Михайло Радько фон Шульц – геній чи сумнівний майстер спорту міжнародного класу?

4

Цікавий матеріал з’явився днями в Інтернет-виданнях – про неординарну особистість Михайла Редька фон Шульца, якого чернівецькі активісти ВО «Свобода» називають «генієм», а сам Михайло Михайлович представляється як майстер спорту міжнародного класу з боксу, заслужений тренер України, вчений, науковець тощо. Але чомусь авторитетні місцеві фахівці з боксу лише іронічно посміхаються, коли чують про такого «майстра спорту міжнародного класу» – мовляв, це просто смішно, адже його, як боксера, в боксерських колах чомусь ніхто не знає. Не відають про такі «видатні спортивні успіхи» п. Радька фон Шульца і в облмолодьспортуправлінні, де, натомість згадали одну дивну скаргу, яка стосувалася аналогічних непідтверджених офіційно титулів кікбоксерки Вікторії Гумен, яка, ймовірно, і є та сама згадана тут супер чемпіонка Вікторія Шульц (нижче подаємо і відповідь на ту скаргу).

Геній, який проживає на горищі, або чи потрібні Генії такій державі?

У Чернівцях живе родина, познайомившись з якою ближче, розумієш, як багато можливостей дано людині Богом, і як мало з них, як правило, ми встигаємо зреалізувати, оскільки з усіх сторін стикаємось з штучно створеними проблемами. М. М. Радько фон Шульц, 1951р.н., майстер спорту міжнародного класу з аматорського боксу, суддя міжнародної категорії, Заслужений тренер України, професор Берлінського університету, доктор психології; ліквідатор аварії на ЧАЕС (відпрацював 24 доби безпосередньо біля зруйнованого реактора). Разом із дружиною Світланою Анатоліївною (загинула в автокатастрофі) виростив дочку Вікторію, має онука Курта-Миколая. Автор 36 підручників з фізичного виховання, військової підготовки, фізично-медичної реабілітації, рукопашного бою, спортивної медицини, медицини катастроф, цивільної оборони, сучасних проблем безпечного харчування, підручнику з айкідо. Автор більше 100 науково-дослідницьких робіт з фізичної культури і спорту, дівочого боксу, кікбоксінгу для дівчат, фізичного стану людини і шляхів його вдосконалення, мікробіології, роботи нирок, фізіології спорту, є керівником експертної групи молодих вчених Буковини з економічного розвитку Чернівецького регіону, очолюючи яку, розробив бізнес-план економічного розвитку Чернівецької області, винахідник багатьох оригінальних ідей з розвитку народного господарства Буковини.
– Михайле Михайловичу, розкажіть більше про себе. Чому у вас таке дивне прізвище – Радько фон Шульц?

– Моя мама німкеня, тато українець. Вони познайомилися в Києві, під час навчання в університеті, ще за радянських часів. Одружилися, згодом народилися п’ятеро дітей: 4 сини і дочка. Тато був академіком військово-технічних наук, мама – професором пластичної хірургії. Народився я у Києві, навчався у спецінтернаті Олімпійського резерву. Закінчив Київський університет ім. Шевченка, водночас навчався заочно Київському Політехнічному Інституті. Потім була служба в армії. Після проходження строкової служби залишився на контрактну, дослужився до полковника. У 1994 році вийшов у відставку.

– Звідки взялася любов до спорту?

– Малим я був дуже рухливим, те що зараз називається енерджайзер. І батько, щоби дати раду моїй активності, влаштував мене до спортивного інтернату. Там побачили мої здібності до боксу і я став серйозно тренуватись. Згодом обрав аматорський напрямок.

– Яка різниця між професійним та аматорським боксом?

– Різниця є. У професійному боксі спортсмен повністю підпорядкований зароблянню грошей, а в аматорському комерції ніякої, тренуєшся задля душевного задоволення. В аматорському боксі існують міжнародні турніри, найвищі звання – це Чемпіон Світу і Чемпіон Олімпійських ігор. Особисто я є двічі Чемпіоном Європи з аматорського боксу та у 1973 році виборов звання Чемпіона Світу.

– Ми знаємо декілька різновидів боксу, багато видів східних єдиноборств, спортивної боротьби. В чому полягає специфіка кікбоксингу?

– У кікбоксингу введені такі правила ведення бою, за яких спортсмени менше травмуються. Скільки мої спортсменки виступають, жодна, ніколи не мала серйозних проблем зі здоров’ям під час бою.

– Тобто переломи, струси мозку виключені?

– Так. Це залежить від того, як тренер готує спортсмена, чи достатньо часу приділяє питанню безпеки людини на рингу. Сучасних дівчат, особливо на Заході, захопила хвиля гринізації. Вони прагнуть бути фізично готовими до самозахисту. А тут якраз важливе практичне володіння навичками нетравматичного бою.

– Існує поняття про жіночність, яке включає ряд таких якостей, як поступливість, м’якість, чарівність. Чи не втрачають дівчата, займаючись бійцівськими видами спорту, жіночу привабливість?

– Знову ж таки, все залежить від того, як їх виховував тренер. Я своїм вихованкам прищеплюю повагу до людей. Я ж за однією з освіт психолог, маю підхід до кожної людини, адже кожен тренер зобов’язаний мати ці знання.
До розмови залучається дочка Вікторія (сміється):

– У нас все нормально! Між тренуваннями знаходимо час і для жіночих пліток, і для косметики,обговорюємо останні родзинки сучасної моди, ділимося рецептами смаколиків, допомагаємо одна одній.

