У п’ятницю, 8.02.13, під час засідання виконкому Чернівецької обласної федерації футболу голова федерації Василь Орлецький вручив «Відзнаку президента Федерації футболу України» екс-гравцю «Буковини» Роману Гаврильцю, який нещодавно відсвяткував 70-річчя.
У роботі виконкому взяли участь 6 з 11-ти членів виконкому та запрошені голови асоціацій – колективних
членів обласної федерації футболу: Василь Орлецький, Сергій задорожняк, Святослав Дяконюк, Іван Боднар, Роман Гамаль, Євген Дзівідзінський та Василь Вінтоник.
Першим питанням було «Про затвердження регламенту проведення змагань з футболу в Чернівецькій області на 2013 рік».
Проект Регламенту попередньо розмістили на сайті федерації, тож всі мали можливість надати свої пропозиції. Їх врахували і на суд виконкому винесли вже відкорегований варіант. Заступник голови обласної федерації футболу Сергій Задорожняк зазначив, що регламент доволі розширений, проте всі «нюанси» передбачити неможливо, тож в цьому контексті великі повноваження відведені бюро ЧОФФ, дисциплінарному комітету та комітету арбітрів.
Про деякі «особливості» Сергій Григорович розповів коротко. Наприклад, щодо відеозаписів матчів. У деяких областях робити це команд вже зобов’язують (як, до речі, пропонувалось вже і у нас у 2007 р.). На Буковині поки що вирішили на перехідному етапі записати, що команди можуть вести відеозйомку.
Заявочні внески залишаються на рівні минулорічних – 4000 грн. Оплата за суддівство – теж.
15 лютого мають відбутися збори голів районних федерацій і представників команд. Можливо, і тоді з’являться нові пропозиції щодо доповнень до Регламенту, які може затвердити той же виконком.
Регламент чемпіонату, першості, Кубку та Суперкубку Чернівецької області з футболу 2013 року
Регламент проведення розіграшу Кубку Чернівецької області з футболу 2013 року
Регламент Суперкубку Чернівецької області з футболу 2013 року
***
Другим пунктом було призначення Бюро ЧОФФ. До Бюро вирішили включити Орлецького, Задорожняка, Романа Гамаля (головний суддя змагань), Дмитро Гітельман (заступник головного судді) та Олександр Плахов (головний секретар змагань).
Третій пункт порядку денного виконкому – звіти та плани роботи Асоціацій ЧОФФ.
Першим звітував Юрій Скорейко – голова обласної асоціації арбітрів. Спершу Юрій Миколайович розказав трохи про історію і роботу асоціації. Колись була комісія арбітрів. Костянтин Віхров створив Асоціацію футбольних арбітрів. Потім знову її скасували. Згодом Сергій Татулян знову створив цю Асоціацію. У нас обласну асоціацію футбольних арбітрів створили у 2007 р. На першому етапі вона працювала активно. А у 2010-11 рр. «наступила тиша». Ця структура, таке враження, починає «відмирати». Це другий орган, основний – комітет арбітрів. Проте, за словами Юрія Миколайовича, асоціація проводить семінари, в т.ч. виїзні в районах, готує суддів. Не все намічене встигають робити. Приміром, перед чемпіонатом хотіли зустрітися з кожною командою (є монітор, проектор, матеріали), щоби ознайомити гравців і тренерів з тонкощами футбольних правил.
Василь Орлецький доручив надати письмові пропозиції щодо розподілу функцій і повноважень між асоціацією і комітетом арбітрів. Або, якщо вона «відмирає» на національному рівні, можливо, немає сенсу в подальшому існуванні асоціації.
Роман Гамаль додав, що заступник голови всеукраїнської асоціації футбольних арбітрів п. Мельничук пообіцяв найближчим часом прояснити ситуацію навколо Асоціації.
Василь Фурман звітував про роботу обласної асоціації футзалу. Він почав з констатації того, що очолює федерацію 5 років, тому, мовляв, останній рік – неофіційно, оскільки раз на 4 роки мають відбуватися перевибори в асоціаціях. п. Василь розповів, що проводяться змагання, але майже все – з міні-футболу, тому що у фут зал не дуже є де грати, м’яко кажучи. Зал ФОК «Олімпія» дуже перевантажений, як і зал ЗОШ №27. Орлецький запропонував проводити обласні змагання у Новодністровську та Хотині, де є хороші зали. Фурман зазначив, що команди не дуже хочуть їхати далеко від обласного центру.
