Ларін:

– Коли мене було призначено на посаду голови обласної держадміністрації, я подивився, що на Кіровоградщині практично немає ні баскетбольних, ні волейбольних команд. Ми почали з Першої ліги, сьогодні вже маємо команди в жіночій та чоловічій Вищих лігах. Але не було спортивного залу, де ми могли б приймати змагання такого рівня. Сьогодні завдяки компанії «Велта», яка є власником кіровоградського баскетбольного клубу, буквально за декілька місяців відновили цей чудовий зал, яких небагато в Україні, тут є і сучасний паркет, і табло, і все, що потрібно для проведення змагань.  Загалом ми ставимо перед собою завдання створити базу для підготовки дитячих, юнацьких команд. Сьогодні з Олександром Анатолійовичем Волковим ми говорили про будівництво в Кіровограді мультиплекса на 1500-2000 глядачів, для того, щоб у нас був повнокровний майданчик і для баскетболу, і для волейболу, і для гандболу, щоб якомога більше глядачів могли бачити це спортивне дійство.

– Чи важко було починати фактично з нуля, адже в Кіровограді не було глибоких баскетбольних традицій?

–  Починати було не важко, оскільки є багато фахівців, любителів спорту. Це не мені треба, це треба людям, це треба дітям, які мають займатися спортом, а не бігати по дворах і займатися невідомо чим. Ми давно знайомі з Олександром Волковим, коли виникають будь-які питання ми завжди на зв’язку. Постійно на зв’язку також з моїм тезкою Олександром Ларіним. Немає жодний проблем, за що дуже дякую Федерації. Коли ми створили жіночу команду, нам зателефонували, подякували, що приділяємо таку увагу спорту. В жіночому баскетболі Україна має великі традиції, ви знаєте, що це єдина збірна, яка має золоті олімпійські медалі. Тому ми повинні рухатися вперед.

 

Президент Федерації баскетболу України Олександр Волков:

– Ми маємо новий, дуже цікавий баскетбольний центр в Україні завдяки особистому підходу голови облдержадміністрації, мого друга, баскетболіста, людини, котра фанатично любить спорт, любить баскетбол. Він два роки тому, коли отримав цю посаду, пообіцяв мені, що зробить Кіровоград баскетбольним містом. Я, відверто кажучи, песимістично сприйняв цю заяву, вважаю, за два роки він зробив неможливе. Зараз ми бачимо розвиток, баскетбол у Кіровограді розквітає, є великі плани, ми бачимо, як їх реалізувати. Гадаю, ще 2-3 роки і Кіровоград буде центром баскетболу України з сучасними базами, з сучасними палацами. Цей зал – тільки початок, це фундамент розвитку баскетболу на Кіровоградщині. Гадаю, я тепер буду частим гостем в Кіровограді, місто дуже цікаве, бачу, що мешканці щиро люблять свого голову. Ми маємо великі плани щодо розвитку баскетболу в цьому місті і в цій області.

 

І ліга України (сезон-2011/12)

Завершився чемпіонат України в Першій лізі. Золоті нагороди у драматичному фіналі на власному майданчику виборов БК «Кіровоград». Срібним призером першості став БК «Будсервіс» з міста Сарни, бронзовим – БК «Тирлич» (Коломия).

За 1-2 місця

БК «Кіровоград» (Кіровоград) – БК «Будсервіс» (Сарни)- 81:79

За 3-4 місця

БК «Тирлич» (Коломия)  – КТУ (Кривий Ріг) – 82:72

 

MVP турніру – Олексій Балашов (БК «Кіровоград»)

Найкращий захисник – Микола Білоус (БК «Будсервіс»,Сарни)

Найкращий нападаючий – Антон Мельник (КТУ, Кривий Ріг)

Найкращий центровий – Давид Майсурадзе (БК «Кіровоград»)

9 Comments
  1. іра says

    Кіровоградці – молодці, а в Чернівцях все по старому – “…герої наші – медалі чужі..”…хоча ні, тут і герої не наші! Хлопці – вихідці з їнших шкіл баскетболу, з різних регіонів України! Нема чого оглядати чужі досягнення і шукати каплю “свого” ілюзорного внеску… мабуть ефективніше розвивати власне…

