Війна проти голови ФФУ Конькова: випадкові «штанги» чи свідома дезінформація?

0

Розгорнувши інформаційну війну проти президента Федерації футболу України Анатолія Конькова, його «доброзичливці» роблять голослівні анонімні заяви, в т.ч. «нижче пояса», і відверто маніпулюють фактами.

Наймасштабнішим поки що став анонімний інформаційний «наїзд» на Конькова на сайті ua-football.com.

Анатолій Коньков і Анатолій Попов. Фото: Наталія Ільїна
Анатолій Коньков і Анатолій Попов. Фото: Наталія Ільїна

Негативну інформацію там «злили» люди, які назвалися співробітниками Федерації футболу України. Але… Анонімки, як правило, не викликають ні великої поваги до таємних авторів, ні особливої довіри до викладеної інформації.

Нижче пропонуємо ознайомитися із згаданим матеріалом (і не лише), спрямованим проти Конькова. І звернути увагу на деякі відверті «штанги» та ознаки аморальності і непрофесійності. Утім, напевно, у боротьбі за посаду керманича національної федерації футболу всі засоби добрі?..

Анонімщики дозволяють собі писати, що керманич ФФУ Анатолій Коньков їздить у відрядження з коханкою. Але ніяких доказів цього, звісно, немає. А без доказів це лише чиїсь фантазії і, попутно, привід для можливих судових позовів проти редакції.

Інформація про дорогі поїздки за кордон на заходи УЄФА або ФІФА носять маніпулятивний характер, оскільки, зазвичай, витрати на відрядження голови беруть на себе, відповідно, європейська або світова федерація. Але про це автори анонімки умовчують.


«Специфічним» є і висновок «фахівців-анонімщиків» про те, що на 214 тис. 850 грн. 59 коп., які вони нарахували в кошторисах відряджень Конькова, можна було багато «накупити м’ячів і форми для дітей, набудувати полів»… М’ячів справді можна було б накупити немало (хоча теж залежно від їхньої якості), форми, зрозуміло – менше. А ось щодо «полів»… Пригадується, у серпні 2013 р. у селі Білоусівка Сокирянського району на Буковині відкрили футбольне поле з натуральним «застеленим» газоном, на що, за словами губернатора, пішло близько мільйона гривень. А 214 тис. грн. не вистачило б навіть для облаштування одного міні-футбольного майданчика з штучним покриттям. Плюс, якщо вже аналізувати серйозно витрати на відрядження, слід було б відмінісувати від загальної суми те, що бере на себе УЄФА або ФІФА. І орієнтуватися не на затверджені кошториси, а на авансові звіти по факту.

Теза про розширений штат за час роботи Конькова на чолі федерації теж може містити маніпуляції, адже можна реально скоротити кількість ставок, а людей, навпаки, збільшити, якщо частина з них працює, приміром, на пів або навіть чверть ставки… Такий аналіз анонімщики не провели. Чому? Можливо, тому що ця інформація не дала би привід для «вдалого наїзду».

Маніпулювати інформацією щодо кадрів, можливо, й легше, коли не фігурують конкретні прізвища, а лише якісь загальні негативні натяки. Але, як мінімум, ми, буковинці, у цій частині «наїзду» легко розпізнаємо чергову «штангу», оскільки нескладно здогадатися, що «власник бензозаправки» на посаді одного із заступників голови Комітету національних збірних команд ФФУ – це наш земляк Василь Орлецький. І якщо для анонімщиків він просто «власник заправки», то для нас він випускник Кам’янець-Подільського педінституту (за фізкультурним фахом), який 13 років пропрацював викладачем фізвиховання. Суддя республіканської категорії з футболу, пізніше бізнесмен, який патронував ФК «Лужани», з яким виборов у 2000 р. Кубок України, у 2007 р. «бронзу» і у 2008 р. «золото» Чемпіонату України серед аматорів. А у 2010 р. він став президентом ФК «Буковина», який саме того сезону вийшов до І ліги. І саме «власник заправки» особисто наполіг на поверненні до «Буковини» Руслана Гунчака, який першим серед буковинців став кращим гравцем і бомбардиром І ліги. А з 2012 р. Василь Орлецький очолює обласну федерацію футболу, швидко заробивши позитивні відгуки про роботу на цій громадській посаді. Але звідки анонімщикам про це знати, для них Орлецький – просто «власник бензозаправки», який, наскільки пригадується, насмілився на своїй посаді у ФФУ посягнути на святе: зменшив невиправдано щедрий бюджет однієї з вікових збірних, який готував явно не Коньков. Можливо, на тій завищеності хтось мав щось заробити? Може, якраз це і є насправді головною причиною претензій до «власника бензозаправки», який «лізе куди не слід»?..

