«У нас був мотоцикл 11 кінських сил. Як давали 100 км/год, потім ребра тиждень боліли – так гепало», – згадує ветеран буковинського мотокросу Леопольд Барановський.
Відео телеканалу «Чернівці» (надано для розміщення на SportBuk.com)
Мотоциклетний спорт нині дуже популярний на Буковині – тут проводяться змагання всеукраїнського та міжнародного рівня, є спеціально обладнані траси та трампліни. Сучасні мотоцикли мають потужності у сотні кінських сил, полегшені колеса і маневрове керування. У часи зародження цього спорту таких машин, звичайно не було, але спортивний азарт був не менший, згадує колишній гонщик, а нині – 80-річний ювіляр Леопольд Барановський.
Саме такими словами ювіляр Леопольд Єфразимович визначає свій вік. Звичайно, каже, і ліки приймає, і станом здоров’я опікується, але захоплення молодості – мотоцикли – і досі його цікавлять. Розбирається в сучасних моделях, знає хитрощі трюків. Шкодує, що не було таких машин за часів його молодості.
Леопольд Барановський, ювіляр: “Чому вони зараз дають газу і все – на задньому колесі поїхав? Це за рахунок сильного мотору. А у нас був мотоцикл 11 кінських сил. Як давали 100 км/год, потім ребра тиждень боліли – так гепало”.
У пана Леопольда – 36 перемог у мотоциклетних змаганнях, з них 26 – перші місця. Усе це – на одному мотоциклі, який перебирав і вдосконалював самотужки. Усі папери та пам’ятні нагороди спортсмен береже на видному місці, це – історія його життя. Легким воно не було, адже у 9 років залишився майже сиротою – маму ув’язнили, а бабуся була сліпою. Пам’ятає він і голод 1947.
Леопольд Барановський, ювіляр: “тут, на сахарному, люди йшли в жом. Якщо ви взяли жом свіжий, його можна було їсти. А якщо йому було три-чотири місяці, люди валялись”.
Нині Леопольд Єфразимович також не сидить вдома. Має невелику присадибну ділянку, часто сідає за кермо, щоправда, не мотоцикла.
Емма Гнат, донька ювіляра: “Тато їздить на велосипеді в Караван, магазин. Він любе”.
Святкувати 80-літній ювілей Леопольд Барановський планує з найближчими родичами – донькою та дружиною. Адже головне – це близькі люди, які підтримують на життєвому шляху.
Надія Величко. Телеканал “Чернівці”