– А як сталося, що ви, маючи військову вислугу, вагомий авторитет у наукових та спортивних колах України, мешкаєте на горищі, яке знімаєте у друга-науковця?

– Я служив у Німеччині, і, як офіцер, мав там квартиру. Коли розпався Радянський Союз наша присутність там стала очевидно зайвою, війська було виведено. Автоматично втратив і житло. Ще під час військової служби закінчив Медичну Академію, трохи пізніше – фізкультурне відділення Кам’янець-Подільського педагогічного інституту. Тому після повернення у мене був вибір на рахунок працевлаштування. Пішов, як майстер спорту міжнародного класу, працювати на військову кафедру Буковинського університету. Тут поставили на чергу у Першотравневому районі, де я був першим. Пройшло вже 20 років, а я, як був безхатченком, так і є.

– Невже за цей час ви не зверталися у державні інстанції? До вас не зверталися з пропозиціями житла, як до людини, яка має стільки заслуг перед Україною?

– Звертався куди тільки можливо було! До Уряду Юлії Тимошенко, до Фронту Змін Арсенія Яценюка, подавав листа в приймальню мера, бо його ніколи немає, спілкувався з Попадюком, його заступником. Та, як бачите поки що результат нульовий. Оце звернувся до ВО «Свобода», і за короткий час свободівці вже зробили деякі кроки. Можливо, вони допоможуть. По Закону України в кожному місті, при кожній міській раді існує житловий фонд, з якого в порядку черги повинно виділятися житло, але черга до таких, як я, ніколи чомусь не доходить.

На жаль, людина у якої я був прописаний, продала своє помешкання і я змушений був прописатися у сестри в Шевченківському районі, де опинився аж 123 у черзі на житло. Довелося нагадати представникам місцевої влади, що я є ліквідатором аварії на ЧАЕС 2-А категорії, здоров’я підводить, є пухлина. Частково почули, перемістили на 21 місце в черзі. У вересні 2010 року, перед місцевими виборами колишній голова Першотравневої районної ради в усній формі на прийомі мені повідомив, що до підходу черги є можливість надати квартиру в одному з будинків по вул. Карамзіна (мансандра). Обіцянка залишилася лише на словах, після виборів виявилося, що цю квартиру виділили іншій людині, яка нібито вже встигла її приватизувати. Де ж є справедливість, за що мені таке випробовування? Чи взагалі я її отримаю, ту квартиру?…

Через ці всі обставини дочка розглядає питання виїзду в Німеччину, куди її вже кілька років запрошують і готові надати всі потрібні умови для занять професійним спортом та застосування своїх знань та досвіду для навчання молодих німецьких дітей. Чому українські чемпіони не можуть навчати українських дітей ставати здоровими та успішними громадянами своєї держави? Через тотальне чиновницьке свавілля ні чемпіони, ні діти не можуть спільно діяти на славу України.

– Як ви після всіх життєвих перипетій опинилися на Буковині? Адже у вас, мабуть, був вибір.

– Одразу після повернення до Союзу мене викликали до Москви і спитали, чи не хочу залишитися в Росії, пропонували посаду командира дивізії з відповідними побутовими благами. Але я ніколи не вислужувався. На Україні моє родове коріння, тож вибрав Буковину.

– Не шкодуєте сьогодні про свій вибір?

– Шкодую. Бо отримав би там квартиру, продав би і мав би можливість купити житло тут.ДОЧКА. Вікторія Шульц, 24 роки, володарка кубків Європи та Світу з кікбоксингу, Чемпіон Європи та Світу, струнка, довговолоса, активна та амбіційна молода українка, мати дворічного Курта-Миколая.

– Вікторіє, як сталося, що ви захопилися таким, не зовсім жіночим, видом спорту, як кікбоксінг? Тато наполягав?

– Ні, все було навпаки, я брала штурмом тата! В 12 років мала за взірець для себе Шатерникову Аліну, татову вихованку. Вона була одна з п’ятьох дівчат, яких батько готував до змагань. Я довгий час просила його, щоби він почав тренувати і мене, але він відмовляв під різними приводами. Тоді я оголосила голодування. Перші два дні мого протесту рідні чекали, що я здамся, а на третій перелякалися і на сімейній нараді вирішили поступитися, сподіваючись, що це забаганка, яка з часом пройде. Почала тренуватися у 16 років, а вже у 17 років я отримала першу серйозну перемогу на змаганнях з кікбоксінгу у своїй віковій категорії і стало зрозуміло, що це на довго.

– Скажіть, чи існує в Україні бодай якась фінансова програма розвитку спорту? Чи відчули ви її дію на собі?

– Звісно існує! Але куди вона спрямовується невідомо. Я, принаймні, ніяк її не відчула. Хоча, коли жила у Хмельницькому, отримувала, хай зовсім невелику, спортсменську стипендію. Там мер офіційно раз на рік збирає місцевих бізнесменів для розгляду питання розвитку спорту в області, і вони дофінансовують те, на що у держави не вистачило грошей.

– Ви, ставши висококласною спортсменкою, багато спілкуєтесь зі спортсменами з інших країн, які ваші враження? Є якась різниця у розвитку спорту в Україні і за кордоном?