    1. Ірина, а хто, по-Вашому, шукає свій внесок тут?:) Рядова інформація про гравців, які провели певний час у чернівецькій команді. І саме в той момент, коли в Кіровограді, де вони тепер грають, відкрили відремонтований зал – щоби знали, що, попри кризу та інші проблеми, в деяких регіонах розвивають і спортивну інфраструктуру;) До слова, про те, що Майсурадзе став кращим центровим, тоді мені повідомила його мама (перш ніж прочитав на сайті) з натяком, що непогано було б про це знати і на Буковині;) І я теж так вважаю – чому би нам не порадіти за колишніх гравців нашої команди? Навіть якщо вони не з нашої області. А розвивати своє треба, це точно!;)

  2. іра says

    маєте рацію)…та й мої слова не без змісту)…ми просто з різних боків дивимось на ситуацію! от і все!)

    1. Так викладіть “другу сторону медалі”, а то я не все зрозумів… Просто ніякої спроби приписати ці успіхи комусь в інформації не було. “Між рядками” хіба можна прочитати заклик до наших владників та меценатів брати приклад з інших регіонів:) Отже, не дуже зрозумів той, інший зміст, крім моєї “рації”:)

      1. іра says

        Скажемо так, “Стріба” не переселилася в Кіровоград, а вимушено пішла з Чернівців –  і тут дуже багато різних факторів, що зіграли свою роль!!!!…На мою думку, були б умови – ці хлопці й надалі залишалися б в Чернівцях і захищали кольори “Стріби”…А так, маєм те, що маем….хтось нові комплекси відкриває, а хтось лишень читає про це на сторінках видань…І тут, як ви знаєте за багато років роботи в спортивній журналістиці, не лишень баскетболу такі речі стосуються…Це характерна риса БУКОВИНСЬКОГО СПОРТУ ….взагалі…на жаль!… 

        1. Однозначно, якби були умови, хлопці грали би далі у Чернівцях! Бо місто ж чудове;) І вболівали за команду доволі непогано;) Але… Справді – маємо те, що маємо:) У тому то й проблеми, що дуже мало багатих фінансово людей віддають якийсь відсоток своїх прибутків на соціальні, в т.ч. спортивні проекти. Таких людей буквально на пальцях перелічити можна. І вони, до речі, далеко не найбагатші в нашому регіоні. І тягнути все спортивне меценатство вони не можуть. Як “розкрутити” інших?..

          1. іра says

            на мою думку, тут не малий внесок має бути за керівниками різних видів спорту в нашій області – в їхніх силах шукати потенційних меценатів та мотивувати їх всілякими способами!!! А розводити руками і кивати на мізерний бюджет – це традиційна їхня тактика)..аж нецікаво слухати)…
            і повірте, спостерігаючи за Кіровоградом – все реально!!! і не тільки в баскетболі!…а Кіровоградська область, за словами її керівників – все ж володіє найменшими фінансовими ресурсами з усіх областей України! (мова не лише про бюджет)…
            як кажуть : “Хто хоче, той шукає спосіб!”

          2. Бюджетні ресурси в силу об’єктивних причин найменші у Чернівецької області (просто найменша область). Справді, з одного боку, “кто ищет, тот всегда найдет”:) Хоча керівникам федерацій реально дуже складно якусь серйозну підтримку знайти для свого виду спорту. Навіть футбольна федерація має проблеми з цим, при всій популярності виду. Пригадую, як я, в ролі керівника обласного спорту, стукався у двері потенційних меценатів. У 99% слухав про проблеми і т.п. А що я міг запропонувати взамін? Певну інформаційну підтримку. І те наші місцеві ЗМІ частіше викидали тих “офіційних партнерів”, яких я просив вписувати біля спортсменів або команд… Вагомішими можуть бути прохання губернатора, мера… Але на кожне таке прохання потенційний меценат, як правило, хоче отримати якісь преференції взамін. В якихось випадках це просто незаконно, в інших, можливо, комусь простіше використати ці важелі для власного збагачення, а не для підтримки спорту, приміром (не можу стверджувати, бо “свічку не тримав”:) ) Дуже багато залежить від ставлення до спорту перших осіб! Але…

Leave A Reply

Your email address will not be published.