Легка атлетика: Буковинці завершили Чемпіонат України «інфарктно», але переможно
Заключного дня Чемпіонату України з легкої атлетики, який відбувся 2-5.08.11 у Донецьку, чернівчанка Руслана Цихоцька в останній спробі вирвала «золото» у потрійному стрибку.
По три медалі за два дні
Стартового дня у резонансному фіналі на дистанції 1500 м, як ми вже повідомляли, «золото» розіграли волинський кіцманчанин Олександр Борисюк (СК «Гешко», ЦОП, тренери – Степан Борисюк, Георгій Миронюк) та чернівчанин Микола Лабовський (ШВСМ, Денис Тищук, Костянтин Степанцов, Ірина Ячннюк, офіційний партнер – туркомплекс «АВКА-ПЛЮС»), які показали, відповідно, 3.40,58 та 3.41,02.
Медальну естафету другого дня підхопила новосельчанка Ольга Михайличенко (СК «Гешко», ЦОП, Анатолій Якимчук), яка напередодні у забігу довела свій же рекорд області на 400-метрівці до 52,75 сек., а у фіналі фінішувала другою з результатом 53,36. Зазначимо, що «бронзу» виборола вихованка кіцманчанина Олександра Косована – Ірина Муравйова, яка донедавна захищала честь Чернівецької області (у забігу вона також показала рекордний для себе час – 53,09). На цій же дистанції фінал Б виграв півфіналіст нещодавнього юніорського Чемпіонату Європи на дистанції 800 м Тарас Бибик («Динамо», Галина Лобоцька, Олег Лобанов, офіційний партнер – гуртівня «ПАККО») – 48,49 (у півфіналі чернівчанин встановив особистий рекорд – 48,37).
Лупу з олімпійським нормативом, але без медалі
Третього дня ударною для Буковини була 800-метрівка. Основні надії були пов’язані з виступом новоселицької чернівчанки Наталки Лупу (СК «Гешко», ЦОП, Анатолій Якимчук, Володимир Степанов), яка цього року вже підняла планку особистого рекорду до 1.59,12 (це результат вище олімпійського нормативу). Але деякі проблеми зі здоров’ям не дозволили Наталці продемонструвати свої найкращі якості – попри потужний фініш і високий результат (2.00,59), вона опинилася за призовою зоною, програвши лише 4 сотих секунди третій призерці Ользі Завгородній з Чернігівщини. Володарка «срібла» Тетяна Петлюк проказала час 2.00,49, а переможниця Юлія Кревсун з Донецька – 2.00,11.
Натомість Олександр Борисюк у фіналі 800-метрівки з непоганим результатом 1.48,01 виборов срібну нагороду.
Лабовський побив «бородатий» рекорд
«Позаплановим» можна навзвати «срібло» Миколи Лабовського на 5-кілометрівці. Річ у тім, що він не біг вже 6 років цю дистанцію, на якій свого часу вперше виконав норматив майстра спорту. Відпустивши трішки вперед фаворита – дев’ятиразового чемпіона Європи з кросу Сергія Лебедя, Микола з першого кілометру зміцнився на другій позиції і не дозволив нікому наблизитися до неї до самого фінішу. Результат Лабовського – 13.49,89 – новий рекорд області (попередній рекорд – 13.50,94 – належав Олександру Пасарюку і був встановлений ще у середині 80-х років ХХ століття).
Серед приємних миттєвостей дня варто відзначити і найвище для неї 5 місце у фіналі на 200-метрівці чернівчанки Олени Парнети (24,06). І це при тому, що вихованка і донька Анатолія Парнети виступала з болем у горлі та підвищеною температурою. До слова, якби не хвороба, Оленка цілком могла претендувати на медаль, адже її нещодавно встановлений на Кубку України в Ялті рекорд області дорівнює 23,73, а третя призерка Вікторія П’ятаченко з Сумщини показала у фіналі 23,76. На цій же дистанції другим у фіналі Б був перспективний Еміль Ібрагімов – 22,11 сек.
Потенційно перші, реально – дев’яті
Заключного дня змагань Буковина була представлена у фіналі потрійного стрибку серед жінок та в чоловічій естафеті 4 по 400 м. Прикро було дивитися на жіночу естафету 4х400 м, яку донеччанки виграли зі скромним результатом 3.40,13. Михайличенко, Лупу і Муравйова (разом з Вікторією Соколовою) ще у 2008 р. показали 3.37,57. Враховуючи те, що перші троє за останні роки суттєво покращили особисті рекорди на 400-метрівці, якби Муравйова не змінила спортивну прописку, буковинкам не мало бути рівних у цій естафеті. Утім, це же можна виправити, адже Ірина готова повернутися до буковинської команди, якщо поновлять її у Центрі олімпійської підготовки. Це про потенціал і перспективи. Реалії ж такі, що у чоловічій естафеті Олександр Данілов, Тарас Бибик, Віктор Приходько та Сергій Кізима посіли 9 місце і теж дали залікові очки.
Цихоцька «потренувала» нервову систему
Тим часом, у секторі для потрійного стрибку нервову систему земляків «тренувала» Руслана Цихоцька, яка нещодавно стрибнула на 14 м 45 см і, таким чином, перевершила норматив майстра спорту міжнародного класу. Цього разу вихованка Геннадія Терехова та Анатолія Голубцова трималася «в тіні» аж до останньої спроби, в якій полетіла на 13 м 97 см і вирвала перемогу! Ще одна чернівчанка Ірина Федик, яку тренують ті ж наставники, у кваліфікації встановила особистий рекорд (13 м 08 см), а у фіналі розташувалася на високій сьомій позиції – 12 м 93 см.
Слід зазначити, що практично всі збірники області у Донецьку або покращили свої особисті рекорди, або показали результат, як кажуть, в цьому ж районі. Так, кіцманчанин Сергій Кізима оновив кращий час на 800-метрівці (1.53,70), його земляк Віктор Приходько пробіг «під рекорд» дистанцію 1500 м (3.53,35), а Олександр Данілов з Слободи Новоселицького району покращив рекорд на 400-метрівці з бар’єрами – 55,11 сек. Відповідно, неочікувано вдалим виявився і командний виступ – Чернівецька область, перебуваючи у третій групі, посіла 13 місце серед 27 територій. Позаду залишилися чимало команд з другої групи.
Чернівці – Донецьк
Фото можна переглянути тут:
***
Молодцы!