– Останні 4 роки я беру активну участь у міжнародних змаганнях з кікбоксингу, і мені є з чим порівнювати. Талановитих спортсменів за кордоном підтримують державні структури з перших кроків у спорті. Їм безкоштовно надається спортивна амуніція, харчування, лікування, обов’язкові грошові стипендії. За участь у престижних змаганнях та перемоги надають квартири. Адже там насправді цінують талановитих, наполегливих спортсменів, оскільки з часом вони стають обличчям держави на світовому рівні. І це правильно. Людина витрачає весь свій час і сили на розвиток своїх спортивних можливостей, на їх вдосконалення. Це її професія. Відповідно, необхідна пристойна зарплата для участі у міжнародних змаганнях, посиленого харчування та інших людських потреб. То у них все зрозуміло і все працює. В Україні навпаки. До прикладу, що я отримала за перемогу на останньому Чемпіонаті Світу з кікбоксінгу, за 1-ше призове місце для України? Через півроку по тому мене згадали і викликали до Києва щоби вручити…грамоту. Росіянка ж, яку я перемогла, яка, відповідно, привезла 2-ге призове місце для Росії (вона живе в Самарі), одразу після повернення додому отримала з рук мера міста 30 тис. у.е. на знак подяки за спортивні досягнення. Власну квартиру з фонду міста вона отримала до того. Я ж, виборовши призові місця у Міжнародних турнірах Європи та Світу, за всіма своїми досягненнями дорівнявшись до звання Заслуженого Майстра спорту, не маю жодної державної підтримки. Ще й живу з ласки моєї тітоньки в її однокімнатній квартирі разом з двоюрідною сестрою та маленьким синочком.

На жаль, я не виняток із правил. Українські чиновники від спорту споживацьки ставляться до переважної більшості талановитих спортсменів. Тому спортсмени за першої ліпшої нагоди намагаються залишитися за кордоном. Тим більше, що там їм пропонують найсприятливіші умови для повноцінного життя та спортивної кар’єри. З недавніх Міжнародних змагань дев’ятеро кращих молодих українських спортсменів не повернулося на Україну, прийнявши умови, які їм запропонувала німецька спортивна організація.
Ви знаєте, як брати Клички стали відомі у світі? Думаєте Україна допомогла? Вони 5 років працювали за контрактом на Німеччину, захищали її честь на світових аренах. Повернулись в Україну, вже заробивши пристойні гроші, з відомим ім’ям.

Українську молодь звинувачують у відсутності патріотизму. Але ж для його розквіту має робитись щось суттєве! Ми лишаємося сам на сам з вирішенням проблеми оплати закордонних змагань, закупівлі амуніції, повноцінного харчування, лікування, про житло вже мовчу. Всі ці питання кожний спортсмен, який прагне зробити спортивну кар’єру, вирішує самотужки. Як ви думаєте, чи багато з них мають можливість вирішити ці питання? Мені не зрозуміла логіка нашої держави, яка вирощує висококласних спортсменів і кидає їх напризволяще.

ПОМЕШКАННЯ, ТОЧНІШЕ ЙОГО ВІДСУТНІСТЬ. Так і живуть тато, Михайло Михайлович Радько фон Шульц, Заслужений майстер спорту, професор, який і численні таланти, і життя поклав на благо і на славу України – у кімнатці без умов, яка за Австро-Угорщини слугувала прихистком для панської обслуги. Дочка, Вікторія Шульц, у свої 24 роки Чемпіон Європи та Світу з кікбоксингу, з 2-річним синочком проживає в приймах у тітоньки. Чому гіперкорумпована чиновницька система всі позитиви знищує, системно перешкоджаючи реалізації талантів таких людей в Україні? Чому їх змушують шукати долі в чужих краях, піднімаючи спортивний престиж чужих держав, а рідна Ненька, в особі чергового чиновника вкотре принижує, відмовляючи у законно заробленому? Риторичне питання, але від риторичності не менш злободенне, адже підростають нові покоління молодих, амбіційних спортсменів. Невже і їх чекають зламані долі? Не може це чиновницьке свавілля тривати вічно.

Сумно, коли владна брехня настільки очевидна і жорстока. Гірко на все це дивитися, особливо, коли брехунці від влади розкошують, не зробивши для України нічого, крім шкоди. Змін на краще немає, очищення влади не здійснюється, а час іде, і держава через систему чиновницького свавілля вже 20 років не розвивається, а з нею потерпають і люди, які прагнуть творити справжню Українську Соборну Самостійну Державу. Щоб остаточно не погрузнути в чиновницькому болоті, українська громада зобов’язана робити активні кроки для того, щоби розпочати очищувальні суспільні процеси і дати можливість Україні відродитися.

Свободівські журналісти, депутатські фракції ВО”Свободи” у міській та районних радах міста беруться допомогти М.М.Радько-Шульцу в справі отримання житла, адже не допустимо місту, що береться відповідати європейським зразкам, не пошанувати людину, яка давно вже заслужила не лише на звання Почесного Громадянина міста Чернівці, а навіть Героя України.
Далі буде.

Олена КАЛМИКОВА, депутат Чернівецької міської ради
есклюзивно для Інтернет-порталу БукІнфо та газети «Свобода Буковини»

Загальний список всіх друкованих

посібників, підручників професора Берлінської академії психології і безпеки життєдіяльності,

майстра спорту міжнародного класу з боксу, судді національної категорії    члена Національної спілки журналістів України    Радько фон Шульц Михайла Михайловича

 

 

Назва праці

Вид видання Назва видавництва чи журналу (№, рік) К-тьСторінок
1 “Дія еномеланіну при іноксикації кадмієм, талієм, платиною та ртуттю” Науковастаття Журнал “Буковинський медичний вісник” №1УДК 616-009:546-4/5

БДМА

Чернівці – 2001

7
2 Корекція центральної геодинаміки після фізичних навантажень у спортсменів високої кваліфікації Науковастаття VII наук.-практич.конференція. Журнал “Одеський медичний університет”, ISBN

№ 966-7733-01-7

2001 р.

