«Буковину» знищити не можна підтримати! (де влада поставить кому?)

0

Футбольний сезон 2015/16 чернівецька «Буковина» має провести вже у другій лізі. Але… Дуже великими були сподівання на те, що внаслідок організаційних рішень чернівчани таки залишаться у І лізі. І тепер складно сказати, як «несподіване» пониження у класі реально вплине на долю команди…

150623-FK-Bukovyna-buty-ne-buty

Вилетіли, але… мали залишитись

За підсумками сезоу-2014/15 «Буковина», як відомо, посіла останнє місце у І лізі і, зрозуміло, мала опуститися у ІІ лігу. Проте тривалий час у футбольних кулуарах точилися розмови про те, що І лігу можуть розширити до 18-ти команд, а отже і «Буковина» збереже прописку у другому вітчизняному дивізіоні. Надії на це були. І не лише тому, що у нас є «лоббі» в особі віце-президента ФФУ Василя Орлецького. Виглядало цілком ймовірно, що керівництво ПФЛ може піти на певне зміцнення І ліги, в якій клубам в силу різних обставин, як правило, таки легше виживати, ніж у другій. Але ці надії розтанули 19 червня, коли на черговій ХХІV Конференції ПФЛ (у Будинку футболу в Києві) було вирішено, що у І лізі залишається 16 команд. Для нас це означає: «Здрастуй, ІІ ліга»…

Клуби, які залишають і поповнюють ряди ПФЛ

Професійну футбольну лігу залишають шість клубів: ФК «Олександрія» (переможець першої ліги, переходить у Прем’єр-лігу), «НПГУ-Макіїввугілля» (Макіївка), «Сталь» (Алчевськ), «Сталь» (Дніпродзержинськ, у зв’язку з об’єднанням з ФК «Металург» Донецьк), «Шахтар» (Свердловськ) та «Шахтар-3» (Донецьк).

Атестати клубів ПФЛ і членство в організації, як повідомляє pfl.ua, отримали наступні клуби: перша ліга – «Авангард» (Краматорськ, поновлює виступи у цьому дивізіоні), «Іллічівець» (Маріуполь, перейшов з Прем’єр-ліги); друга ліга – «Арсенал» (Київ), «Барса» (Суми), «Інгулець» (Петрово), «Колос» (Ковалівка), «Мир» (Горностаївка). «Нікополь-НПГУ» (замість «НПГУ-Макіїввугілля»). Клуб «Верес» (Рівне) отримав можливість пройти процедуру атестації в порядку виключення, а в разі позитивного результату він розпочне сезон у змаганнях серед команд клубів другої ліги.

У ІІ лізі попередньо мають брати участь 14 команд. Якщо їх буде менше, не виключено, що застосують 3-колову систему розіграшу.

Базовий день першого туру нового сезону – 26 липня.

Що буде далі з «Буковиною»?..

Отож, чернівецькій «Буковині» належить провести наступний сезон у ІІ лізі і спробувати довести, що претензії на збереження першолігового статусу були не випадковими.

Правда, для цього мало просто бажання і амбіцій…

Питання номер 1: чи матиме «Буковина» достатньо фінансів для того, аби зберегти кращих гравців і якісно доукомплектуватися для боротьби за провідні позиції у ІІ лізі?

Після того, як стало відомо, що І лігу не розширять, чернівецьку команду вирішили залишити чимало футболістів, у т.ч. таких, на яких можна було розраховувати в контексті боротьби за повернення до другого дивізіону. Чому? А тому, що в І лізі, якщо й не заробляти багато (а в Чернівцях останнім часом заробітки були достатньо скромними), можна бодай непогано «засвітитися» з перспективою перейти у матеріально благополучніший клуб. У цьому ж контексті загострюється проблема залучення нових виконавців в команду. Зрозуміло, що «під завдання» (а отже і під хороші зарплати і преміальні) можна підібрати непоганий склад. Але…

Яким є реально становище ФК «Буковина»?.. З одного боку, ніби непоганим. Новий президент клубу Сергій Гринюк зумів «запалити» ідеєю підтримки «Буковини» і владу, і чимало колег-бізнесменів. Плюс цікавіше запрацював менеджмент клубу, що теж посприяло залученню «додаткових» коштів. У підсумку за «гринюковський період» вдалося фактично розібратися з основними боргами за минулий період і вийти на певні перспективи.

Влада підтримує команду ділом чи лише деклараціями?

Правда, є і суттєві «АЛЕ»… Місцева влада реально дуже скромно підтримує чернівецьку команду. Це м’яко кажучи. Міська влада надає базу, що, зрозуміло, важливо. Але для того, щоби команда виступала у професійній лізі, потрібні ще кошти на зарплати гравцям, тренерам, персоналу, а також на стартовий внесок, поїздки на тури тощо. А грошовий внесок у підтримку «Буковини» від міської влади становив лише декілька відсотків від загального бюджету, а обласної влади – 0 (нуль)…

Кажуть, цього тижня депутати міськради мають розглянути питання збільшення допомоги клубу з 200 до 400 тис. грн. Це чудово, але реально малий відсоток від необхідних коштів навіть для того, щоби команда «просто грала» у ІІ лізі…

Ще одне немаловажне «АЛЕ» полягає в тому, що всію цю допомогу, яку вдавалося залучити новому керівництву клубу, бізнесмени надавали «під І лігу». І зовсім не факт, що всі ці (або інші) бізнесмени погодяться допомагати друголіговій «Буковині»…

Та й той же Віктор Мглинець, який «прийняв тренерську естафету» від Юрія Гія, не знати чи схоче тренувати команду ІІ ліги без реальних перспектив підвищитися у класі…

Тоді якими ж є реальні перспективи «Буковини» нині?..

Як це не банально звучить, найбільше зараз залежить саме від влади. По-перше, з місцевих бюджетів можна підтримувати команду і суттєвіше, ніж 200 (або 400 тис.) і 0, як у нас. І є чимало прикладів, коли в інших регіонах командам майстрів виділяють з бюджету значно більші суми. По-друге (хоча це може бути по-перше), всі розуміють, що влада може «переконати» найбагатших з місцевих багатіїв взяти команду під свій патронат. Але чи буде влада когось просити? Чи, може, вже просить, але не на футбол?..

Як би там не було, без серйозної (і не лише моральної) підтримки з боку влади (і бажано не лише міської) «Буковина» може знову опинитися в «зоні виживання» або навіть на межі припинення існування… Звучить жорстоко, але, на жаль, наразі достатньо реалістично. Тому чекаємо на «футбольні ходи» влади – не декларативні, а практичні…

А ви що думаєте з цього приводу?

SportBuk.com

Доля футбольного клубу «Буковина»

View Results

Loading ... Loading ...

***

Leave A Reply

Your email address will not be published.