Є такий вислів: «Маленька брехня породжує велику недовіру». А тут є не одна «маленька брехня». І це змушує замислюватися, чи не є це все свідомою маніпуляцією і дезінформацією з метою дискредитації Анатолія Конькова, аби звільнити крісло президента ФФУ для когось іншого?

Наразі відкрито проти Конькова почав висловлюватися Анатолій Попов. Якби Анатолій Володимирович лише нещодавно прийшов у федерацію, можна було б поаплодувати його принциповості і бажанню навести порядок. Але ж він працює першим заступником президента з часу появи Конькова у ФФУ. То як так сталось, що раніше п. Анатолій не помічав негативних нюансів в роботі «шефа», який взяв його на цю посаду, а тепер раптом ледь не все підряд критикує? До речі, зверніть увагу, що на деяких кошторисах є і підпис Попова. Навіщо підписував, якщо вважав ті документи «корупційними»? Та й взагалі це швидше виглядає з його боку, як «ніж в спину»…

До слова, а чи не Попов часом займався тими скандальними кількома десятками тисяч м’ячів, придбання яких Коньков заблокував через підозрілу якість? (а якщо якість нижча, то й ціна могла бути завищеною, правда?) Може, це теж багато чого пояснює?..

Аби читачі розуміли, що я не є «фанатом» теперішнього президента ФФУ, зауважу, що свого часу, працюючи керівником обласного спорту на Буковині, я був ініціатором і автором тексту клопотання крайової влади щодо присвоєння звання Героя України Григорію Суркісу (за його особистий внесок у здобуття права прийняти Євро-2012). А Коньков, як відомо, замінив Суркіса на чолі федерації не без «гострої боротьби» (ті події шанувальники футболу, гадаю, ще добре пам’ятають).

Та й згаданий Василь Орлецький «посунув» з посади голови обласної федерації футболу Петра Кобичика, при якому я виконував на громадських засадах функції прес-аташе. Орлецький, ставши головою, взяв у федерацію прес-аташе вже на зарплату, але не мене. Тож у мене ніби міг бути навіть привід ображатися…

Але мова тут не про особисте, а про справу. І про маніпуляції, які особисто я не «переварюю». Тому й звернув увагу на деякі підозрілі «нюанси» або відверті «штанги» інформаційної кампанії проти Конькова і Ко.

Якщо Попов та інші працівники Федерації футболу України справді хочуть очистити футбол від зловживань та інших негативних проявів, нехай би не атакували «з кущів». Якщо вже займатися «футбольною люстрацією», то хай би були відверті принципові розмови в колективі, з серйозними «розборами польотів» на виконкомах. А за потреби нехай залучають і інші компетентні органи. Але бажано, як кажуть, помічати і пеньок у власному оці, а не лише порошину в чужім…

І ще один «цікавий» факт. Як відомо, нещодавно мало місце захоплення приміщення ФФУ, під час якого Анатолія Конькова ніби-то представники Правого сектору намагалися змусити написати заяву про відставку. «Переконати» не вдалося, тож далі пішли «анонімки». Схоже, це теж дещо пояснює в контексті боротьби за крісло президента ФФУ…

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

Нижче деякі матеріали відповідної тематики (мовою оригіналу).

Работники ФФУ: Коньков – коррупционер

Представители ФФУ предоставили UA-Футбол документы, свидетельствующие о вопиющей коррупционной деятельности своего руководителя.

