Легка атлетика: Парнета побила на 60-метрівці рекорд фіналістки чемпіонату Європи

1

Ще один рекорд записала до свого активу краща спринтерка Буковини Олена Парнета, яка відзначилась на Відкритому чемпіонаті Києва з легкої атлетики в приміщенні 2014 р.

Чемпіонат столиці проводився паралельно з чемпіонатом НУФВСУ. Буковина на цих змаганнях була

Олена Парнета. Серж Рубле, фотостудія «Ліліт»

представлена декількома учасниками, які претендували на високі позиції.

Найбільше втішила, звісно, Оленка Парнета, яка змагалась на 60-метрівці. На першому етапі вихованка і донька Анатолія Парнети виграла свій забіг з третім часом – 7,55. А у фіналі черніванка примудрилась дати бій призерці Олімпіади-2012 в естафеті Христині Стуй. Очевидці зазначають, що буковинка пів дистанції була попереду титулованої фаворитки. Але на фініші першою була все-таки Стуй – 7,36. Натомість Олена Парнета з результатом 7,42 сек. не лише виборола друге місце, а й прибрала до своїх рук (або ніг:) ) останній спринтерський рекорд Чернівецької області за електронним часом, який не належав ще їй. Попередній рекорд фіналістка Євро U-21 в естафеті 4х100 м Севіль Ібрагімова встановила 9 років тому в Білорусі – 7,47 (26.02.05, Мінськ). Тепер для Оленки непідкореним залишається лише рекорд області на 60 м за ручним часом, який належить її мамі Світлані – 7,2 (1983, Київ, чемпіонат УРСР).

В таблиці рекордів Чернівецької області серед дорослих, яку, до слова, на flab.cv.ua веде чернівецька героїня змагань в Києві, відтепер Олена Парнета фігурує одразу в шістьох (!) позиціях:

60 м – 7,42 (10.02.14, Київ, Чемпіонат Києва)

100 м (ручний час) – 11,2 (07.05.11 Ужгород. Кубок «Дружба»)

100 м – 11,64 (12.06.12, Ялта, чемпіонат України)

200 м (ручний час) – 23,5 (08.05.11 Ужгород, Кубок «Дружба»)

200 м – 23,73 (31.05.11, Ялта, Кубок України, І етап)

4х100 м – 46,67 (Руслана Цихоцька, Катерина Щочкіна, Олдена Парнета, Севіль Ібрагімова – 04.07.08, Київ, чемпіонат України)

На чоловічій 60-метрівці призером став брат Оленки – Михайло Парнета. Він повернувся на змагальну доріжку після тривалої перерви, пов’язаної з відновленням після травми. Результат, як для нього, скромний – 6,98. Але це дозволило Михайлові вибороти друге місце.

На дистанції 1500 м «нагадав про себе» призер літнього чемпіонату України 2012 р. Віктор Приходько. Вихованець Георгія Миронюка та Івана Гешка фінішував другим з результатом 3.52,41. А другого дня змагань, 11.02.14, Віктор виграв 3000 м з результатом 8.19,51.

Претендентом на призове місце був і бар’єрист Юрій Кумка. Але у забігу він «засидівся на старті» – після фальш-старту одного з суперників стартер так швидко вистрелив після команди «Увага», що чернівчанин не встиг навіть до кінця виконати припіднятися… Юрій вступив в дискусію з суддями, йому дозволили пробігти окремо, але вже поза конкурсом.

Дякуємо Юрію Кострицькому за оперативне розміщення результатів (на fla-kyiv.org.ua).

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

10.02.14
Чемпіонат м. Києва в приміщенні. Чемпіонат НУФВСУ в приміщенні

60 м (жінки, фінал)

1. Христина Стуй (03.02.1988, Київ) – 7,36

2. Олена Парнета (29.11.1986, Чернівці, ШВСМ, Анатолій Парнета, Іван Павлюк) – 7.42 (МС, рекорд області, у І колі виграла 4 забіг з 3-м часом – 7,55)

3. Ганна Бабич (03.04.1986, Вінницька) – 7,50 (МС)

60 м (чоловіки, фінал)

1. Олег Половиця (13.05.1994, Київ) – 6,92

2. Михайло Парнета (21.11.1991, Чернівці, ШВСМ, Анатолій Парнета, Іван Павлюк) – 6,98 (У і колі Михайло виграв 7 забіг з цим же часом 6,98)