Фото: Всесвітній день здоров’я у Чернівцях
Сьогодні, 7.04.11, відзначається Всесвітній день здоров’я. У рамках цього свята чимало заходів відбулося і у Чернівцях.
В авангарді – «спортивний» факультет ЧНУ
«Найгучніше» День здоров’я відзначили у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича. Точніше на факультеті фізичного виховання і здоров’я людини. Спершу група студентів на чолі із заступником декана Олександрою Цибанюк та завідувачем кафедрою теоретичних основ і методики фізичного виховання Сергієм Мединським влаштували на вулицях міста акцію «Обміняй цигарку на цукерку». За словами п. Олександри, магістри чудово впоралися з цим завданням. І люди переважно схвально сприймали цю ініціативу. Приміром, зупинилася біля «Обмінного пункту» подружня пара – він кинув спершу цигарку, а потім і всю пачку – зі словами: «Сьогодні вже точно кину палити!» Інша поважна панянка, яка, найімовірніше, повернулася із заробітків, щойно запаливши цигарку, потрапила під ввічливу «атаку» студентів. У підсумку цигарка оперативно опинилася «в нокауті», а пані, тримаючи в руках цукерку, телефоном розповідала знайомій, як вона закурила на вулиці і до ней підійшли симпатичні хлопці з пропозицією обміняти цигарку на цукерку – мовляв, було дуже незручно, але приємно, що в Чернівцях такі приємні зміни відбуваються.
А в дзеркальному залі «спортивного» факультету зусиллями кафедри здоров’я людини, рекреації та фітнесу, яку очолює відомий футбольний арбітр, кандидат наук і доцент Юрій Мосейчук, було організовано свято фітнесу. Зокрема, майстер-клас разом із студентами продемонстрували викладачі Олена Мороз (заступник завідувача кафедрою з навчально-методичної роботи) та Олена Гауряк (заступник завідувача кафедрою з виховної роботи). Присутні також побачили показові виступи обдарованих студентів факультету. Присутні заступники декана Тетяна Темерівська (з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент) та Ярослав Зорій (з наукової роботи та інформатизації, кандидат педагогічних наук, доцент) зізналися, що були приємно вражені побаченим і що сьогодні «відкрили» для себе деяких студентів-учасників програми, про творчі здібності яких раніше не знали.
Показові виступи «розбавили» і приємним офіціозом – Сергій Мединський вручив посвідчення і значки «новоспеченим» майстрам спорту з велоспорту Володимиру Крояло і Максиму Горевичу.
Малюки і школярі теж підтримали акцію
У чернівецьких дитячих садочках День здоров’я почали відзначати з самого ранку. Приміром, у ДНЗ №53 для діток старшого та середнього віку організували спортивно-музичні розваги, найстарші здійснили і піший перехід до найближчого парку (ім. Шиллера), а всіх малюки взяли участь у рухливих іграх на свіжому повітрі. Крім цього, фізінструктор і вихователі проводили бесіди з дітьми на тему «Нема здоров’я – нема щастя», а також спілкувалися з батьками про загартовування дітей вдома.
Святкові фізкультурно-спортивні заходи, як повідомив відповідальний у міському управлінні освіти за розвиток фізкультури і спорту Володимир Цуркан, відбулися і у чернівецьких школах.
Мало відбутися і масштабніше свято в парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка, але в останній момент його відмінили. Припускають, що це пов’язано в т.ч. з останніми «гарячими» подіями у міській раді.
Тематичний напрям Дня здоров’я-2011
Всесвітній день здоров’я заснувала Всесвітня організація здоров’я у 1950 році. А саму ідею висунули ще раніше – на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у 1948 році. Тоді ж цей Всесвітній день відзнали 22 липня – в день ратифікації Статуту ВООЗ.
Щороку ВООЗ присвячує Всесвітній день здоров’я певним темам і проводить різноманітні пропагандистські заходи. Причому не лише 7 квітня. Всесвітньому дню здоров’я приділяють увагу у своїх щорічних посланнях навіть Генеральний секретар ООН і Генеральний директор ВООЗ.
У 2011 р. Всесвітній день здоров’я присвячений проблемі стійкості до протимікробних препаратів. За словами представників ВООЗ, якщо сьогодні не вжити відповідних заходів, завтра світ може залишитися без ліків. Саме сьогодні ВООЗ приступила до проведення всесвітньої кампанії із захисту цих ліків для майбутніх поколінь. Стійкість до протимікробних препаратів і її глобальне поширення ставлять під загрозу збереження ефективності багатьох лікарських засобів, що використовуються сьогодні для лікування хворих людей, і в той же час піддають ризику значні успіхи, досягнуті в боротьбі проти основних інфекційних причин смерті.
***
Майстер-клас з фітнесу в ЧНУ
no images were found
***
День здоров’я у ДНЗ №53
no images were found
***