Олімпійські гості «Bukovyna Open 2010» вражені прогресом чернівецького фігурного катання

0

Результати прем’єрних Всеукраїнських змагань з фігурного катання «Bukovyna Open» у Центрі розваг «Панорама-Чернівці», на думку учасників Олімпійських ігор Романа Талана і Катерини Костенко, свідчать про чудові перспективи цього виду спорту на Буковині.

Як ми вже повідомляли, Роман Талан і Катерина Костенко (20 місце у парному катанні на Олімпійських іграх 2010 р.) на «Bukovyna Open» дебютували у ролі суддів. Попередньо планувався і показовий виступ олімпійців, але ці плани довелося переглянути через травму партнерки. Але роботою в журі вони не обмежилися – Роман і Катерина взяли участь у церемонії нагородження героїв «Bukovyna Open 2010». До слова, пам’ятні презенти дісталися всім без винятку учасникам звітних змагань. А демонстрували свою майстерність на ковзанці «Айс Плац» юні вихованці двох місцевих шкіл фігурного катання та гості з Житомира, Києва і Полтави.

«Bukovyna Open 2010» можна вважати і міжнародним проектом, оскільки до складу журі, разом з українськими олімпійцями, увійшла тренер з Санкт-Петербургу Марина Поплавська. Вона зізналася, що просто вражена як красою Чернівців, так і гостинністю організаторів. На її думку, учасники змагань демонстрували неймовірно високий рівень підготовки як для фігуристів, які займаються не більше одного року. Гостя з Росії також порекомендувала проводити якнайчастіше подібні змагання у Чернівцях, що, безумовно, каталізуватиме прогрес місцевих фігуристів.

Чемпіони України Роман Талан і Катерина Костенко, у свою чергу, нагадали, що у Чернівцях вони вже бували – приїжджали на показові виступи, коли відкривали каток у «Панорамі». Вони також відзначили супер гостинність буковинців. А також зазначили, що отримали масу задоволення від виступів юних фігуристів і вірять, що серед учасників «Bukovyna Open 2010» цілком можуть бути і майбутні олімпійці.

У такому ж дусі висловилася і тренер з Житомира Ірина Устімович. Вона повідомила, що в її рідному місті функціонує три ковзанки різного розміру, але до затишку і теплоти «Айс Плац» вони не дотягують. За словами Ірини Дмитрівни, вони з учнями із задоволенням приїдуть суди ще й ще. Хоча сподіваються, що незабаром матимуть можливість запросити і буковинських фігуристів до Житомира на подібні змагання.

Так сталося, що у парному розряді був заявлений лише один тандем у номінації «срібло» – Надія Степаненко та Андрій Приленко з Полтави. Проте це не завадило їм швидко здобути симпатії місцевих вболівальників. Самі фігуристи теж відзначили публіку – мовляв, за такої підтримки особливо приємно виступати. Це навіть надихає на подальшу виснажливу роботу заради досягнення нових успіхів. Тому Надія та Андрій, за їхніми словами, дуже чекатимуть нових запрошень з Чернівців.

В особистій номінації «срібло» перемогу святкувала Валентина Кондренко, яку представляли і як киянку, і як… чернівчанку. Як пояснила сама переможниця, вона сама вагається, ким себе вважати, оскільки останнім часом тренується переважно у Чернівцях, де тренером працює її мама Марина Ігнатова.

Срібний призер у цій же номінації Максим Ільчук (а змагалися разом юнаки і дівчата) подібних проблем щодо спортивної прописки не має – він, як кажуть, днює і ночує на ковзанці Центру розваг «Панорама», бо дуже хоче досягти вагомих висот у фігурному катанні. Як, власне, і інші призери та учасники «Bukovyna Open 2010».

Якби був приз глядацьких симпатій, на нього, поряд з наймолодшими учасниками змагань, без сумніву претендувала би і Юлія Терида, яка посіла третє місце у номінації «срібло». Любов до ковзанів їй, напевно, передалася від батька Романа, який є одним з лідерів місцевої аматорської хокейної команди «Чернівецькі Пінгвіни». Його чарівна донька починала займатися фігурним катанням у школі «Аксель» на «Льодовому майданчику», а тепер удосконалює майстерність у школі «Айс плацу», де з юними фігуристами, крім згаданої Марини Ігнатової, працює також Юрій Журавльов – до речі, один з ініціаторів і головних організаторів «Bukovyna Open 2010».

Чи не найбільше предметів з трибун на ковзанку полетіло після показового виступу переможця у номінації «бронза» (вікова група до 11 років) Мар’яна Скуртула, який свій номер поділив на дві частини – у першій він скористався пасивною допомогою «срібної» переможниці Валентини Кондренко, а у другій вже збирав овації сам, вимальовуючи оригінальні фігури на льоду.

Крім Центру розваг «Панорама-Чернівці», свято фігурного катання «Bukovyna Open 2010» підтримали магазини «Торба всім», «Ів Рошен», «Світ матраців», «Кристал» та дитячий магазин «Пелікан».

Змагання можна буде побачити у запису на телеканалі «Чернівці» (стежте за програмою та нашими анонсами).

Переможці та призери І Всеукраїнських аматорських змагань з фігурного катання «Bukovyna Open 2010»

«Пре-бронза» (наймолодші)

Ольга Савченко (Житомир)

«Бронза» (до 11 років)

Мар’ян Скуртул (Чернівці)

Вікторія Калинчук (Чернівці)

Дмитро Антонюк (Чернівці)

«Бронза» (11-19 років)

Валентина Юдченко (Чернівці)

Анастасія Колесник (Полтава)

Олеся Чугуй (Чернівці)

«Срібло»

Валентина Кондренко (Чернівці/Київ)

Максим Ільчук (Чернівці)

Юлія Терида (Чернівці)

***

Олімпійці Роман Талан і Катерина Костенко вручили презенти від організаторів всім учасникам змагань. Фото: Георгій Мазурашу

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.