Діана Корсун: На «Льодовому майданчику» з юними фігуристами працюють професіонали
Набирає обертів сезон зимових видів спорту. В Чернівцях вже відбулися перші змагання з фігурного катання, і читачам SportBuk.com, напевно, буде цікаво дізнатися про особливості занять цим видом спорту. На наші питання відповіла віце-президент Чернівецького обласного осередку Федерації фігурного катання України Діана Корсун (засновниця школи фігурного катання «Аксель» на «Льодовому майданчику»).
Я знаю, що ви опікуєтеся справами школи фігурного катання на «Льодовому майданчику». Розкажіть, будь ласка, про цю школу.
Школа працює вже третій рік, вона була заснована у вересні 2009 року. У відкритті школи приймала участь тренер Олена Борщевська. Тобто, вона й була першим тренером з фігурного катання на «Майданчику». Власне, сьогодні вона продовжує свою діяльність у нашій школі, проте в Олени був рік перерви. Замість неї працювала Анастасія Листопад, котра також має багато досягнень у фігурному катанні.
Олена Борщевська – досвідчений тренер?
Так, вона є кандидатом у майстри спорту. Сама займається катанням з трьох років і, відповідно, має великий досвід у цьому виді спорту. Олена вже працювала на декількох катках України, не зважаючи на свій досить таки молодий вік – у Вінниці, Маріуполі, Білій Церкві та Києві. Я вважаю, що ми маємо щастя – мати такого тренера і в Чернівцях!
Чому саме Чернівці стали вибором Олени? Вона родом звідси?
Ні, Олена – з Києва, проте, працюючи на різних катках, порівнюючи співпрацю та колективи, ставлення до фігурного катання, вона відзначає Чернівці як те місто, де їй завжди приємно працювати, де є талановиті й перспективні діти, де є нормальні умови та база для роботи. Праця на досягнення, на результат – для Олени головне.
Які вікові групи займаються зараз у вашій школі фігурного катання?
Це дітки від 4 до 13 років. Вони поділяються на дві групи: в першій займаються діти від 4 до 8 років, а в другій – відповідно, старші діти. Спочатку «новенькі» в групи не входять. Ми радимо батькам скористатися індивідуальними тренуваннями, для того, щоб діти могли самостійно хоча б тримати рівновагу і щоб можна було їх далі переводити безпосередньо в групи, де вони вже вивчатимуть початкові вправи.
Чи багато зараз дітей у школі на «Майданчику»?
Ну, наразі ще не дуже багато, але з кожним роком ця кількість збільшується. Звичайно, що тоді, як школа тільки відкрилася, був великий ажіотаж. А зараз вже є багато дітей, які ставлять перед собою мету: великі досягнення, й не тільки на аматорському рівні. Важливо, що завдяки школі фігурного катання залучитися до цього виду спорту змогли не тільки діти, а й дорослі, адже ми також працюємо над проектом під назвою «Недитяче катання». Цей вид спорту є дуже корисним: це укріплення окремих груп м’язів, свіже повітря, добре самопочуття…
Скажіть, а серед дорослих також проходять аматорські змагання з фігурного катання?
Взагалі-то, на Україні такі змагання проводяться щорічно, по кілька разів на рік. В цьому році наші представники їздили та вигравали на змаганнях в інших містах, в минулому році дівчина, яка змаймалася катанням на «Льодовому майданчику» і паралельно працювала тренером по хореографії, зайняла друге місце на турнірі в Харкові.
Яка ваша думка щодо перспектив розвитку фігурного катання в Чернівцях?
Зважаючи на прагнення дітей, які приходять до нас та займаються, ставлять перед собою високі цілі, зважаючи на серйозне бачення розвитку фігурного катання нашим тренером можна сказати, що перспективи є. І перспективи непогані. Ми сподіваємося, що матимемо справжніх чемпіонів, хоча вже на сьогоднішній день їхні результати є дуже непоганими. Особливо якщо прийняти до уваги невеликий срок існування фігурного катання в Чернівцях.
А скільки тренувань у дітей виходить на тиждень?
Звичайна «доза» – чотири години на тиждень, але є діти, які тренуються посилено. Тобто, окрім групових занять, відвідують індивідуальні. Виходить, що окремі юні спортсмени тренуються щодня, навіть по дві години.
Альберт Комарі, sportbuk.com
***