Открытое письмо сотрудников ФФУ к футбольной общественности Украины

Когда в Федерацию футбола Украины пришел Коньков А. Д., в его штате было 190 человек. Сегодня – более 220. Но это притом, что в своей предвыборной программе он обещал сократить численность сотрудников на одну треть! Справедливости ради следует отметить – многих людей он сократил. Но сократил квалифицированных специалистов по своим направлениям, которые проработали в Федерации по 10-15 лет. А вместо них набрал подхалимов и дармоедов…

На работу принимаются только друзья, кумовья, дети, внуки и любовницы. Большей частью подразделений руководят исключительно приближенные к Конькову А. Д. люди. Они себе подбирают штат по тому же принципу. И как результат создалась «Семья» в худшем понимании.

При этом создается впечатление, что сегодня главный критерий подбора кадров у Конькова А. Д. – кандидат должен быть тупее, чем он. Не профессиональные качества, а личная преданность и послушание. Ни стаж, ни образование, ни квалифицированность никого не интересуют. Главное, чтобы «свой» – и тогда тебя и высокой зарплатой обеспечат, и служебную машину в пользование дадут, и в командировки за рубеж отправят, и прочими благами снабдят. А самое близкое окружение вообще – «каста неприкосновенных»: хозяйничают в Федерации как у себя дома. И даже в командировках их обеспечивают королевскими условиями: начиная от полетов бизнес-классом и заканчивая проживанием в шикарных гостиницах. И что самое страшное, все эти блатные особы как специалисты – «0». Основные их качества – наглость, грубость, хамство.

Приведем лишь несколько примеров:

1. Управление информации ФФУ возглавил 22-летний выпускник режиссерского отделения театрального института, пасынок друга Конькова А. Д. – «регионала», мэра Вышгорода (город, в котором проживает Коньков А. Д.).

2. Помощницей по юридическим вопросам Коньков А. Д. назначил никому неизвестную в украинском футболе малообразованную юристку, вознаградив ее за неизвестные заслуги огромной по меркам большинства сотрудников зарплатой и даже служебной машиной.

3. Одним из заместителей председателя Комитета национальных сборных команд ФФУ (комитета, который в свое время возглавлял Лобановский В. В., в котором работали Базилевич О. П., Сабо Й. Й., Альтман С. И.) Коньков А. Д. назначил владельца бензозаправки.

И такое в нашей Федерации сплошь и рядом…

Возникает настойчивое ощущение, что у Конькова А. Д. крыша поехала. Он оформил на работу кучу советников и помощников для личных целей. Его и его жену обслуживают три (!) служебных автомобиля Федерации. В служебных поездках по делам ФИФА и УЕФА Коньков А. Д. берет с собой секретаршу-любовницу, которая также пользуется всеми ВИП-благами за казенный счет. А на решающий матч отбора на Чемпионат мира-2014 с национальной сборной командой Франции он и его ближайшие «помощники» полетели в Париж с женами. Естественно, за средства ФФУ, то есть всего футбольного сообщества страны! При этом жены размещались в бизнес-классе, а члены Исполкома ФФУ и команда – в эконом. Ни стыда, ни совести!

Все закупки для нужд ФФУ осуществляются по завышенным ценам. Работа Конькова А. Д. и его ближайшего окружения построена на основе взяток и откатов.

Изложенное выше – это лишь малая часть того, что Коньков А. Д. и его окружение совершают. Поверьте – это правда, и его легко подтвердить, если провести соответствующую проверку. Данное письмо не анонимка, а крик души по тому, что творит Коньков А. Д.. Подписывать письмо своими именами просто боимся, так как будем или уволены, или избиты его блатными помощниками-бандитами.

Призываем футбольную общественность страны провести широкомасштабную проверку деяний Конькова А. Д. и избавить украинский футбол от безграмотного коррупционера, диктатора и тирана. Коньков А. Д. – это позор отечественного футбола!

Коллектив Федерации футбола Украины

Ниже приводим документальные подтверждения деяний Конькова А. Д. и его приближенных (на 8 стр.).

