Легка атлетика: «Буковинську милю-2011» виграв Микола Лабовський

2

Переможцем VII Відкритого Кубку Чернівецької області з бігу на 1 милю «Буковинська миля-2011» став чернівчанин Микола Лабовський (офіційний партнер – туркомплекс «АКВА-ПЛЮС»). У гострих «фінішних розборках» він на 0,4 випередив волинського кіцманчанина Олександра Борисюка (СК «Гешко»). Третім фінішував Володимир Киц з Львівщини, який представляє Київську область.

Очікувалось, що в розподіл призових зможе втрутитися кенієць Самі Кіпкоеч, чий особистий рекорд на 3000 м (7.40,00) значно вищий, ніж, приміром, молодіжний рекорд України Івана Гешка (7.52,23). Проте Самі, який не є фінішером, не наважився «тиснути» темпом сам, оскільки тижнем раніше пробіг марафон, від якого ще не відійшов. А угнатися за фінішним спуртом кращих українських стаєрів він не зміг, розташувавшись на скромній 11-ій позиції. Його співвітчизник Джуліус Кікпорір, який теж відновлюється після марафону, посів 14 місце.

У другій половині дистанції неочікувано вперед вийшов було кіцманчанин Віктор Приходько зі спортклубу «Гешко». Але, попри серйозний прогрес його результатів цього сезону, реально Віктор ще не готовий поки що «тягатися» з вітчизняними грандами на середніх дистанціях. Він фінішував 9-м. А головний красень-трофей та кругленьку суму від партнера змагань готелю «Буковина» (Валерій Чинуш) розіграли чернівчанин Микола Лабовський та волинський кіцманчанин Олександр Борисюк. Останній за 5 днів до «Буковинської милі» застудився, тож підійшов до цього старту не в найкращих кондиціях. І навіть біг з підвищеною температурою. Але Лабовський тепер перебуває у чудовій формі і шансу записати до свого активу другу перемогу на «Буковинській милі» не втратив. Хоч до останніх метрів дистанції відчував подих у спину головного конкурента.

Традиційно всі учасники отримали різні презенти від співорганізаторів змагань – облмолодьспортуправління, СК «Гешко», обласного центру «Спорт для всіх», обласного відділення НОК України. Призерам дісталися і гарні трофеї, а першій двадцятці – грошові винагороди від готелю «Буковина», які вручили депутат міської ради Валерій Чинуш та титулований бігун Іван Гешко.

З минулого року в рамках «Буковинської милі» відбувається і шкільна естафета. Цього разу в ній участь взяли не лише міські школи. Кращий результат на фініші показала збірна Лужанської школи (Кіцманський район), у складі якої виступала, зокрема, і «свіжеспечена» переможниця Всеукраїнських юнацьких ігор Марина Царик (в Ялті вона виграла 800 м і фінішувала другою на 1500 м). Друге та третє місця посіли чернівецькі загальноосвітні школи №3 та №2.

Почесні гості «Буковинської милі» – заслужені майстри спорту з боротьби самбо Ольга Ніколайчук та Ольга Панчук-Унгурян нагородили призерів естафети медалями, а перших десять команд – призовими футболками від облцентру «Спорт для всіх». Згадана вже Марина Царик була відзначена окремо спотклубом «Гешко», від якого Іван Гешко вручив здібній бігунці найвищу поки що в її кар’єрі грошову премію.

Увінчалося спортивно-мистецьке свято міні-концертом за участю шоу-групи «Вікторія».
Змагання транслюватимуться в  запису на телеканалі «Чернівці».

Більше про учасників цьогорічної милі читайте тут:

***

VІІ Відкритий Кубок Чернівецької області «Буковинська миля» (Чернівці, 8.10.11)

(протокол, ручний хронометраж)

Нагруд-ний № Прізвище, ім’я Територія, товариство результат місце
3 Микола Лабовський (Чернівці) 4.38,6 1
2 Олександр Борисюк (Кіцмань/Волинь, СК «Гешко») 4.39,0 2
8 Володимир Киц (Львівська обл., смт. Терезино Київської обл.) 4.39,6 3
12 Артем Казбан Дніпропетровська/Сумська 4.40,0 4
11 Станіслав Маслов (Кривий Ріг, спортінтернат Терезино Київської обл.) 4.40,5 5