heshko.com: Гешко – кращий спортсмен України 2006 року!
Головним героєм започаткованої з ініціативи бронзової призерки Олімпіади Олени Говорової церемонії “Герої спортивного року”, яка відбулася 12 квітня 2007 року в столичному міжнародному центрі культури і мистецтв під патронатом Національного Олімпійського комітету та Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, став кіцманський чернівчанин Іван Гешко (офіційний партнер – ГТК “Буковина”). Саме його новостворена “Академія спорту”, до якої увійшли живі легенди вітчизняного спорту, назвала кращим українським спортсменом 2006 року.
Отримавши спеціальний трофей з рук дев’ятиразової олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики Лариси Латиніної та легендарного “напів буковинського” спринтера Валерія Борзова, спортсмен року в Україні у своїй короткій промові передав присутньому бомонду привіт з Буковини, з рідного села Кліводина та Кіцманя, подякував організаторам за гарне свято, висловив слова щирої вдячності батькам, бабусі Орисі (яка його виховала), наставнику Георгію Миронюку, особистому лікареві Аллі Лисенко, меценатам і всім тим, хто допоміг йому пройти шлях від маленького сільського бешкетника до кумира мільйонів прихильників спорту.
– Я народився у звичайній селянській родині, мав далеко не безхмарне дитинство, не за розповідями знаю, що таке матеріальні проблеми, і, як кажуть, вибитися в люди було не так просто, – зазначив Іван. – Тож я вдячній долі за те, що звела мене з тренером Георгієм Миронюком, який став для мене другим батьком і допоміг досягти омріяних висот у спорті. Думаю, і інші номінанти заслуговували на перемогу в номінації, але в спорті має бути один переможець, і я щасливий, що “Академія спорту” зупинила свій вибір на моїй кандидатурі. Було дуже хвилююче виступати перед такою поважною аудиторією, адже у “Жовтневому” зібралися майже всі живі легенди українського спорту, та й не лише спорту. Тим приємніше, що багаторічні виснажливі тренування дали мені можливість заявити про рідний край та близьких людей з такої високої сцени.
Нагадаємо, що раніше Іван був визнаний кращим легкоатлетом 2006 року (премія “Афіна”).
На звання “Спортсмен року” претендували також чемпіон і рекордсмен світу з плавання Олег Лісогор та бронзові призери Олімпіади-2006 з танців на льоду Олена Грушина і Руслан Гончаров. Останніх відзначили в “олімпійській номінації”, а Лісогор отримав титул “Народний вибір” – як переможець SMS-голосування на телеканалі “Мегаспорт”.
Кращою спортсменкою 2006 року “Академія спорту” назвала чемпіонку світу зі спортивної гімнастики Ірину Краснянську. Її наставник Інна Коробчинська стала тренером року. Серед трьох головних претендентів на першість в цій номінації фігурували також тренер Івана Гешка – заслужений працівник фізичної культури і спорту України Георгій Миронюк – та тренер багаторазового чемпіона світу з плавання Олега Лісогора – Віктор Турчин.
Найкращою командою року визнали квартет срібних призерів чемпіонату світу з фехтування на шаблях (Володимир Лукашенко, Владислав Третяк – Київ, Олег Штурбабін, Дмитро Бойко – Нетішин Хмельницької області). На це звання претендували також сенсаційні чвертьфіналісти чемпіонату світу з футболу та жіноча збірна України з шахів, яка виграла Всесвітню шахову олімпіаду.
Головною сенсацією 2006 року назвали перемогу “нового українця” Ібрагіма Алдатова на чемпіонаті світу з вільної боротьби. Конкуренцію йому склали чемпіонка Європи з плавання Анна Хлістунова (Рівне) та чемпіонка Європи зі стрибків у воду Юлія Прокопчук.
Найкращий спортивний організатор року за версією “Академії спорту” – заступник начальника департаменту спорту Мінсім’їмолодьспорту – у минулому срібна призерка Олімпійських ігор, п’ятиразова чемпіонка світу з академічного веслування Ніна Уманець. Менше голосів набрали президент федерації біатлону Володимир Бринзак (Коломия) та президент Національного Паралімпійського комітету України, народний депутат Валерій Сушкевич.
У паралімпійській номінації тріумфувала чотириразова переможниця Паралімпійських ігор (лижні гонки, біатлон) Олена Юрковська. Гідними були і інші претенденти – чотириразова чемпіонка світу з плавання Олена Акопян та триразовий чемпіон світу з легкої атлетики Олександр Іванюхін.
Звання “Меценату спортивного року” дісталося оператору мобільного зв’язку UMC. Щоправда, здивувало те, що деякі “герої спортивного року” користуються послугами “Київ стар”, хоча, за логікою речей, вони могли би мати презентовані безлімітні пакети UMC. Можливо, це тимчасове явище?
Приємно зазначити, що Іван Гешко був хоч і головним, але далеко не єдиним зірковим представником Буковини “Героях спортивного року”. Серед ведучих був екс-актор Чернівецького муздрамтеатру Петро Мага, який у співавторстві з нашим земляком Олегом Шаком написав ще й фінальну пісню урочистості. Крім згаданого Валерія Борзова, до “Академії спорту” увійшов і уродженець Витилівки Кіцманського району – олімпійський чемпіон з гандболу Сергій Кушнірюк, одну з нагород вручав перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк з Хотинщини, дві хітові пісні присутнім подарувала чернівецька естрадна зірка Катя Бужинська, а серед почесних гостей імпрези була і ще одна екс-мешканка Витилівки з Кіцманщини – Марія Омельянович (Данилюк), яка має в активі срібні медалі чемпіонату світу та четверте місце на Олімпіаді-1988 в академічному веслуванні. Це лише ті буковинці, які були “на передньому плані” під час прем’єрної церемонії “Герої спортивного року”.
Звісно, не може не тішити й думка про те, що серед каталізаторів появи “Героїв спортивного року”, напевно, був і автор цих рядків, який не раз пропонував, зокрема, Національному Олімпійському комітету та Мінсім’їмолодьспорту запровадити практику вшанування кращих спортсменів України на прикладі зініційованої шоу-програми “Зірки естради – зіркам спорту”, яка у Чернівцях відбулася цього року вже вчетверте. Сподіваємося, і інший наш позитивний досвід в цьому напрямку стане у нагоді столичним спортивним організаторам.
з питань фізичної культури і спорту
Чернівецької облдержадміністрації
(з місця подій).
Фото автора
|
||||||||||||