2
3 Цивільна оборона посібник Чернівці – 2002ISBN

№ 966-7618-91-9

80
4 Шляхи вдосконалення організації дисципліни “Фізичне виховання в медичному ВНЗ” тези Журнал “Буковинський медичний вісник” Навчально-методична конференціяЧернівці – БДМА, 2002 3
5 Формування вторинно – зморщеної нирки у віддалений період сулемової нефропатії Науковастаття Журнал “Буковинський медичний вісник”Чернівці – 2002

ISSN № 1684-7903

УДК 616.61-004

3
6 “Стан фізичної підготовки студентів мед академії та шляхи його подальшого покращення” тези Журнал “Буковинський медичний вісник” Навчально-методична конференціяЧернівці – 2002 3
7 Камера для виготовлення воскових пластин, які використовуються при створенні реконструкційних моделей Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 14/0214.01.2002 р.

БДМА

1
8 “Кутомір” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 15/0214.01.2002 р.

БДМА

1
9 “Спосіб лікування хронічного гнійного верхньощелепного синуіту” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 21/0214.01.2002 р.

БДМА

1
10 “Спосіб визачення змін екстреної функції нирок за умов моделювання активації симпато адреналової системи і електролітичного зруйнування сентальної зони мозку” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 12/0214.01.2002 р.

БДМА

1
11 “Спосіб визначення впливу біологічно активних речовин на функціональний стан проксимальних канальців нирок” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 13/0214.01.2002 р.

БДМА

1
12 “Спосіб діагностики хронічного панкреатиту електропунктирним  методом” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 96/0222.10.2002 р.

БДМА

1
13 “Загальні закономірності нефротоксичності дії кадмію, талію, платини та ртутті” Наукова стаття Журнал “Медична хімія”№ 5 УДК 616.61-009:546.4/5

2003 рік

БДМА

5
14 Дівочий бокс підручник Чернівці – 2003ISBN

966-697-070-8

388
15 Показники функції нирок за умов 5/6 нефректомії Наукова стаття Одеський медичний журнал”удк 616.61-008.64-089 3
16 Спосіб діагностики хронічного панкреатиту за електропунктирним методом Р. Фолля винахід (19) UA (ІІ) 64086 (13) АА 61.В.10/00

А 61.Н.39/00

м. Київ 16.02.04.

8
17 Науково – дослідницька робота у фізичній культурі і спорті підручник Чернівці – 2004ISBN

996-697-076-7

156
18 Медицина катастроф підручник Чернівці – 2004ISBN

996-697-035-х

236
19 Прийоми з боксу і боротьби у рукопашному бою для жінок підручник Чернівці БДМА – 2004ISBN

№ 966-697-084-8

360
20 Заняття прийомами айкідо і їх вплив на психологічний та фізичний розвиток дівчат підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-095-3 330
21 Прийоми з боксу та карате в дівочому кікбоксінгу підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN № 966-697-094-5 218
22 Вплив занять фізичною куль-турою і спортом та лікарський контроль за здоров’ям людини підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN № 966-697-096-1 240
23 Науково-дослідна робота в системі фізичного виховання студентів вищих навчальних закладів підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-089-9 460
24 Відновлювальні засоби працездатності у фізичній культурі і спорті підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-088-0 212
25 Самостійна робота студентів у системі фізичного виховання вищих навчальних закладів підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-083-Х 320
26 Мікробіологія Навчальнийпосібник Чернівці,БДМА 2005  ISBN № 966-560-125-3 312
27 Спортивна морфологія Навчальний посібник Стороженець, Черн. обл. “Книги – XХI”, 2005ISBN № 966-8653-39-4 196
28 Антиоксидантна дія еномеланіну при інтоксикації солями важких металів Науковастаття Чернівці БДМУ 2005 Журнал Клінічна та експерементальна патологія№ 1УДК 616-099:546.4/

.5-085.322

3
29 Роль порушення мікроциркуляторного кровообігу в розвитку патології нирок за умов сулемової нефропатії Наукова стаття Чернівці БДМУ 2005 Журнал “Актуальні питання клінічної та експерементальної медицини”УДК 616.61-002:546.4/

.5]:616.61-005.1

4
30 Спосіб моделювання експериментальної поліуричної форми гострої ниркової недостатності Деклараційний патент№ (11) 9327 Державний департамент інтелектуальної властностіМіністерство освіти і науки України

15.09.2005. Бюл.№ 9

1
31 Спосіб профілактики еномеланіном нефротоксичної дії солей важких металів Деклараційний патент№ (11) 11027 Державний департамент інтелектуальної властностіМіністерство освіти і науки України

15.12..2005. Бюл.№ 12

1
32 Інтернет новини клінічної та експерементальної патології Наукова стаття Чернівці БДМУ 2005Журнал “Клінічна та експерементальна патологія” №1 2
33 Зірки Буковини Спортивна стаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

2. 07. 2005

34 У медуніверситеті орієнтуються на дівчат Спортивна стаття Газета “Доба”14. 07. 2005
35 Київська бронза буковинки Спортивнастаття Газета “Погляд”12. 08. 2005
36 Київська бронза Вікторії Спортивна стаття Газета “Доба”11. 08. 2005
37 Штурмують рінг Спортивна стаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

