Генерал запевнив, що міліція розслідує «хокейну аварію» неупереджено

1

Замовчування деталей аварії, в якій серйозно постраждав капітан ХК «Чернівецькі пінгвіни» Павло Польовий, з метою можливої фальсифікації відповідної кримінальної справи начальник УМВС України в Чернівецькій області Георгій Проскурняк вважає неможливим. За його дорученням, керівник обласного підрозділу ДАІ Ігор Доголич назвав turnir.com.ua декілька важливих фактів, які, з одного боку, не можуть зашкодити слідству, але, водночас, і перекреслюють низку чутків щодо ймовірного упередженого розслідування цієї справи.

 

Не можна замовчуванням сприяти поширенню чуток

Керівник буковинської міліції Георгій Проскурняк, хоч і перебував у відрядженні, але по телефону вислухав припущення щодо підозрілого замовчування його підлеглими деталей кримінальної справи, що відкрито за фактом жахливої автомобільної аварії в ніч на 20 листопада, внаслідок якої пасажир «Тойоти Кемрі» загинув, а водій Олександр Маркедонов та власник авто «Форд Мустанг» – капітан місцевої хокейної команди «Чернівецькі пінгвіни» Павло Польовий опинилися в реанімації. Георгій Васильович виключив можливість фальсифікації справи співробітниками міліції: «Будь-яка дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди – це, передусім, велика біда, трагедія. Мені самому не раз доводилося виїжджати на якісь резонансні аварії. І я завжди повторюю нашим працівникам, що при розслідуванні кримінальних справ неприпустимі будь-які перекручування або упередженість. Надто, коли йдеться про аварії. Зрештою, кажу їм, нам всім колись доведеться відповідати за свої вчинки перед якоюсь вищою силою. Власне, це є обов’язком правоохоронця – відповідально, фахово, порядно і чесно виконувати свою роботу. Особисто я на це звертаю велику увагу. Щодо того, що журналісти отримали за названим фактом від прес-служби лише інформацію про те, що відкрито кримінальну справу, мені самому це не зрозуміло. Я розберуся і дам доручення, аби оприлюднили ті деталі, які не заважатимуть розслідуванню справи. Я не прихильник того, щоби з якихось трагічних речей робити сенсації. Але якщо справа обростає незрозумілими чутками, які в тому числі кидають тінь на правоохоронні органи, сприяти цьому мовчанням, звісно, не варто. Кожна з сторін має свої переживання, емоції, припущення. Це теж треба розуміти. Не так давно я виїжджав на ту страшну аварію, коли «Лексус» у Чернівцях збив насмерть чотирьох людей. Це жахливо. Очевидці тієї трагедії і сусіди, які збіглися, були готові зчинити самосуд над водієм. Там були хлопці з спецпідрозділу «Беркут», які швидко могли всіх заспокоїти. Але я все-таки вступив у переговори з людьми, аби переконати їх, що судити за злочини треба законно, а не способом самосуду. До слова, то неправда, що винуватець тієї аварії раніше збив насмерть двох людей у Львівській області. Мені прикро констатувати, що багато з присутніх там, на місці аварії, були напідпитку, але це вже інша велика проблема нашої держави. Повертаючись до аварії на вул. Руській, в якій постраждали молоді люди, я висловлюю співчуття родині загиблого і бажаю швидше одужати двом постраждалим, які перебувають в лікарні. А винний понесе покарання згідно чинного законодавства».

 


Навіть якщо в крові Польового був алкоголь, його провини в тому ДТП немає

Керівник обласного підрозділу ДАІ Ігор Доголич справді погодився прокоментувати цю жахливу аварію – в межах своєї компетенції, звісно:

Інформація така. У нас матеріалів немає. Коли відбувається дорожньо-транспортна пригода з тяжкими наслідками, цим займається слідство. Всі матеріали справи – у слідчого. В ДАІ їх немає. Наші співробітники лише описують аварію. Я знаю, що обидва учасники ДТП, які залишилися в живих, перебувають в лікарні. Польовий, наскільки мені відомо, – у доволі важкому стані.

У засобах масової інформації з’явилася неофційні повідомлення про те, що в крові Польового ніби виявили алкоголь. Це стривожило і рідних, і колег по команді, які точно знають, що на тренуванні Павло був тверезим, а з «Льодового майданчика» він підвіз воротаря, після чого попрямував додому, а в дорозі і сталася та страшна аварія. Звідки ж в крові міг взятися алкоголь?

Не ми робимо експертизу. До речі, начальник слідчого управління вважає, що дані експертизи поки що розголошувати не варто – в інтересах слідства. Я можу сказати одне – медекспертиза засвідчила, що в крові обох хлопців, які опинилися в реанімації, виявили алкоголь. У одного – менше, у іншого – значно більше. Іншого я поки що сказати не можу.

Але водночас від працівників міліції прозвучали сумніви, хто є винуватцем тієї аварії, хоча навіть на нявних знімках видно, що на «чужій» полосі перебувала саме «Тойота»…

Головне зараз, щоби хлопці одужали. Звісно, остаточні крапки над «і» розставить слідство. Але цілком очевидно, що Польовий правил не порушував. Він їхав по своїй полосі, швидкість не перевищував. А ось «Тойота», до речі, їхала по зустрічній ще з району лікарні на вул. Фастівській. І на великій швидкості. Зіткнення відбулося на зустрічній для «Тойоти» полосі. Як тут не крути, але виновність на боці «Тойоти». Чи обидва водії були п’яні, чи один тверезий, а інший – п’яний, чи обидва були тверезі – у даному разі для самого факту ДТП не має великого значення. За те, що сів за кермо в стані алгокольного сп’яніння, є адміністративне покрання. Але це не означає, що покладається на нетверезого автоматично провину за ДТП. Тобто якщо навіть у Польового і був алкоголь в крові, його провини в тому ДТП немає. Усі ці речі зафіксовані і хмінити їх буде нереально. Не бачу, як зробити так, щоби той, хто їхав по зустрічній полосі і допустив зіткнення, виявився невиновним…

P. S.

Як стало відомо з достовірних джерел, родичі Павла Польового відправили кров на додаткову експертизу в інше місто, оскільки впевнені, що алкоголю там не мало бути.

Гадаємо, що така позиція високопосадовців з правоохоронних органів не залишає сумніву, що фальсифікації справи не буде і винний буде покараний.

Хоча наразі найважливіше, щоби хлопці одужали. Як ми вже повідомляли, водію «Тойоти» Олександру Маркедонову (який, до речі, у минулому теж займався спортом – єдиноборствами) тепер значно краще. А ось Павло Польовий, на жаль, все ще перебуває у доволі важкому стані…

Георгій Мазурашу, turnir.com.ua

***

Павло Польовий. Фото: Роман Ковальчук для SportBuk.com

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.