Євро-2010 серед поліцейських: Борисюк виграв 800 м і 1500 м

0

«Золотим дублем» відзначився на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед поліцейських 2010 р. у Донецьку волинський кіцманчанин Олександр Борисюк (СК «Гешко»). Вихованець Степана Борисюка та Георгія Миронюка виграв дистанції 800 м та 1500 м.

У змаганнях взяли участь представники 16 європейських країн.

Пропонуємо до вашої уваги звіт про Євро-2010 серед поліцейських з сайту uaf.org.ua

(протоколи змагань можна побачити тут:)

2-й день

Українські легкоатлети виграли чемпіонат Європи серед поліцейських. За два дні наші спортсмени здобули 35 медалей і встановили чотири рекорди змагань. Володаркою першого з них ще вчора стала Віра Ребрик, пославши списа на 57,71 м. Сьогодні колеги по збірній підхопили естафету.

Першою рекордсменкою чемпіонатів Європи у другий день змагань стала Ганна Міщенко на дистанції 800 метрів (2.04,12 хв). Другою з результатом 2.04,60 фінішувала Ольга Завгородня. Ще два рекорди встановлювалися у стрибкових секторах. До вчорашнього ”золота” у стрибках у довжину Віктор Кузнецов сьогодні додав ще одну медаль найвищого гатунку. 17,04 метри на початку змагань у потрійному стрибку забезпечили йому перемогу і найкращий результат за всю історію змагань. Віктор Ястребов зупинився на другій позиції (16,38). А у секторі для стрибків у висоту 2,21 метри дозволили піднятися на найвищу сходинку п`єдесталу Олександру Нартову. Співавтором рекорду чемпіонатів став німець Мартін Гунтер, але на відміну від українця 2,21 йому підкорилися лише з третьої спроби. Олександр узяв переможну висоту з другого разу.

Наталія Погребняк, вигравши 100-метрівку, стала перможницею і з бігу на 200 метрів (24,52 с). Юлія Баралей до ”бронзи” на 400-метрівці додала срібну нагороду на вдвічі коротшій дистанції (24,94). У чоловіків перші два місця також залишилися за нашими атлетами – Олексієм Рємєнєм (21,53) та Віталієм Пархоменко (21,69).

Олександр Борисюк виграв дистанцію 800 метрів (1.54,35 хв), Максиму Жудіну до бронзової медалі німця Робіна Шембери не вистачило 35 сотих секунди. Він четвертий з часом 1.55,13.

Захоплююча боротьба до останнього кола точилася на дистанції 3000 метрів з перешкодами у чоловіків. Українець Павло Олійник та Крістіан Біле постійно змінювали один одного на лідерській позиції, але у підсумку першим фінішну лінію перетнув саме Біле (8.58,.97 хв). Олійнику дісталося ”срібло” (9.02,26). Третім став ще один наш співвітчизник Юрій Грицак (9.33,29).

Тетяна Філонюк, чудово виступивши на чемпіонаті Європи у Барселоні на марафонській дистанції, у Донецьку бігла 5000 метрів. З часом 17.28,36 хвилин вона фінішувала третьою. У чоловіків у цій дисципліні перемога на рахунку нашого співвітчизника Максима Кривоноса (15.03,45 хв).

Олександру Шагову для досить упевненої перемоги на дистанції 110 мерів з бар`єрами вистачило 14,34 секунд. На старт жіночої 100-метрівки з бар`єрами вийшла наша багатоборка Ганна Мельниченко, щоправда випередити фінку Єлісу Талвіккі Леінонен їй не вдалося. З часом 14,65 секунд вона фінішувала слідом. А от у семиборстві Ганна впевнено перемогла Ірину Ількевич. За підсумками усіх видів у Мельниченко 5200 очок, а в Ількевич – 4534.

Володар срібної медалі у метанні диска Павло Карсак сьогодні спробував свої сили у штовханні ядра, проте цей його виступ виявився менш вдалим. З результатом 14,73 метри він шостий. А перемогу з також скромними 18 метрами здобув німець Хендрік Мюллер.

Ще два німці – Тіло Рух і Парік Шпіннер – розіграли нагороди у багатоборстві. Цього разу вони змагалися у дещо незвичному дев`ятиборстві: у програмі були відсутні стрибки з жердиною. Та й взагалі сценарій змагань вийшов дивним: Рух учора не фінішував на 400-метрівці, а сьогодні не завершив дистанцію 110 метрів з бар`єрами. У підсумку на його рахунку лише 3661 очко. У Шпіннера 5911 пунктів.

Саме багатоборці і завершували программу 15-го чемпіонату Європи серед поліцейських. А за кілька хвилин до їхньої заключної 1500-метрівки чоловіки та жінки змагалися у видовищній швецькій естафеті 100-200-300-400 метрів. У дівчат перемогли українки (2.07,78 хв) у складі Ірини Ількевич, Наталії Погребняк, Юлії Баралей та Ольги Завгородньої. Наші чоловіки поступилися лише німцям (1.53,08 хв). Максим Жудін, Олексій Рємєнь, Віталій Пархоменко та Олександр Шагов подолали дисатнцію за 1.55,52 хвилини.