20. 08. 2005

38 Вікторія колекціонує перемоги Спортивна стаття Газета “Доба”17. 11. 2005
39 “Тигр” – переможець Спортивна стаття Газета “Доба”17. 11. 2005
40 Буковинка Вікторія Гумен здобула Кубок Спортивнастаття Газета “Погляд”18. 11. 2005
41 Вікторія колекціонує медалі Спортивна стаття Газета “Час 2000”25. 11. 2005
42 Усі в нокауті від Грицай Спортивна стаття Газета “Час 2000”25. 11. 2005
43 Браво Людмила, браво Віктория Спортивна стаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

30. 11. 2005

44 Непереможна чернівчанка Спортивнастаття газета “Університетський вісник” ЧНУ грудень 2005
45 Людмила Грицай : “Сила у боксі відіграє другорядне значення” Спортивнастаття газета “Університетський вісник” ЧНУ лютий 2006
46 Знову золота медаль у Вікторії Спортивнастаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

5.05.2006

47 Наша Вікторія – найсильніша Спортивнастаття Газета “Доба”18. 05. 2006
48 Гумен перемогла у Хмельницькому Спортивнастаття Газета “Погляд”19. 05. 2006
49 Основні прийоми для дівчат з кікбоксингу Підручник(друге вид.) Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-141-0 317
50 Самостійна робота студентів у системі фізичного виховання вищих навчальних закладів Підручник(друге вид.) Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-140-2 430
51 Спортивна морфологія підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN № 139-9 320
52 Заняття лікувальною фізичною культурою та лікарський контроль за дітьми та студентами підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN №966-697-142-9 346
53 Вплив харчування на здоров¢я людини підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-138-0 500
54 Військова медицина та медицина катастроф підручник Чернівці,БДМА 2006 310
55 Загальновійськова підготовка Навчальний посібник Чернівці,БДМА 2006 326
56 Токсикологія, радіологія та медичне забезпечення у військах Навчальний посібник Чернівці,БДМА 2006 236
57 Мікробіологія підручник Чернівці,БДМА 2006 306
58 Сучасні проблеми безпечного харчування підручник Чернівці, БДМА 2006isbn № 966-697-794-1 392
59 Безпека життєдіяльності підручник Чернівці, БДМА 2006 504
60 Фізичний стан людини: механізми і шляхи вдосконалення підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-137-2 280

 

Загальний список всіх наукових друкованих робіт

посібників, підручників  майстра спорту міжнародного класу з боксу, судді національної категорії,  Заслуженого тренера України, члена Національної спілки журналістів України Почесного професора Берлінської академії психології і БЖД  Радько фон Шульц Михайла Михайловича

 

Назва праці

Вид видання Назва видавництва чи журналу (№, рік) К-тьСторінок
1 “Дія еномеланіну при іноксикації кадмієм, талієм, платиною та ртуттю” Науковастаття Журнал “Буковинський медичний вісник” №1УДК 616-009:546-4/5

БДМА

Чернівці – 2001

7
2 Корекція центральної геодинаміки після фізичних навантажень у спортсменів високої кваліфікації Науковастаття VII наук.-практич.конференція. Журнал “Одеський медичний університет”, ISBN

№ 966-7733-01-7

2001 р.

2
3 Цивільна оборона посібник Чернівці – 2002ISBN

№ 966-7618-91-9

80
4 Шляхи вдосконалення організації дисципліни “Фізичне виховання в медичному ВНЗ” тези Журнал “Буковинський медичний вісник” Навчально-методична конференціяЧернівці – БДМА, 2002 3
5 Формування вторинно – зморщеної нирки у віддалений період сулемової нефропатії Науковастаття Журнал “Буковинський медичний вісник”Чернівці – 2002

ISSN № 1684-7903

УДК 616.61-004

3
6 “Стан фізичної підготовки студентів мед академії та шляхи його подальшого покращення” тези Журнал “Буковинський медичний вісник” Навчально-методична конференціяЧернівці – 2002 3
7 Камера для виготовлення воскових пластин, які використовуються при створенні реконструкційних моделей Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 14/0214.01.2002 р.

БДМА

1
8 “Кутомір” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 15/0214.01.2002 р.

БДМА

1
9 “Спосіб лікування хронічного гнійного верхньощелепного синуіту” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 21/0214.01.2002 р.

БДМА

1
10 “Спосіб визачення змін екстреної функції нирок за умов моделювання активації симпато адреналової системи і електролітичного зруйнування сентальної зони мозку” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 12/0214.01.2002 р.

БДМА

1
11 “Спосіб визначення впливу біологічно активних речовин на функціональний стан проксимальних канальців нирок” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 13/0214.01.2002 р.

БДМА

1
12 “Спосіб діагностики хронічного панкреатиту електропунктирним  методом” Посвідчен-ня на рац. пропозицію № 96/0222.10.2002 р.

БДМА

1
13 “Загальні закономірності нефротоксичності дії кадмію, талію, платини та ртутті” Наукова стаття Журнал “Медична хімія”№ 5 УДК 616.61-009:546.4/5

2003 рік

БДМА

5
14 Дівочий бокс підручник Чернівці – 2003ISBN

966-697-070-8

388
15 Показники функції нирок за умов 5/6 нефректомії Наукова стаття Одеський медичний журнал”удк 616.61-008.64-089 3
16 Спосіб діагностики хронічного панкреатиту за електропунктирним методом Р. Фолля винахід (19) UA (ІІ) 64086 (13) АА 61.В.10/00

А 61.Н.39/00

м. Київ 16.02.04.

