Через трагедію в Києві участь у CrossHill у Чернівцях – лише за медичним допуском
Спортсменам і любителям бігу, які заявились і мають намір взяти участь у змаганнях з бігу «CrossHill» у Чернівцях в неділю, 24.05.15, необхідно надати організаторам довідку від лікаря із допуском до участі у пробігу.
На цьому наголосили під час засідання відповідної робочої групи у Чернівецькій міській раді 20.05.15. Організаторів попередили письмово, що до участі у змаганнях слід допускати «виключно тих осіб, які пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до фізичних навантажень».
Для спортсменів це звична справа, адже до участі у змаганнях без медичного допуску їх не допускають. Представники спортивних шкіл і клубів, як правило, проходять медобстеження щонайменше двічі на рік у лікарсько-фізкультурному диспансері.
А ось «прості любителі бігу», зазвичай, не мають бажання ходити по лікарях за цим медичним допуском. І коли мова йде про «масовки» (символічні забіги і т.п.), де не визначають переможців, організатори нерідко йдуть на винятки, допускаючи учасників, які на місці засвідчують власним підписом, що відповідають за стан свого здоров’я, розуміють можливі ризики і у разі проблем не матимуть претензій до організаторів (за неповнолітніх підписують батьки або офіційні опікуни). А ось коли мова про змагання, ці винятки несуть набагато більший ризик для організаторів…
Особливу увагу цьому пункту регламенту змагань тепер приділяють ще й тому, що в Києві 26 квітня 2015 р. під час напівмарафону «Біг за Україну» у одного з учасників (29-річного) після фінішу зупинилось серце і врятувати його, на жаль, не вдалося. На тому ж пробігу, як повідомляє 24tv.ua, ще 12-х учасників було госпіталізовано, з яких двоє опинились у реанімації…
Медичне забезпечення на київському напівмарафоні було належним (на змаганнях працювали 9 карет швидкої допомоги та окрема бригада, яка стежила за мотоперегонами на мопедах). Та й учасники, які постраждали, мали медичний допуск… Проте уникнути трагедії не вдалося…
Власне, всі розуміють, що наявність медичного досвіду аж ніяк не страхує від можливих проблем, пов’язаних з надмірними навантаженнями. Та й не лише навантаження часом стають причиною проблем, у т.ч. фатальних (пригадуємо, як у 2005 р. на турнірі з міні-футболу у Чернівцях прямо під час матчу впав і більше не приходив до себе відомий шоу-мен, в минулому спортсмен Михайло Добрянський, у якого обірвався тромб…).
Проте порядок проведення змагань в Україні вимагає, аби учасники мали медичний допуск. А якщо допускати до участі у змаганнях без нього, у разі проблем зі здоров’ям або, не дай Боже, фатального випадку, організатори потім мають чимало неприємних клопотів та проблем…
Враховуючи ці «нюанси», просимо учасників прем’єрного Чернівецького напівмарафону «CrossHill» все-таки не полінуватися і пройти медичний огляд, аби отримати медичний допуск і не підставляти організаторів, які докладають багато зусиль, щоби влаштувати гарне спортивне свято.
«Стандартно» меддопуск можна отримати в обласному лікарсько-фізкультурному диспансері (вул. Стеценка, 3, в районі стадіону «Буковина»), або у поліклініці за місцем проживання.
В інтернеті заявитися для участі у названих змаганнях можна було до 20 травня 2015 р. включно.
У тему…
До слова, під час інтернет-реєстрації для участі у символічному «Бігу Миру» 17 травня 2015 р. у Чернівцях, організатори цікавились у потенційних учасників, чи готові вони принести довідку від лікаря з медичним допуском. Як і прогнозували, лише одиниці виявили таку готовність… Очевидно, що назріла потреба змінити порядок проведення змагань і узаконити можливість допуску до участі за умови, коли учасник письмово підтверджує, що відповідає за стан свого здоров’я, усвідомлює можливі ризики і у разі проблем не матиме претензій до організаторів…