Легендарний Раца відсудив фінал Української ліги, а в цей час вдома його «кинули»…

0

З «буковинським підтекстом» у Теребовлі Тернопільської області відбулась фінальна частина волейбольної ліги України серед юнаків 1999-2000 р.н.

 

Команда місцевої ДЮСШ, у складі якої грав і чернівчанин Сергій Турецький, пробилась до

Петро Раца на національних змаганнях у Теребовлі. Фото: terebovlya.org.ua
Петро Раца на національних змаганнях у Теребовлі. Фото: terebovlya.org.ua

фіналу, де перемогла 3:0 «Локомотив» ДЮСШ №8 (Харків). У матчі за 3 місце ДЮСШ м. Прилуки взяла гору над ОДЮСШ м. Запоріжжя.

Приємно зазначити, що кращим універсальним гравцем фінальної частини був визнаний якраз наш земляк Сергій Турецький, який свого часу подавав надії у легкій атлетиці, а потім титулований ветеран Серафім Синицький залучив його до волейбольної секції і розкрив у ньому новий талант.


Також приємно зауважити, що головним арбітром фінальної зустрічі був перший на Буковині майстер спорту з волейболу, суддя національної категорії Петро Раца, який є однією з найавторитетніших особистостей у цьому виді спорту в Україні.

Але є про що сказати у цьому контексті і менш приємного. Поки Петро Григорович судив матчі фінальної частини юнацької волейбольної ліги України, у рідних Чернівцях його «кинули», обравши без нього (як кажуть, за його спиною) делегатом від області для участі у звітно-виборчому Конгресі Федерації волейболу України одного з його учнів-арбітрів Юрія Теслицького. Причому зробили це на трохи дивних «зборах представників волейбольної громади». Чому «дивних»? Тому що збирали цих «представників» здебільшого по освітянській лінії, у чому явно читається зв’язок з одним з претендентів на посаду президента ФВУ Михайлом Мельником, який очолює Комітет з фізичного виховання та спорту МОНУ і, вочевидь, хоче скористатися службовим становищем, аби забезпечити собі якомога більше «підконтрольних» делегатів.

Михайло Мельник є знаним волейбольним арбітром, свого часу не раз судив і матчі Суперліги за участю чернівецького «Будівельника», давно знається і з Петром Рацею, перебувають у теплих, дружніх стосунках. І цілком ймовірно, що сам Петро Григорович міг би бути потенційним виборцем п. Мельника, якби знову був делегатом від Буковини на Конгресі, як багато разів до цього. Але…

Найгостріше на ці «дивні вибори делегата» від області відреагували на Новоселиччині, яка багато років є лідером буковинського волейболу. Нагадаємо, що у цьому районі проводяться найбільш масові змагання з цього виду спорту, а команда «Колос-Роднічок» останніх два сезони виступала у вищій професійній лізі України, де нещодавно вперше здобула бронзові нагороди. І у Новоселицькому районі, певно, діє єдина у нашому краї офіційно зареєстрована федерація волейболу (президент – Влад Динту). Але ні представників команди «Колос-Роднічок», ні Новоселицької федерації на згадані вище збори чомусь не запросили. Натомість хтось ніби «уповноважив» представляти там Новоселицький район одного із гравців волейбольної команди ЧНУ, яку тренує Юрій Теслицький – викладач факультету фізичної культури і здоров’я людини.

Юрій теж є волейбольним арбітром, обслуговує і матчі вищої ліги України. Можливо, і варто обрати Юрія Теслицького делегатом на звітно-виборчий Конгрес ФВУ, але це треба робити без застосування адмінресурсу і справді представниками волейбольної громади, а не голосами викликаних на збори «добровільно-примусово» працівників, які в тій чи іншій мірі залежать від керівника Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ… Якось не дуже гарно… Тим більше, коли цим адмінресурсом так негарно, «за спиною», як кажуть, посунули в бік таку авторитетну у вітчизняному волейболі особистість, як Петро Григорович Раца…

Цікаво, таки змириться буковинська волейбольна громада з «такими» методами?.. Чи все ж зберуться реальною волейбольною громадою, без адміністративного тиску, і вирішать цивілізовано, хто має бути делегатом від Буковини на Конгресі ФВУ і якого кандидата він там має підтримати…

До відома, наразі кандидатів у президент ФВУ є троє: чинний президент національної федерації Володимир Васильович Туровський (з 1991 р. по 2004 р. працював держтренером з волейболу у Держкомспорті України, з 1995 р. був першим віце-президентом, а з 2004 р. – президентом ФВУ), президент флагмана вітчизняного волейболу ВК «Локомотив» (Харків) Євген Васильович Щербина (нині він перший віце-президент ФВУ) та Михайло Григорович Мельник (з літа 2014 р. – голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ, до цього працював заступником директора департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА).

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.