8
17 Науково – дослідницька робота у фізичній культурі і спорті підручник Чернівці – 2004ISBN

996-697-076-7

156
18 Медицина катастроф підручник Чернівці – 2004ISBN

996-697-035-х

236
19 Прийоми з боксу і боротьби у рукопашному бою для жінок підручник Чернівці БДМА – 2004ISBN

№ 966-697-084-8

360
20 Заняття прийомами айкідо і їх вплив на психологічний та фізичний розвиток дівчат підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-095-3 330
21 Прийоми з боксу та карате в дівочому кікбоксінгу підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN № 966-697-094-5 218
22 Вплив занять фізичною куль-турою і спортом та лікарський контроль за здоров’ям людини підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN № 966-697-096-1 240
23 Науково-дослідна робота в системі фізичного виховання студентів вищих навчальних закладів підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-089-9 460
24 Відновлювальні засоби працездатності у фізичній культурі і спорті підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-088-0 212
25 Самостійна робота студентів у системі фізичного виховання вищих навчальних закладів підручник Чернівці,БДМА 2005  ISBN№ 966-697-083-Х 320
26 Мікробіологія Навчальнийпосібник Чернівці,БДМА 2005  ISBN № 966-560-125-3 312
27 Спортивна морфологія Навчальний посібник Стороженець, Черн. обл. “Книги – XХI”, 2005ISBN № 966-8653-39-4 196
28 Антиоксидантна дія еномеланіну при інтоксикації солями важких металів Науковастаття Чернівці БДМУ 2005 Журнал Клінічна та експерементальна патологія№ 1УДК 616-099:546.4/

.5-085.322

3
29 Роль порушення мікроциркуляторного кровообігу в розвитку патології нирок за умов сулемової нефропатії Наукова стаття Чернівці БДМУ 2005 Журнал “Актуальні питання клінічної та експерементальної медицини”УДК 616.61-002:546.4/

.5]:616.61-005.1

4
30 Спосіб моделювання експериментальної поліуричної форми гострої ниркової недостатності Деклараційний патент№ (11) 9327 Державний департамент інтелектуальної властностіМіністерство освіти і науки України

15.09.2005. Бюл.№ 9

1
31 Спосіб профілактики еномеланіном нефротоксичної дії солей важких металів Деклараційний патент№ (11) 11027 Державний департамент інтелектуальної властностіМіністерство освіти і науки України

15.12..2005. Бюл.№ 12

1
32 Інтернет новини клінічної та експерементальної патології Наукова стаття Чернівці БДМУ 2005Журнал “Клінічна та експерементальна патологія” №1 2
33 Зірки Буковини Спортивна стаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

2. 07. 2005

34 У медуніверситеті орієнтуються на дівчат Спортивна стаття Газета “Доба”14. 07. 2005
35 Київська бронза буковинки Спортивнастаття Газета “Погляд”12. 08. 2005
36 Київська бронза Вікторії Спортивна стаття Газета “Доба”11. 08. 2005
37 Штурмують рінг Спортивна стаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

20. 08. 2005

38 Вікторія колекціонує перемоги Спортивна стаття Газета “Доба”17. 11. 2005
39 “Тигр” – переможець Спортивна стаття Газета “Доба”17. 11. 2005
40 Буковинка Вікторія Гумен здобула Кубок Спортивнастаття Газета “Погляд”18. 11. 2005
41 Вікторія колекціонує медалі Спортивна стаття Газета “Час 2000”25. 11. 2005
42 Усі в нокауті від Грицай Спортивна стаття Газета “Час 2000”25. 11. 2005
43 Браво Людмила, браво Віктория Спортивна стаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

30. 11. 2005

44 Непереможна чернівчанка Спортивнастаття газета “Університетський вісник” ЧНУ грудень 2005
45 Людмила Грицай : “Сила у боксі відіграє другорядне значення” Спортивнастаття газета “Університетський вісник” ЧНУ лютий 2006
46 Знову золота медаль у Вікторії Спортивнастаття “Зоріле Буковиней”(обласна-міжнародна газета)

5.05.2006

47 Наша Вікторія – найсильніша Спортивнастаття Газета “Доба”18. 05. 2006
48 Гумен перемогла у Хмельницькому Спортивнастаття Газета “Погляд”19. 05. 2006
49 Основні прийоми для дівчат з кікбоксингу Підручник(друге вид.) Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-141-0 317
50 Самостійна робота студентів у системі фізичного виховання вищих навчальних закладів Підручник(друге вид.) Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-140-2 430
51 Спортивна морфологія підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN № 139-9 320
52 Заняття лікувальною фізичною культурою та лікарський контроль за дітьми та студентами підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN №966-697-142-9 346
53 Вплив харчування на здоров¢я людини підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-138-0 500
54 Військова медицина та медицина катастроф підручник Чернівці,БДМА 2006 310
55 Загальновійськова підготовка Навчальний посібник Чернівці,БДМА 2006 326
56 Токсикологія, радіологія та медичне забезпечення у військах Навчальний посібник Чернівці,БДМА 2006 236
57 Мікробіологія підручник Чернівці,БДМА 2006 306
58 Сучасні проблеми безпечного харчування підручник Чернівці, БДМА 2006isbn № 966-697-794-1 392
59 Безпека життєдіяльності підручник Чернівці, БДМА 2006 504
60 Фізичний стан людини: механізми і шляхи вдосконалення підручник Чернівці, БДМА 2006ISBN № 966-697-137-2 280

«БукІнфо»

***

ВІДПОВІДЬ НА СКАРГУ ЩОДО НЕНАЛЕЖНОЇ ПІДТРИМКИ СПОРТСМЕНКИ ВІКТОРІЇ ГУМЕН

 

В облмолодьспортуправлінні згадали про дивну скаргу 2008 р., в якій тодішній облспортвідділ звинувачували в неналежній увазі до спортсменки Вікторії Гумен, яка, можливо, і є тією самою згаданою в матеріалі про Радька фон Шульца супер чемпіонкою Вікторією Шульц.