Наши источники сообщают, что судя по первому документу, Коньков поехал в Цюрих по делам ФИФА со своей секретаршей-любовницей (Тимошенко). Президент ФФУ за казенный счет оплачивает зал официальных делегаций в аэропорту (ЗОД) – ВИП-услуга за 3600 грн., а также выписал себе 8000 грн. на представительские расходы. Общая смета командировки: 32675 грн.!

Оказывается, Суперкубок УЕФА в Праге проводит не Платини, а Коньков с Тихомировым (приставленный к нему «смотрящий» от Януковича – http://ukrfootball.com.ua/blogs/dzhango/kak-v-god-konya-%C2%ABkonya%C2%BB-vodyat). По крайней мере, так написано в цели их загранкомандировки. Конькову проживание оплатил УЕФА, а Тихомирову – ФФУ. Вместе с авиаперелетами и суточными их пражские каникулы обошлись казне федерации в 30763 грн.

В Дубровнике УЕФА организовал встречу президентов и генеральных секретарей (исполнительного директора в случае ФФУ). Но Коньков посчитал необходимым взять любовницу. Снова ЗОД за 4300 грн. и представительские расходы на 5000 грн. Перелет оплатил УЕФА, поэтому общая смета «всего» 12600 грн.

Коньков со «смотрящим», управделами и любовницей поехали во Львов готовить матч с Сан-Марино, который известно как прошел и известно чем вылез Украине… 6000 грн. ушло на питание, 3000 грн. на ЗОД. Общая смета: 20867 грн. И «бан» от ФИФА…

Коньков с любовницей съездили в Цюрих по делам ФИФА. ЗОД – 4300 грн., представительские расходы – 3000 грн. Появилась новая статья мошенничества с казенными деньгами – непредвиденные расходы (2000 грн.) Общая смета – 24050 грн.

Коньков – верный последователь Януковича. Все делает с размахом! Поехал в Харьков поздравить с днем рождения губернатора и одновременно президента областной федерации футбола Добкина. Чтобы не тратиться из своего кармана, организовал командировку якобы для подготовки к матчу с США (может быть, поэтому матч с американцами должен был принимать именно Харьков). Взял с собой «смотрящего», управделами и водителя. На последнем явно экономили, поскольку его гостиничный номер стоил «всего» 1756 грн., остальные выбрали себе апартаменты по 3381,7 грн. в сутки. Сувенирная продукция за 23686,11 грн. – скорее всего именно столько стоил подарок Добкину. Поездка на день рождения к другу стоила казне ФФУ 37221,59 грн.

Коньков с любовницей теперь уже в Женеве. ЗОД – 4360 грн., сувенирная продукция – 19200 грн. (можно было весь УЕФА утопить в вымпелах и значках!), непредвиденные расходы – 3000 грн. Общая смета – 56674 грн. Итого всего семь командировок Конькова (а сколько их было вообще) обошлись общественной организации ФФУ в 214 тыс. 850 грн. 59 коп.!!!

Сколько на эти деньги можно было накупить мячей и формы для детей, настроить полей… Ведь именно развитие детско-юношеского и массового футбола Коньков считал своими приоритетными задачами на посту президента ФФУ. А взобравшись на футбольный трон занялся вопиющей растратой бюджетных денег.

И на закуску пример образованности президента ФФУ и его помощника («смотрящего»). Оформленное на бланке заявление Конькову от Тихомирова и… за подписью самого Конькова.

Документи до матеріалу про Конькова на ua-football.com

ua-football.com

***

Коньков: “Есть люди, которые уже видят себя в кресле президента ФФУ”

Президент ФФУ Анатолий Коньков – о захвате Дома футбола и контрольном матче со сборной США.

