Легка атлетика: Україна не без участі Буковини виграла матч в Румунії
Юніорська збірна України з легкої атлетики, в якій була представлена і Буковина, виграла міжнародну матчеву зустріч Ізраїль-Кіпр-Румунія-Україна, яка гостювала у румунському місті Пітешть.

До Румунії наша збірна їхала через Чернівці. До столиці Буковини збірники з’їхалися поїздами, тут їх зустрів зірковий керівник обласного відділення НОК України і заступник голови обласної федерації легкої атлетики Іван Гешко, а далі наша команда на місцевому автобусі вирушила до м. Пітешть.
Приємно зазначити, що до збірної для участі у цій матчевій зустрічі були запрошені і двоє буковинців – титулований Михайло Яворський з Новоселиччині (нині тренується у Запоріжжі і представляє консолідовано дві області) та чернівчанин Максим Кузін (ДЮСШ «Авангард» ФСТ «Україна», тренер – Геннадій Слюсарєв), який торік на командному чемпіонаті України серед юнаків у Кіровограді виборов друге місце на 100-метрівці з результатом 11,16.
Але, як повідомила SportBuk.com секретар обласної федерації легкої атлетики МС Олена Парнета, Максим напередодні виїзду захворів, 2 дні мав температуру 39 градусів і, відповідно, змушений був залишитися вдома.
Михайло Яворський біг дистанцію 200 м, на якій показав четвертий результат (22,57). А в естафеті 4х100 м, в якій, крім Михайла, бігли Єгор Криворучко, Михайло Тютюнніков та Микита Чесак, збірна України показала другий результат (42,95) після Румунії (41,65).
У командній боротьбі впевнену перемогу святкувала збірна України.
Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю зі старшим тренером збірної України з резерву Валерієм Ємельянцевим, який відповів на запитання uaf.org.ua.
– Дорога була важкувата. 650 кілометрів їхали 13 годин. У Румунії дороги гарні, але вузькі. Населені пункти один за одним, ні автобану, ні об’їзної траси. Автобус не міг їхати швидше 90 кілометрів на годину – обмежувач стояв.
– І тим не менш, результатами поїздки, певно, задоволені.
– Як на даному етапі, коли йде підготовка до сезону, атлети тільки розкачуються на техніку, виконують великі обсяги роботи, результати нормальні. Аліну Калістратову, яка виграла 200 метрів (23,77) визнали найкращою легкоатлеткою змагань. Також добре виступили, зокрема, у потрійному стрибку Антон Давиденко (15.20) та Дарья Дьяченко (13.08), у стрибках у довжину Владислав Мазур (7.58) та Єлизавета Бабій (6.10), у висоті Олександр Баранніков (2.08), у жердині Тарас Шевцов та Олександр Кононихін (обоє по 4.70). Взагалі, хлопці та дівчата, а загалом у нашій команді було 38 атлетів, – молодці, не підкачали. Результати обнадіюють, до початку сезону мають ще додати.
– Сезон починається вже у травні. Тренувальні збори для цієї вікової групи будуть проводитися?
– Зараз в них не має сенсу, адже у дітей якраз завершується навчання, йдуть екзамени. Ось і до Румунії частина лідерів не змогла поїхати, тому що 24 квітня здавали ЗНО з української мови.
Поки що – лише змагання. Зараз юнаки перебувають у Кіровограді на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР. Це – один з етапів підготовки до чемпіонату світу. Там же наприкінці травня відбудеться командний чемпіонат України серед юніорів, де будемо переглядати атлетів цієї вікової групи на європейську першість. Останній відбір у них відбудеться у середині червня у Харкові на чемпіонаті України. А 25-26 червня у Кіровограді на національній першості серед атлетів 1998 року народження визначимо команди, які представлятимуть Україну на чемпіонаті світу та Європейському Олімпійському фестивалі.
Тритижневі тренувальні збори плануємо у Конча-Заспі у червні-липні, вже перед від’їздом на головні старти сезону. 13 липня юнаки відлітають до Колумбії на чемпіонат світу, а наступного дня – юніори до Швеції на чемпіонат Європи.
Повні результати змагань дивіться ТУТ.