Пропонуємо ознайомитися з офіційною відповіддю на ту скаргу, з якої багато чого проясняється (ми пропускаємо ту частину відповіді, яка містить реакцію на особисті звинувачення на адресу тодішнього керівника обласного спорту Георгія Мазурашу, оскільки це не стосується теми матеріалу):

11 березня 2008 р. № 182/04

Гр. С. А. Гумен

Копія: Обласна державна адміністрація

Відділ з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації розглянув листа, який Ви направили до Кабінету Міністрів України і який перенаправлено для розгляду обласній державній адміністрації.

За офіційною інформацією (в т.ч. звіт з фізичної культури і спорту), за період з 2005 року в Чернівецькій області кікбоксинг (який не входить до числа пріоритетних видів спорту в нашій області) не розвивають ні дитячо-юнацькі спортивні школи, ні фізкультурно-спортивні товариства або інші організації, які здійснюють свою діяльність у сфері фізичної культури і спорту, мають відповідну ліцензію від Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, угоду про співпрацю з облспортвідділом. За цей період жоден з авторитетних місцевих фахівців з боксу (які мають досвід роботи і з кікбоксерами) не називав Вашу доньку Вікторію Гумен серед кандидатів на поїздки на Всеукраїнські ігри, Чемпіонат та Кубок України. А саме на офіційні національні змагання відділ може відряджати кращих представників області в різних видах спорту (враховуючи пріоритетність та успішність видів). Збірні команди України на офіційні міжнародні змагання відряджає Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту (або уповноважені федерації). У разі включення спортсменів до збірної України для участі у названих міжнародних змаганнях або навчально-тренувальних зборах, Міністерство направляє відділу лист, в якому просить відрядити до міста, з якого збірна України виїзджає на відповідні змагання або НТЗ. Таких листів, в яких фігурувала би Ваша донька, не надходило. Ми не можемо виділяти кошти на підготовку, придбання інвентарю та форми, поїздки на змагання лише базуючись на усне звернення мами спортсмена. Це я Вам пояснив під час нашої єдиної зустрічі (у зверненні чомусь йдеться про Ваші неодноразові звернення до мене), так само як помічнику депутата обласної ради Ф. К. Федоровича, а 18 лютого 2008 р. (під час благодійної акції в клубі «Платінум») – і самому депутату.

«Стипендія для майстрів спорту в розмірі 350 грн.» не передбачена жодними регламентуючими документами. Обласна державна адміністрація виплачує стипендію в розмірі 150,0 грн. 15 спортсменам області (відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 21.02.03 №76-р, зареєстрованого в Чернівецькому обласному управлінні юстиції 24.02.03 за №19/1484). З відкриттям обласного центру олімпійської підготовки (2006 р.) та обласної школи вищої спортивної майстерності (2007 р.) кращі спортсмени області з олімпійських видів спорту отримують регулярну фінансову підтримку під час навчально-тренувальних зборів, які проводять названі організації. Відповідно, до числа 15 стипендіатів обласної державної адміністрації у 2007 р., наприклад, увійшли 12 спортсменів, які виступають в неолімпійських видах спорту або номінаціях. Кандидатів на отримання цих стипендій пропонують фізкультурно-спортивні організації, федерації, провідні фахівці з видів спорту, а остаточний склад стипендіатів затверджують відповідна комісія та колегія відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації. Вашу доньку Вікторію Гумен названі організації та фахівці також жодного разу не називали серед кандидатів в стипендіати.

Жодних офіційних даних про названі Вами у зверненні успіхи доньки на офіційних міжнародних змаганнях відділ не має. Працівник Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту В. Г. Стеценко (р.т. (044) 289-45-92), який відповідає за кікбоксинг, не підтвердив відповідні успіхи Вашої доньки. Можливо, йдеться про версійні змагання. Відділ не підтримує практику проведення змагань з одного виду спорту за різними версіями, оскільки це призводить до зменшення конкуренції в окремих змаганнях та так званої «спортивної інфляції». Відповідні пропозиції відділ направив Міністерству України в справах сім’ї, молоді та спорту (від 23 травня 2007 р. № 485/02).

Щодо «нового автомобіля марки «Мерседес» та «триповерхового будинку», автомобіля у мене немає, а мешкаю я з дружиною та двома дітьми в напівпідвальному 2-кімнатному приміщенні, якому в січні 2008 р. рішенням виконкому Чернівецької міської ради надано статус квартири.

Ваше твердження про те, що «в Чернівцях за останні 5 років взагалі ніяких спортивних змагань не проводилося» (до речі, я призначений на цю посаду 12.04.2005 р., а в м. Чернівцях, крім відділу, багато змагань проводять управління по фізичній культури та спорту Чернівецької міської ради та інші організації), як і іншу недостовірну, некомпетентну або просто абсурдну інформацію, яку Ви виклали у Вашій скарзі, важко коментувати, оскільки з реальним станом справ це ніяк не пов’язано.

Запевняю Вас, що щойно надійде інформація від Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту про те, що Ваша донька успішно виступала у складі сформованої Міністерством (або уповноваженою національною федерацією) збірної команди України на офіційних міжнародних змаганнях, я особисто висуну її кандидатуру під час обговорення списку претендентів на отримання стипендії від обласної державної адміністрації. Відповідно, в установленому порядку буде розглянуто і можливість надання іншої допомоги Вашій доньці для успішної підготовки до офіційних національних та міжнародних змагань.

