Футбол: Шищенко і Чурілов повернулися до Чернівців

0

Сергій Шищенко та Григорій Чурілов, які залишили тренерський штаб «Буковини» цього міжсезоння, повернулися до Чернівців.

 

Екс-головний тренер «Буковини» та його помічник заїхали до столиці Буковини дорогою до Закарпаття на навчально-тренувальний збір з юнацькою командою «Шахтар» U-19, куди вони перейшли з чернівецької команди.

Сергій Шищенко та Григорій Чурілов подивились контрольний поєдинок «Буковини» проти «Волоки», поспілкувались з представниками чернівецького клубу.

Шищенко зазначив, що, мовляв, цілком ймовірно, що бачитимуться з «Буковиною» і на закарпатських зборах, адже проживатимуть десь по сусідству. А Чурілов зізнався, що сподівається з часом повернутися з Сергієм Юрійовичем працювати у Чернівцях, які, як він наголошував і раніше, мають великі спортивні і, зокрема, футбольні перспективи.


Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з Сергієм Шищенком після призначення його головним тренером юнацького «Шахтаря»:

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО:

Григорій Чурілов та Сергій Шищенко після матчу «Буковина» – «Волока» 26.02.17 у Чернівцях.

***

Під час зимового міжсезоння відбулася зміна головного тренера в «Шахтарі» U19. Команду очолив Сергій Шищенко, який дав інтерв’ю shakhtar.com.

– Сергію Юрійовичу, прийміть щирі вітання з днем народження, а також із призначенням.
– Дякую. Я дуже радий можливості працювати в «Шахтарі». Це великий клуб, і кожен тренер мріє стати його частиною. Для мене настає цікавий життєвий етап: це й престижно, й відповідально, і надасть мені нові знання, значний тренерський досвід. Я щасливий, що цю кар’єрну віху буде пов’язано саме із «Шахтарем».
– Ви вже виступали за «гірників», коли були футболістом. Які спогади лишились про той час?
– Я був у «Шахтарі» п’ять із половиною років – від 1994 до 1999 року, проте відіграв за команду лише два сезони. Це теж був такий етап, яким я дуже задоволений і яким пишаюся. «Шахтар» завжди був великим клубом, і виступати за нього було честю за всіх часів. Звичайно, відтоді він надто змінився – сьогодні на нього рівняється решта команд в Україні. У клубі менеджмент найвищого рівня, дібрано професіоналів у всіх структурах. Відповідно, цілі й результати теж найвищі. Я радий, що «Шахтар» був важливою частиною в моїй кар’єрі футболіста і що тепер тренерський шлях також перетинається з «гірниками».
– Хто входитиме до вашого тренерського штабу?
– Моїми помічниками будуть Григорій Чурилов і Михайло Старостяк, наставник воротарів – Володимир Савченко. Функції й зони відповідальності розподілимо найближчим часом. Також ми матимемо тренера з фізпідготовки.
– Який футбол повинна показувати команда Сергія Шищенка?
– Як і будь-який тренер, я віддаю перевагу ігровій дисципліні. Важливо, щоби був лад в обороні, та при цьому команда демонструвала атакуючий футбол. Ці речі повинні бути в комплексі, необхідний баланс. Є структура гри команд Академії «Шахтаря», яку ми маємо намір використовувати. Хлопцям слід знати свої дії на футбольному полі і правильно виходити з оборони в атаку.
– Як побудуєте роботу під час зимового міжсезоння? Вже встигли познайомитися з підопічними?
– Поки що ні. Колектив збереться 18 січня, наступні два дні присвятимо медогляду, після чого розпочнемо роботу. Плануємо взяти участь у турнірах, що проходитимуть у Києві. Очікується тривалий етап підготовки, оскільки чемпіонат поновлюється у квітні. Я вже переглянув деякі поєдинки й огляди матчів «Шахтаря» U19, хоч, безумовно, детальніше ознайомлюсь із відео. Загалом команда справила гарне враження. Були й невдалі ігри, але помітним є значний потенціал, який можна розвивати. Хлопці дуже талановиті – намагатимемось, аби їхні результати стали іще кращими.
– Враховуючи поточні позиції, які завдання поставлено перед командою цього сезону? Та якими є цілі тренерського штабу на майбутнє?
– Звичайно, ми хочемо перемагати в кожному поєдинку. Спробуємо скоротити відстань від лідера: зробити це буде нелегко, але команда має чималу мотивацію, хлопці віддаватимуть максимум сил. Також залучатимемо до тренувального процесу гравців 2000 року народження, адже слід дивитись у майбутнє. Попрацюємо над тим, аби вони були готові виходити на поле й у матчах чемпіонату.
– Чи тримаєте в голові можливу участь команди в Юнацькій лізі УЄФА наступного сезону?
– Певно, ми всі цього хочемо. Будь-який гравець і тренер прагне брати участь у єврокубках, надто в Лізі чемпіонів та Юнацькій лізі УЄФА відповідно. Сподіваємося на це, проте не забігатимемо наперед і дочекаємось кінця чемпіонату.

***

Вам також можуть сподобатися Ще від автора

Ваш коментар

Ваш электронный адрес не будет опубликован.