“К нам в Дом футбола посреди рабочего дня ворвалась группа из 20 людей. Часть из них стояла возле здания, а часть пришла прямо ко мне в кабинет”, — рассказал Коньков пресс-службе ФФУ.
“Сказали, что они являются представителями Правого сектора и что у меня есть полчаса, чтобы подать в отставку. Иначе подожгут здание. Я сказал, что подумаю над их требованием, и они ушли из кабинета. Но я понимал, что Правый сектор не будет захватывать Дом футбола, они же не террористы”.
“Позже, узнав об этом, к зданию Федерации футбола Украины приехала группа быстрого реагирования “Киев-центр”, которая и расставила все на свои места. Боевики признались, что они проплаченные и выполняют заказ. Все имеющиеся доказательства были переданы в прокуратуру. Надеюсь, что компетентные органы разберутся и виновные будут наказаны в соответствии с действующим законодательством Украины”.
Анатолий Коньков также рассказал о том, что в четверг ему звонил глава федерации футбола города Киева Игорь Кочетов и требовал уйти в отставку. “По его словам, против меня выступает какое-то всеукраинское объединение болельщиков в лице ее главы Александра Прутенко, и они вот-вот должны приехать”, — объяснил Коньков.
Заявление вице-президента ФФУ Анатолия Попова о том, что захват Дома футбола был всего лишь небольшим конфликтом, Коньков считает странным.
“Во-первых, прямо перед тем, как произошла попытка захвата здания, у господина Попова возникла внезапная и неотложная встреча. Он уехал из Дома футбола”, — рассказал глава ФФУ.
“Из своих источников мне известно, что в СМИ сейчас ведется целенаправленная информационная кампания против меня. Есть люди, которые уже видят себя в кресле президента ФФУ и готовы на что угодно ради моего отстранения. Называть фамилии я не хочу. Но я уже инициировал внутреннее расследование”.
Анатолий Коньков также объяснил ситуацию с несостоявшейся отменой товарищеского матча сборной Украины с командой США, о которой президент ФФУ в понедельник объявил публично.
“На следующий день мне позвонил новоназначенный министр молодежи и спорта Дмитрий Булатов, у нас был долгий и предметный разговор. Он сказал, что, несмотря на интервенцию России, нам стоит принять участие в товарищеском матче по нескольким причинам. Первая и главная причина для меня — украинский народ, болельщики, которые четыре месяца не видели игру любимой команды. Потому решение об отмене матча со сборной США было отменено и сегодня мы проведем этот матч в назначенном месте в назначенное время”.

isport.ua

***

“Коньков не бере жодної участі в діяльності ФФУ” – Попов

Віце-президент федерації футболу України Анатолій Попов повідомив, що президент ФФУ Анатолій Коньков не відповідає на дзвінки і не керує федерацією.

“В даний час ми не знаємо і нам не цікаво, де знаходиться Коньков і чим він займається. Він не бере жодної участі в діяльності ФФУ і абсолютно її не контролює. З урахуванням того, яка ситуація склалася на Україні, справ у федерації досить багато і президент головного футбольного органу країни повинен брати безпосередню участь у його роботі. Однак Анатолію Конькову, по всій видимості, не до цього. Я, як перший заступник Конькова і віце-президент Федерації футболу України, має намір діяти в ситуації, що склалася за статутом. На кону- честь всього українського футболу. У нас дуже багато роботи”, – сказав він.

“У першу чергу, нам необхідно визначитися з майбутнім українського чемпіонату, визначитися з датою відновлення національно першості. Спільне засідання з цього питання виконкому ФФУ та керівництва футбольних клубів прем’єр-ліги із запрошенням представників СБУ та МВС відбудеться в четвер. Коньков, до речі, з’являвся днями і намагався умовити членів виконкому не проводити це засідання, але воно все ж таки відбудеться. Після того як було прийнято рішення проводити матч з американцями не в Україні, а на Кіпрі, ми почали готуватися до цієї гри у звичайному режимі. Про скасування матчу мови не було взагалі. Команда вже готувалася до вильоту на Кіпр, як раптом ми побачили нашого президента Анатолія Конькова у прямому ефірі якогось телеканалу, який заявляє про те, що за його рішенням гра з США не відбудеться. Це шокувало абсолютно всіх”. – зазначив Анатолій Попов.

При цьому підкреслив, що президента федерації так і не вдалося знайти.