3 повагою,

начальник відділу

Георгій Мазурашу

***

Ми звернулися за коментарем і до екс-керівника обласного спорту Георгія Мазурашу, який названу скаргу пам’ятає:

«Таке важко забути, адже не щодня на тебе скаржаться в Кабмін (сміється – авт.). Я жартома пишався тим, що в названій скарзі пані Гумен мене вона згадала одразу після мера Миколи Федорука, і лише після мене – керівника облуправління охорони здоров’я і депутата облради Ігоря Шкробанця та інших. Те, що ні я, ні знайомі фахівці не чули про такі «видатні успіхи» Вікторії Гумен не означає, що ми поверхнево поставилися до розгляду того звернення, адже державні службовці цього не можуть собі дозволити (принаймні, я так вважаю). Тому я спробував з’ясувати, чи реальними є названі досягнення Вікторії Гумен. Зокрема, звернувся до відповідального за кікбоксинг у Мінсім’ямолодьспорту, який не чув ні про таку спортсменку, ні про змагання, які згадувалися в тому листі. В тій скарзі було багато відверто абсурдного і брехливого. Деякі знайомі досі жартома цікавляться, де ж «новий «Мерседес» і триповерховий будинок», які пані Гумен тоді приписала мені (сміється – авт.). На жаль, у мене автомобіля немає взагалі ніякого, а мешкаю я з дружиною і двома дітьми у напівпідвальному двокімнатному приміщенні, якому в січні 2008 р. рішенням виконкому Чернівецької міської ради надано статус квартири. Якщо повернутися до досягнень Вікторії Гумен і претензій щодо того, що їй не допомагали, не фінансували підготовку та участь у міжнародних змаганнях, тут є одна проста істина: для того, аби переконувати обласну спортивну владу виділяти якісь кошти, треба для початку переконати в доцільності цього фахівців з відповідного виду спорту. Якщо Вікторія Шульц і є тією самою Вікторією Гумен, тоді, боюсь, перелічені в матеріалі «свободівців» видатні успіхи пана Редька можуть виявитися такими ж сумнівними, які і гучні світові та європейські перемоги Вікторії, про які відповідні фахівці чомусь навіть не чули, та й в протоколах відповідних змагань на офіційних сайтах вона теж чомусь не фігурує… Утім, можуть бути і речі, про які ми з певних причин не знаємо. Якщо ті видатні успіхи мали місце, про них треба повідомляти не емоційно у скарзі, а з відповідними офіційними підтвердженнями. Тоді можна було би предметно продовжити спілкування на цю тему. Поки що таких офіційних підтверджень немає…»

Чи Вікторія Шульц і Вікторія Гумен – одна й та ж особа, ми спробуємо з’ясувати і повідомити тут пізніше.

***

Фото: bukinfo.com
4 Комментарии
 1. Олена говорит

  Господи, але ж і фантазійні у нас люди на Буковин=))) ЯК можна щось вимагати і скаржитись, якщо ти завідомо знаєш, що твої аргументи брехня?! 
  P.S. “Мерседес і триповерховий будинок” повеселили, мерседес мабуть лімузин, а будинок з ліфтом….)))))

  1. Георгій Мазурашу говорит

   Так, це доволі смішно, якби паралельно не було сумно. Сумно, що наші шановні народні обранці кидаються в атаку без перевірки фактів. Треба віддати належне Францу Федоровичу, який не став тоді одразу вдаватися до публічних дій, а направив помічника з’ясувати ситуацію. А Свобода, як молода гарячкувата сила, “відзначилася”, думаю, не зовсім позитивно в цій ситуації, адже буде тепер асоціюватися із сумнівними діями. Довірилися неперевіреній інформації…
   А п. Радько таки вміє заплутати:) Ось на фото, наприклад, фігурує мати нашої відомої спортсменки Севілі Ібрагімової, яка викладає фізкультуру в медуніверситеті. А пересічні читачі в якості кого її можуть сприйняти на фото?.. Чому Вікторія то Гумен, то Шульц? Чому п. Радько, якщо він такий серйозний фахівець з боксу, не входить до місцевої федерації боксу? Чому його не видно на змаганнях з боксу? Напевно, тому що боксери точно знають ціну його тим титулам, а в спорті, як відомо, дуже негативно ставляться до приписування успіхів:) А розказувати справжнім боксерам про свої фальшиві боксерські успіхи надто небезпечно, напевно:)

 2. Міша говорит

  Але тезка дає! Аферіст напевно вищої проби. Щось я не чув про такого боксера і про “науковця” теж:) а депутати ведуться на такі розводи, як діти малі… За кого ми голосуємо…

 3. Іван Васильович говорит

  Це дійсно сумно,що таку інформацію друкують не перевіривши наші “поважні депутати.”Єдина вірна інформація -це те,що він викладав фізичне виховання в Медичному університеті де він присвоїв собі звання “Доцента.”Вікторія жила разом із ним в кабінеті і займалась приготуванням їжі та роботою на компютері. До військової служби та звання полковника він немає жодного відношення. ( на військовому обліку не значився ,та пенсійне забезпечення не отримував) Але він говорив що його батько був Генерал-полковником -Начальником погранакадемії м.Хмельницький.І так можна пройтися по всіх його заслугам і титулам – не виключено,що документи Героя України у нього уже готові. Маємо Чернівецького Остапа Бендера.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.