Вільна боротьба: Буковинці командою – на призовому п’єдесталі ЧУ-2014!

0

Уперше за часів незалежності Чернівецька область командою увійшла до числа призерів чемпіонату України з вільної боротьби.

141031-borotba-Ukr-sport-if-ua
Фото: sport.if.ua

Ця історична для буковинської вільної боротьби подія сталась в Івано-Франківську, де гостював чемпіонат України серед юнаків та дівчат 1999-2000 рр.н.

Попередній командний призовий успіх, як згадує почесний президент обласної федерації Корнелій Жукотинський, датується орієнтовно 1970-м роком, коли буковинці у Севастополі вибороли друге командне місце на юніорському чемпіонаті УРСР. У тій команді виступали Віктор Купчинський, Євген Слободян та інші, а тренували їх Володимир Кудрявцев, Георгій Фанченко (на жаль, обох вже немає серед живих), Ігор Чарний (проживає у США).

У цьому контексті варто згадати і третє командне місце Чернівецької області на студентському чемпіонаті України 2012 р., який відбувся у Чернівцях.


І ось тепер маємо «бронзовий» успіх юних буковинців на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат 1999-2000 рр.н. в Івано-Франківську.

Індивідуально срібними призерами стали Михайло Храб (53 кг, ОДЮСШ, тренер – Дан Статник), Олександр Вишняк (59 кг, ОДЮСШ, Дан Статник, у фіналі поступився Євгену Дубовому з Івано-Франківської області) та Андрій Білійчук (32 кг, Кельменці, Вадим Гуляк), а «бронзи» здобули Соломія Винник 44 кг, ОДЮСШ, Сергій Одинак, 16 учасниць в категорії, 3 сутички виграла, одну програла) та Олександр Вишницькій (38 кг, с. Мілієве Вижницького району, «Колос», Максим Фока, вчиться в ЛУФК).

Андрій Чекмак (Кельменці) зупинився за крок до п’єдесталу у категорії до 35 кг – 5 місце, Євген Мельничук (ДЮСШ №1 м. Чернівці, Ян Козловський) посів 7 місце у категорії до 73 кг, а восьмими були Андрій Сербенчук (73 кг, ОДЮСШ, Сергій Одинак) та Георгій Іфтодій (100 кг, ДЮСШ №1, Дмитро Перчула).

Таким чином, усі буковинці дали залікові очки, тобто увійшли до першої десятки (1 м – 10 очок. 2 м – 9 очок…, 10 м – 1 очко). У загальнокомандній боротьбі Чернівецька область пропустила вперед лише Одеську та Харківську області.

Наставником збірної області є тренер обласної ДЮСШ Сергій Одинак-старший.

Найпопулярнішими за кількістю учасників, як зазначає sport.if.ua, були дві категорії – 47 та 59 кг, в яких нараховувалося понад 40 борців.

Дівчата 

30 кг

1. Катерина Ткаченко (Донецька обл.)

2. Ангеліна Сомська (Волинська)

3. Світлана Романюк (Волинська)

32 кг

1. Влада Кушнір (Рівненська обл.)

2. Ірина Пархомець (Житомирська)

3. Катерина Прокопович (Рівненська)

34 кг

1. Оля Дорошенко (Житомирська)

2. Анастасія Падошик (Волинська)

3. Оля Мельник (Івано-Франківська)

3. Олеса Матвєєва (Донецька)

37 кг

1. Лілія Маланчук (Київська)

2. Олександра Неприцкая (Одеська)

3. Анастасія Дідів (Запоріжська)

3. Юлія Третяк (Донецька)

40 кг

1. Марта Паньків (Івано-Франківська)

2. Христина Забігайло (Дніпропетровська)

3. Анастасія Алпеєва (Волинська)

3. Мирослава Кириловець (Київська)

44 кг

1. Вероніка Рябоволова (Львівська)

2. Катерина Чаленко (Запоріжська)

3. Соломія Винник (Чернівецька)

3. Оксана Чудик (Львівська)

48 кг

1. Катерина Зелених (Донецька)

2. Яна Сорока (Львівська)

3. Анна Глемейда (Київська)

3. Влада Шуніна (Дніпропетровська)

52 кг

1. Аліна Акобія (Київська)

2. Христина Тимофіїв (Львівська)

3. Ілона Кравців (Івано-Франківська)

3. Світлана Середюк (Запоріжська)

57 кг

1. Дарина Бобрулько (Донецька)

2. Дарія Сич (Хмельницька)

3. Каріна Колесник (Київська)

3. Романа Вовчак (Львівська)

62 кг

1. Дарина Туровчук (Волинська)

2. Анна Мазуркевич (Київська)

3. Христина Малявка (Харківська)

3. Вероніка Минка (Харківська)

70 кг

1. Марія Кирея (Хмельницька)

2. Олександра Іщенко (Хмельницька)

3. Юлія Бахуринська (Житомирська)

3. Катерина Путій (Львівська)

 

Хлопці 

32 кг

1. Сергій Терзі (Одеська область)

2. Андрій Білійчук (Чернівецька)

3. Андрій Терзі (Одеська)

3. Андрій Ткач (Тернопільська)

35 кг

1. Олег Гайдар (Харківська)

2. Володимир Сержантов (Волинська)

3. Віталій Година (Київська)

3. Влад Смірнов (Дніпропетровська)

5. Андрій Чекмак (Чернівецька, Кельменці)

38 кг

1. Сергій Мармалюк (Київська)

2. Макар Вигівський (Київська)

3. Олександр Вишницький (Чернівецька)

3. Артем Кривенко (Полтавська)

42 кг

1. Каміль Керимов (Харківська)

2. Мухаммед Алієв (Харківська)

3. Владислав Остапенко (Київська)

3. Ярослав Жеребило (Житомирська)

47 кг

1. Андрій Джелеп (Івано-Франківська)

2. Валентин Блясецький (Івано-Франківська)

3. Олександр Димов (Одеська)

3. Юрій Постол (Одеська)

53 кг

1. Денис Бороган (Харківська)

2. Михайло Храб (Чернівецька)

3. Микита Мозолевський (Донецька)

3. Олександр Скумін (Житомирська)

59 кг

1. Євген Дубовий (Івано-Франківська)

2. Олександр Вишняк (Чернівецька)

3. Ерік Арушанян (Харківська)

3. Семен Корбов (Одеська)

66 кг

1. Артур Березовський (Хмельницька)

2. Ігор Коцур (Запоріжська)

3. Артем Гулько (Одеська)

3. Дмитро Ключка (Одеська)

73 кг

1. Андрій Гика (Хмельницька)

2. Олександр Гимишли (Одеська)

3. Тимур Сейфі (Запоріжська)

3. Олександр Іванков (Донецька)

7. Євген Мельничук (Чернівецька, ДЮСШ №1 м. Чернівці)

8. Андрій Сербенчук (Чернівецька, ОДЮСШ)

85 кг

1. Максим Курій (Львівська)

2. Іван Швидкий (Одеська)

3. Роман Нінець (Житомирська)

3. Сергій Велєв (Одеська)

100 кг

1. Юрій Ідзінський (Львівська)

2. Олександр Маслюк (Херсонська)

3. Назар Юхта (Київ)

3. Роман Довгалюк (Херсонська)

8. Георгій Іфтодій (Чернівецька,  ДЮСШ №1).

***

Фото: Студентський Чемпіонат України з вільної, жіночої та греко-римської боротьби у Чернівцях

***

Вам також можуть сподобатися Ще від автора

Ваш коментар

Ваш электронный адрес не будет опубликован.