“Члени виконкому, співробітники ФФУ почали терміново шукати Конькова, щоб отримати від нього хоч якісь пояснення. Однак він зник і не виходив ні з ким на зв’язок. Шукали його по всій Україні, але марно. У підсумку виконкомом федерації було прийнято колегіальне рішення все-таки провести товариську зустріч з США на Кіпрі. Ми просто не мали права відміняти гру всього за пару днів до дати її проведення. У цьому випадку нам би погрожували серйозні санкції з боку ФІФА і УЄФА. Збірна України вилетіла на Кіпр. Тут-то і з’явився Коньков, який по телефону почав залякувати членів виконкому і вимагав відмовитися від проведення матчу з США. Але, слава Богу, ніхто не злякався і не піддався на цю провокацію, і кожен залишився при своїй думці. Вже після цього, коли Коньков, мабуть, зрозумів, що матч з американцями таки відбудеться, на сайті ФФУ він виступив з заявою, в якій говорив про те, як важко було йому прийняти це рішення, яку чудову роботу він проробив і все в такому дусі. От і судіть самі, які люди керують футболом на Україні”, – підкреслив Анатолій Володимирович.

При цьому не став говорити про відставку чинного президента ФФУ.

“Це не в моїй компетенції: приймати такі рішення, а як-небудь обговорювати це питання – за чи проти, можливо це чи неможливо – я не хочу. Мені зараз зовсім не до цього. Як у віце-президента Федерації футболу України у мене ще багато справ і, в першу чергу, це, звичайно, визначення дати відновлення чемпіонату країни”, – підсумував Попов.

gazeta.ua

***

Заслужений майстер спорту Анатолій Дмитрович Коньков народився 19 вересня 1949 року і є вихованцем краматорського «Авангарду». Свою професійну кар’єру розпочав у донецькому «Шахтарі», за який виступав із 1968 по 1974 рр.. Після переходу в київське «Динамо» став володарем Кубка кубків і Суперкубка УЄФА (1975), виграв чотири титули чемпіона СРСР (1975, 1977, 1980 і 1981), а також Кубок СРСР (1978).

Граючи на позиції опорного півзахисника, а потім ліберо, здобув славу майстра першого пасу. У складі збірної СРСР провів 47 матчів і забив 8 голів, завоювавши срібні медалі чемпіонату Європи-1972 і бронзу Олімпіади-1976. У 1977-78 рр. був капітаном радянської команди, є учасником відбірних циклів ЧЄ-1976, ЧС-1978 і ЧЄ-1980.

Повісивши бутси на цвях після закінчення сезону-1981, перейшов на тренерську роботу − в різні роки очолював сімферопольську «Таврію», донецький «Шахтар», пітерський «Зеніт» і полтавську «Ворсклу». Керував юнацькою збірною України U-18 (1993), а в другій половині відбору ЄВРО-1996 був головним тренером національної команди, у складі якої тоді дебютував 18-річний Андрій Шевченко.

Останні чотири сезони Анатолій Коньков був спортивним директором алчевської «Сталі», що нині виступає в першій лізі.

У вересні 2012 р. обраний XIV Конгресом Федерації футболу України (ФФУ) керівником національної федерації.

ffu.org.ua

***

Анатолий Владимирович Попов. Родился 14 октября 1948 года. В 1981 году закончил аспирантуру кафедры футбола КГИФК. С 1971 по 1986 годы — преподаватель кафедры футбола КГИФК. С 1987 по 1992 годы — заведующий кафедрой футбола КГИФК. С 1989 по 1991 годы — председатель Украинской коллегии судей по футболу. С 1992 по 1995 годы — технический директор ФК “Аль-Агли” (Дубаи, ОАЭ) С 1996 по 2000 годы — генеральный секретарь Федерации футбола Украины. С 2000 по 2001 годы — технический директор Федерации футбола Украины. С 2002 по 2008 годы — исполнительный директор Профессиональной футбольной лиги Украины.

Кандидат педагогических наук. Доктор философии в педагогических науках. Арбитр Всесоюзной категории. Делегат УЕФА (1996-2004 годы).Инструктор и лектор ФИФА (2000-2002 годы).Комиссар ФИФА (2004-2006 годы).

politrada.com

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.