Саме між українцями і німцями ще з учорашнього дня розгорнулася боротьба за перемогу у медальній таблиці. У підсумку наша команда упевінено перемогла (35 нагород: 17 золотих, 13 срібних і п`ять бронзових). У німців 23 медалі (дев`ять золотих, по сім срібних та бронзових) і не менш упевнене друге місце. Третя сходинка за Росією (шість медалей, три з яких золоті).

1-й день змагань

онецьк на два дні став ареною чемпіонату Європи серед поліцеських.

Один з кроків на шляху до прийняття Україною міжнародних легкоатлетичних змагань найвищого рівня зробив Донецьк. РСК “Олімпійський” заповнили люди у формі, аби повболівати за своїх колег-спортсменів. Саме столиці Донбасу довірили 23-24 вересня приймати чемпіонат Європи серед поліцейских, змагання, які як і Олімпійські ігри, проводяться лише раз на чотири роки. Церемонія відкриття — перше, на що глядачі звертають увагу і від чого залежить подальша візуальна картинка спортивного свята, — пройшла на відмінно. А далі настала черга атлетів радувати своїх уболівальників. Загалом до Донецька приїхали представники 16 країн, найкращими з яких за підсумками 23 вересня стали Україна та Німеччина.

Найяскравішою зіркою першого дня змагань була олімпійська чемпіонка з семиборства Наталія Добринська. Відзмагавшись вихідними на турнірі Decastar у французькому місті Таленсе і посівши там другу сходинку, Наталя приїхала до Донецька. Щоправда, змагання багатоборок проходять без неї. Добринська вирішила зосередити увагу лише на секторі для стрибків у довжину. Воно й недивно, адже часу на відпочинок у неї не було. Та й наднапружена боротьба у Франції з росіянкою Тетяною Черновою навряд пройшла непомітно. Звідси і результат — шість метрів і друга позиція. На сім сантиметрів більше настрибала німкеня Янін Лінденберг.

У семиборстві на старт вийшли дві учасниці, і обидві з України — Ірина Ількевич та більш досвідчена Ганна Мельниченко. До речі, Мельниченко також брала участь у турнірі Decastar, але пробитися до призової трійки їй не вдалося. Пілся першого дня лідерство захопила Ганна, проте заключна дисципліна залишилася за Іриною. 200-метрівку Ількевич виграла з часом 25,34 секунди.

У чоловічому багатоборстві участь беруть також лише два атлети — німці Тіло Рух і Патрік Шпіннер. Щоправда, на дистанції 400 метрів, яка завершувала перший день змагань, Рух не зміг фінішувати, і цілком можливо, що завтра Шпіннеру доведеться змагатися хіба що зі своїм результатом.

Без особливих труднощів перемоги у своїх дисциплінах відсвяткували списометальниця Віра Ребрик (57,51) та бігунка на 1500 метрів Ганна Міщенко (4.35,72). “Золотий” дубль на чоловічій півторакілометрівці оформили українці Олександр Борисюк (4.01,72) та Максим Жудін (4.03,29). Також за нами залишилися золоті нагороди на дистанціях 100 метрів у чоловіків та жінок. До речі, Наталія Погребняк стала єдиною атлеткою, яка у фіналі вибігла з 12 секунд — 11,69. А у чоловіків найшвидшими були Віталій Пархоменко (11,04) та Олексій Рємєнь (11,12). На дистанції 10000 метрів наші хлопці також принесли нагороди — Олексій Сітковський “золото” (30.53,20), а Сергій Зачепа “срібло” (31.13,82). А от Юлія Ігнатова на цій самій дистанції зупинилася за крок від п`єдесталу.

Не менш приємним виявилося закінчення змагань і в секторі для стрибків у довжину, де Віктор Кузнецов захопив лідерство ще у першій спробі і до завершення змагань так ним і не поступився. Переможна спроба прийшлася на третю — 7,78 метрів. Віктору Ястребову зачепитися за нагороди не вдалося. Він п`ятий (7,23). Нашим атлетам підказками допомагав відомий український багатоборець Олексій Касьянов.

Своєю присутністю та бронзовою нагородою на 400-метрівці порадувала Юлія Баралей, яку цього року не часто вдавалося побачити на змаганнях (54,75 с). Лише на чотири соті від неї відстала Ольга Завгородня. Українець Андрій Наумов фінішував третім на дистанції 3000 метрів (8.30,72).

Зі “сріблом” та “бронзою” з поля для метання повернулися дискоболи Павло Карсак (58,80) та Микита Нестеренко (56,86). Найдалі послав снаряд француз Жан-Франсуі Стефан Орокьом. А от німець Гордон Вольф, від якого чекали далеких кидків, цього разу був лише п`ятим. Не вдалося виграти медаль і українскьому списометальнику Олександру Тертичному. Результат 68,94 метри забезпечив йому четверту позицію. У переможця Мануеля Нау з Німеччини 75,75 м.

Лідирує Олександр Борисюк. Фото: flacho.ukoz.ru

Leave A Reply

Your email address will not be published.