30 березня має відбутися звітно-виборча конференція в АМФУ. Тож на Буковині мають провести, як мінімум, до цього часу теж провести перевибори.
Ігор Калита звітував одразу за дві асоціації – жіночого та студентського футболу. Ігор Павлович розповів, що ще до появи асоціації жіночого футболу у національному університеті почали розвивати «гру мільйонів» серед дівчат. Брали участь у двох Універсіадах. Проводять першість ЧНУ, починали з 4-х команд, тепер – 14. Тепер активно розвивають жіночий футбол у БДМУ та медколедж. Розвивають також у Глибоцькому, Хотинському та Сторожинецькому районах, де є відділення в ДЮСШ. Але там дитяча і юнацька вікові групи. Колись представниці Великого Кучурова Сторожинецького району здобували нагороди на національних змаганнях товариства «Колос». Тепер непогані успіхи мають дівчата з Турятки Глибоцького району.
Василь Орлецький зазначив, що у ФФУ велику увагу приділяють розвитку жіночого футболу, тож і на Буковині цьому буде приділятися «особлива» увага. Навіть є перспектива отримати певну підтримку від ФФУ на жіночий футбол.
Визначились, що з нагоди 8 Березня відбудеться традиційний жіночий турнір з міні-футболу, а у квітні-травні пропонується провести чемпіонат області з великого футболу серед жіночих команд.
Діяльність Асоціації студентського футболу визнали успішною без особливих обговорень.
Четверте питання – про підготовку до проведення основних спортивно-масових заходів ЧОФФ на футбольний сезон 2013 року.
По чемпіонату та першості області доповідав Сергій Задорожняк. За словами Сергія Григоровича, у вищому дивізіоні (незалежно, як він буде називатися – вища ліга, І ліга) хтілось би бачити орієнтовно до 12-ти команд, а у другому дивізіоні – десь 3 групи по 10. Хоча якщо буде 2 групи по 8, теж буде непогано. Змагання у вищому дивізіоні попередньо заплановано провести з середини квітня до середини жовтня.
Визначились, що у перспективах залучити більше команд до обласних змагань федерація сподівається на підтримку керівництва області та районів. А Орлецький та Задорожняк планують відвідати всі райони і обговорити проблеми та перспективи місцевого футболу з керманичами районів.
Щодо чемпіонату обласної дитячо-юнацької футбольної ліги доповідав Юрій Крафт. Юрій Рудольфович повідомив, що на нараді в Києві новий керівник ФФУ Анатолій Коньков звернув увагу на дитячий футбол. На Буковині добре розуміють, що майбутнє футболу, великою мірою, залежить від його дитячо-юнацької складової. У новому сезоні планують провести обласні змагання у вікових групах 1997 і 1999 рр. З квітня до 1 червня в одне коло. Попередньо планується мати 3 зони (за територіальним принципом) по 8 команд. Або, як мінімум, дві зони А з осені має відбутися перехід на систему осінь-весна. Заявочних внесків не буде. А оплата суддівства – по 100 грн. за матч – буде покладено на господарів поля. У вікових групах 2001, 2002 і 2003 рр. змагання будуть проводитися під керівництвом міської ДЮФЛ.
Після дитячого футболу обговорили перспективи Ліги чемпіонів районів. Визначилися, що представництво районів у цьому турнірі, який швидко набув популярності, буде поки що залежати від кількості команд у місцевих чемпіонатах. Ліга чемпіонів тепер має відбуватися протягом всього сезону. На першому етапі – орієнтовно 6 зон по 4 команди. Команди, як і у першому турнірі, матимуть право мати на полі 3-х легіонерів.
Обговорили також перспективи ветеранського футболу. За попереднім аналізом, у чемпіонаті області серед ветеранів могли би взяти участь десь 10-12 команд. Але грати зручніше буде за туровим принципом. Суперечливим стало питання щодо ветеранського віку. Традиційно – це +35 років. Але багато хто вважає, що обласні ветеранські змагання проводити у віковій групі +40 років. Як, наприклад, на турнірі до Дня захисника вітчизни.
5-те питання (різне) було дуже коротким. Вирішили відійти від практики, коли функції секретаря федерації виконує заступник голови. Підтримали пропозицію щодо призначення відповідальним секретарем ЧОФФ Олександра Плахова.
***
Фото: Георгій Мазурашу
8.02.13. Засідання виконкому ЧОФФ (SportBuk.com) |
***